Tiek dibināta “Bertānu Valmieras basketbola skola”

Latvijas basketbola zvaigznes Dāvis un Dairis Bertāni, kuri iekarojuši NBA un Eirolīgas basketbola virsotnes, neaizmirst par dzimto pusi, kur ielikuši pamatus savām spēlētāju karjerām. Kopā ar Valmieras pašvaldību un “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbola klubu brāļi savā paspārnē pārņem Valmieras jaunatnes basketbola sistēmu, dibinot “Bertānu Valmieras basketbola skolu”. Šādu lēmumu domes sēdē 10. septembrī atbalstīja Valmieras pašvaldības deputāti.

Valmierā dzimušie un Rūjienā augušie Dairis un Dāvis Bertāni pierādījuši, ka no Ziemeļvidzemes, ieguldot pamatīgu darbu, ir iespējams piepildīt sportiskos mērķus un sacensties ar pasaules labākajiem groza bumbas meistariem. Valmieras basketbola treneri ar savu neatlaidīgo darbu spējuši sagatavot daudzus augstas raudzes spēlētājus, kuri ir pieprasīti kā Latvijas izlasē, tā ārzemju klubos un vietējā čempionātā. Ņemot vērā Valmieras basketbola tradīcijas un cienījamos sasniegumus Latvijas jaunatnes līgā, gluži organiski nonākts līdz lēmumam brāļiem Bertāniem iesaistīties pilsētas sporta dzīvē, kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un basketbola klubu “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” dibinot “Bertānu Valmieras basketbola skolu”, kas turpmāk būs par Valmieras jaunatnes basketbolu atbildīgā organizācija.

NBA basketbolists Dāvis Bertāns: “Pēdējos pāris gadus ideja par basketbola skolas veidošanu man glabājās kaut kur tālu smadzenēs. Bija doma to darīt tālākā nākotnē saviem spēkiem, bet, tā kā radās šāda iespēja skolu veidot kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un basketbola klubu, vietā, kur jau pašlaik jaunatnes basketbola sistēma jau ir augstā līmenī, turklāt ņemot vērā mūsu ģimenes vēsturi gan Valmieras, gan Rūjienas basketbolā, šī ir lieliska iespēja to sākt jau tagad. Ceru, ka šis notikums būs ar pozitīvu zīmi vēstures grāmatās rakstīts. Tiešām liels prieks par atbalstu!”

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks: “Valmierā ir spēcīgas basketbola tradīcijas, par ko turpināšanu pateicamies Valmieras Bērnu sporta skolai un basketbola klubam “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”. Brāļu Bertānu iesaistīšanās Valmieras jaunatnes basketbola sistēmā apliecina, ka Valmierā basketbolu mīl un te rūpējas par jauno sportistu izaugsmi. Protams, pateicamies mūsu līdzjutējiem, kas ļauj ne tikai sasniegt augstas virsotnes, bet ir atbalsts grūtajā treniņu procesā. Brāļi Bertāni jaunajiem sportistiem ir paraugs un iedvesma tam, ko var sasniegt, mērķtiecīgi un rūpīgi strādājot, lai īstenotu sapni. Dāvja Bertāna un Daiņa Bertāna, basketbola kluba “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” un Valmieras pilsētas pašvaldības kopprojekts veicinās jauno talantu attīstību un iespēju sportistiem pierādīt sevi ne tikai Latvijas mērogā, bet arī veidot karjeru augsta līmeņa profesionālos basketbola klubos visā pasaulē. Lai Valmiera ir vieta izaugsmei!”

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” ģenerālmenedžeris Miks Balodis: “Esam ļoti gandarīti, ka brāļi Bertāni ir izlēmuši iesaistīties Valmieras jaunatnes basketbola sistēmas attīstībā. Valmieras basketbola jaunatnes sistēma vēsturiski ir bijusi viena no labākajām valstī un regulāri spējusi sagādāt spēlētājus gan jaunatnes, gan pieaugušo izlasēm. Konkurētspējīga jaunatnes sistēma ir pamats arī profesionāla kluba darbībai un šī vienmēr ir bijusi basketbola kluba “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” viena no prioritātēm. Kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un brāļiem Bertāniem dibinot “Bertānu Valmieras basketbola skolu”, varēsim turpināt veiksmīgi iesākto jaunatnes sistēmas attīstību, kas līdz šim veiksmīgi darbojusies Valmieras Bērnu sporta skolas paspārnē. Tāpat šis solis noteikti ļaus realizēt virkni no plānotajām aktivitātēm daudz ātrāk un jau no gaidāmās 2020./2021.gada sezonas. “Bertānu Valmieras basketbola skolai” jākļūst par vienu labākajām basketbola skolām sistēmām Latvijā un jāturpina nodrošināt Latvijas valsts izlases ar labi sagatavotiem spēlētājiem. Ceram, ka nākotnē skolas atbalstītāju loku papildinās arī citi spēlētāji, kuri ir izauguši par profesionāļiem caur “Bertānu Valmieras basketbola skolu” un līdzīgi, kā brāļi Bertāni šobrīd, būs gatavi atbalstīt basketbola skolas darbību. Un tāpat ir liels prieks jau par Valmieras līdzšinējo sadarbību ar brāļiem Bertāniem, organizējot meistarklases jauniešiem jau divus gadus un atklājot pirmo Bertānu ģimenes basketbola laukumu J.Daliņa stadionā jau šajā rudenī. Basketbola kluba “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” vārdā sakām lielu paldies Bertānu ģimenei par drosmi un uzņēmību, iesaistoties basketbola skolas dibināšanā. Paldies jāsaka arī Valmieras pilsētas pašvaldībai un Jānim Baikam personīgi par atbalstu Valmieras basketbolam. “

Jau ar šo sezonu Valmieru Latvijas jaunatnes čempionātā pārstāvēs “Bertānu Valmieras basketbola skola”, kuras paspārnē pāries līdz šim Valmieras Bērnu sporta skolas basketbola nodaļā esošie audzēkņi. Saglabājoties esošajam Valmieras jaunatnes basketbola treneru kolektīvam, tiks strādāts pie tā, lai piesaistītu papildus speciālistus, kuri palīdzēs celt jauno basketbolistu kvalitātes. Tāpat jaunās organizācijas izveide ļaus strādāt pie papildus finansējuma piesaistes Valmieras jaunatnes basketbola materiāltehniskā nodrošinājuma celšanai. Brāļu Bertānu pieredze un klātesamība dos vēl jaudīgāku atspērienu jau tā pārliecinoši uz priekšu ejošajam Valmieras basketbolam, ceļot sporta veida jau tā augsto prestižu Vidzemē.

Instagram
VALMIERA GLASS VIA basketbols