Latvijas basketbola kausa izloze dod potenciālu iespēju leģendārajam Vidzemes derbijam Valmiera pret Gulbeni

Ceturtdien, 20. augustā Rīgā norisinājās atdzīvinātā Latvijas basketbola kausa pāru izloze. “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” turnīrā iesaistīties no trešās kārtas, starp potenciālajiem pretiniekiem tiekot ielozētiem “Rugājem”, “Garkalnes Runčiem” un “Gulbenes Bukiem”.

Pēc 26. gadu pārtraukuma Latvijā beidzot reanimēta Latvijas kausa izcīņa, kas būs aizraujošs turnīrs, kurā par trofeju cīnīsies ne tikai valsts vadošie klubi, bet arī ambiciozākās komandas no Latvijas Nacionālās līgas un Latvijas Reģionu līgas. Kopumā turnīrā dalību ņems 23 komandas. Kausa cīņās startēs visas sešas “Pafbet” Latvijas – Igaunijas līgas Latvijas komandas, kā arī 11 Latvijas Nacionālās līgas komandas, piecas Latvijas Reģionālās līgas vienības, kā arī Maksi veterānu līgas 40+ čempionvienība “Garkalnes Runči” ar Kasparu Kambalu ierindā.

Ņemot vērā ekonomiskos principus, kā arī reģionāli principiālo dueļu veidošanos, komandas tika izsētas divos zaros – Austrumu un Rietumu. “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komanda turnīrā iesaistīsies no trešās kārtas, kad savstarpēji jau būs izcīnījušās zemākajās līgās spēlējošās komandas. Valmieriešu zara pirmajā raundā cīnīsies “Rugāju Sporta centrs” ar “Garkalnes Runčiem”. Garkalniešu sastāvā ir vairāki veterāni, kuri savulaik aizvadījuši ļoti pieklājīgas karjeras Latvijas basketbolā, visskaļākajam vārdam, protams, esot Kasparam Kambalam. Šī pāra uzvarētājs tālāko dosies cīņā pret “Gulbenes Bukiem” otrajā Latvijas kausa kārtā.

Roberta Zeiles trenētajiem valmieriešiem būs jāspēkojas ar kādu no trīs augstāk minētajām komandām. Protams, favorīti no šīm vienībām uz iekļūšanu trešajā kārtā ir “Gulbenes Buki”. Gulbeniešu potenciālā cīņa pret Valmieru uzjundītu leģendāro Vidzemes derbiju. Divtūkstošo gadu sākumā Valmieras un Gulbenes basketbola komandas asi duelējās par Latvijas čempionāta bronzas medaļām “bukiem” pie šāda panākuma tiekot trīs reizes, bet valmieriešiem trenera Vara Krūmiņa vadībā līdz bronzai divtūkstošo pirmajā pusē tiekot divas reizes.

Arī Roberta Zeiles trenētā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” ir krustojusi šķēpus ar “Gulbenes Bukiem”. Abas vienības par LBL 2. divīzijas bronzas medaļām duelējās 2018. gada pavasarī. Toreiz gulbenieši atspēlējās pēc pirmās zaudētās spēles, karot medaļas savu spēlētāju kaklos. Tā kā Valmierā ar lielu azartu ciemos tiks gaidīti “Gulbenes Buki”, ja gulbeniešiem izdosies pārvarēt “Rugāju” un “Garkalnes Runču” dueļa uzvarētāja barjeru.

No šī četrinieka trešo kārtu pārvarējusī komanda stāsies pretī kādai no vienībām, kas tiks cauri sietam starp “Ogri”, “Limbažiem”, “Cēsīm” un “Krāslavu”.

Latvijas kausa fināls norisināsies 13. februārī, bet tā norises vieta vēl tiks precizēta konkursa kārtībā. Visos pāros uzvarētājs tiks noskaidrots divu maču summā. Taču finālmačs būs tikai viens, par kausa ieguvēju kļūstot komandai, kas būs spēcīgāka 13. februārī.

Foto: Emīls Vanags

Instagram
VALMIERA GLASS VIA basketbols