Amoliņa numurs 11 iemūžināts pie griestiem pilnu līdzjutēju tribīņu priekšā

Sestdien, 7. martā “Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola spēle starp “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” un “Ventspils” bija īsti basketbola svētki, jo pilnu skatītāju tribīņu priekšā savu karjeras pēdējo spēli aizvadīja Sandis Amoliņš, kurs tika pie vajadzīgās atlēkušās bumbas, lai visu laiku labāko Valmieras bumbu vācēju sarakstā apsteigtu Daini Bertānu. Līdzās Bertānam Amoliņš kļuva par otro basketbolistu, kura spēles numurs iemūžināts pie Vidzemes Olimpiskā centra griestiem.

Uz Sanda Amoliņa karjeras noslēdzošo cīņu līdzjutēji tribīnēs pulcējās jau laicīgi, sagaidot pirmsspēles spēlētāju izsaukšanu, kurā kā pēdējais ar ovācijām tika sagaidīts šajā spēlē Valmieras komandas kapteiņa funkticijas saņēmušais Amoliņš. Viņu uz spēles laukuma pavadīja meitas Patrīcija un Luīze, kuras ņēmušas piemēru no tēva un aktīvi trenējas basketbolā. Pirms spēles savas uzrunas teica Sanda ilggadējais treneris Varis Krūmiņš un Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks, paziņojot par numura 11 iemūžināšanu Valmieras basketbola vēsturē.

Spēles pirmo grozu guva Edmunds Elksnis, bet ventspilnieku rindās ar precīzu metienu no apakšas uzreiz atbildēja ventspilnieku rindās spēlējošais Jānis Bērziņš. Spēles ceturtajā minūtē Elksnis guva sešus punktus pēc kārtas, panākot mājinieku komandai vadību ar 11:7. Amoliņš laukumā devās pirmās ceturtdaļas vidū, ātri vien pierakstoties ar izcīnītu atlēkušo bumbu uzbrukumā, kas uzbrūkošajam aizsargam ļāva panākt vienvadību Valmieras basketbola labāko bumbu vācēju saraksta pašā augšgalā, nobīdot Bertānu uz otro pozīciju. Laukumā gan tikmēr dominēja Jānis Kaufmanis, kurš sameta grozā vairākus trejačus, dodot pārsvaru dzeltenzilajiem. Pēc desmit aizvadītām minūtēm valmierieši bija iedzinējos ar 14:22.

Otrajā ceturksnī Valters Vēveris centās deldēt rezultāta starpību, taču pretinieku uzbrukums bija pamatīgi ieskrējies un valmieriešu centieni aizsardzībā nedeva rezultātu, ļaujot kurzemniekiem atrauties. Pirms puslaika izskaņas Kristapam Pļavniekam izdevās panākt vairākus gūtus grozus, kas atgrieza mājinieku komandu pozīcijā, lai pacenstos saasināt cīņu par panākumu. Pēc puslaika rezultāts bija 34:47.

Trešajā periodā laukumā plosījās pretinieku pieredzējušais centra spēlētājs Ronalds Zaķis. Vēl sešus punktus pēc kārtas pievienoja Jānis Bērziņš, tādējādi noņemot visu intrigu par spēles uzvarētāju jau labu laiku pirms beigu signāla. Ejot uz pēdējām desmit minūtēm rezultāts bija 47:74.

Noslēdzošajā ceturksnī savus spēles pirmos punktus centās atrast Amoliņš, kura metieni no spēles spītīgi nekrita grozā. Kā jau “Dzelzis” iesauku nēsājošajam Amoliņam pieklājas, punktus izdevās gūt ar darbu. Pēc garām aizmesta metiena Amoliņš pats sagrāba atlēkušo bumbu un no groza apakšas atkārtoti centās iekarot grozu, kur pret viņu tika veikts noteikumu pārkāpums. Abi soda metieni bija precīzi un komandas kapteinis pierakstījās mača protokolā ar diviem punktiem. Spēle noslēdzās ar rezultātu 74:98, kas turnīra tabulā uzvaru ļāva ierakstīt “Ventspils” komandai, bet īstā uzvara bija emocijas, ko sagādāja šī spēle līdzjutējiem, kuri laboja šīs sezonas komandas apmeklētības rekordu.

Sandis Amoliņš pēc spēles teica uzrunu, pasakoties ģimenei, treneriem, draugiem, komandas biedriem un līdzjutējiem, kuri gāja līdzās viņa spēlētāja karjerā. Amoliņš mačā sakrāja divus punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, izdarīja rezultatīvu piespēli un pārtvēra vienu bumbu, vienīgais komandā izceļoties ar pozitīvu +/- koeficientu. Edmunds Elksnis sakrāja 17 punktus, bet par punktu mazāk Kristapa Pļavnieka rēķinā.

“Ventspils” rindās ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Jānis Bērziņš, bet 16 guva Kristaps Gludītis. Jānis Kaufmanis izcēlās ar 11 gūtiem punktiem.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – “Ventspils” 78:98 (14:22, 20:25, 13:27, 27:24)
Elksnis 17, Pļavnieks 16, Dubults 14, Vēveris 10, Liepiņš 8, Blumbergs 4, Krastiņš 3, Amoliņš 2, Engers, Riekstiņš.