Pirms lielās Amoliņa spēles, valmieriešiem neizdodas nolauzt Igaunijas vicečempioni

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā 4. martā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem neizdevās noslēgt pamatīgu pakaļdzīšanos, piekāpjoties ziemeļu kaimiņu vicečempionei “Kalev/TLU” ar rezultātu 90:98, kas tādējādi pārtrauca valmieriešu trīs uzvaru sēriju.

Pirms spēles Vidzemes komandas treneru kolektīvam pamatīgi nācās lauzīt galvas par to kā ierobežot pretinieku komandas centra spēlētāju Mičelu Bukananu, kuram ar 130 kg masu ir iespaidīgs fizisko rādītāju pārspēks pār ikvienu centra spēlētāju līgā, bet valmieriešu slaidajiem garā gala spēlētājiem šis pārbaudījums bija patiesi sarežģīts. Valmierieši cīņas ievadā centās turēties līdzi ar mazo spēlētāju ierāvieniem groza apakšā, taču “Kalev/TLU” vienībai vadību palīdzēja saglabāt pieredzējušā latvieša Mareka Jurevičus precizitāte no tālās distances. Ceturtdaļas pēdējā minūtē Edmunds Elksnis raidīja grozā trīs punktu metienu, bet pretinieku rindās tūdaļ ar to pašu atbildēja Kaido Sakss. Tādēļ pēc desmit aizvadītām minūtēm mājinieki bija iedzinējos ar 20:25.

Otrās ceturtdaļas ievadā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti veica septiņu punktu izrāvienu, kas ļāva panākt izlīdzinājumu uz rezultāta tablo, bet pirmo vadību mājiniekiem otrā ceturkšņa vidū panāca Valtera Liepiņa trejacis (30:29). Perioda turpinājumā abas komandas vairākkārt apmainījās ar nelielu pārsvaru, taču valmieriešiem tālāk par viena punkta vadību aizbēgt neizdevās. Pašā puslaika izskaņā mājinieki ielaida vairākus grozus pēc kārtas, pārtraukumā dodoties ar septiņu punktu deficītu – 50:57.

Otrā puslaika sākumā mājinieku garie spēlētāji sadeldēja atstatumu līdz trīs punktiem, taču tad sekoja neveiksmīgas vairākas minūtes priekš Valmieras komandas. Viesi īsā brīdī sameta grozā trīs trejačus pēc kārtas, bet groza apakšā milzis Bukanans, pat par spīti mājinieku sodiem, spēja raidīt bumbu grozā. Tas acu mirklī Martina Mīrsepa trenētajai vienībai ļāva panākt 17 punktu pārsvaru. Uz pretinieku izrāvienu vidzemnieki atbildēja ar Elkšņa un Liepiņa precīziem tālmetieniem, tomēr viesiem izdevās no trešā ceturkšņa aiziet ar vēl vienu precīzu tālmetienu, kas pirms noslēdzošajām desmit minūtēm lika valmieriešiem būt iedzinējos ar 74:86.

Savā laukumā valmierieši nekad nepadodas un negrasījās mest plinti krūmos arī pēdējās desmit spēles minūtēs. Septiņas minūtes līdz spēles beigu signālam Krisatps Pļavnieks sadeldēja starpību līdz septiņiem punktiem bet viesu rindās ar piecu punktu izrāvienu atbildēja Karls Johans Lips. Mājinieki vēl vienu izrāvienu izveidoja ceturtdaļas otrajā pusē, divas minūtes līdz beigām Jānim Engeram samazinot mājinieku deficītu līdz vairs tikai sešiem punktiem. Taču “Kalev/TLU” rindās visskaļāko vārdu mača izskaņā teica brangais Bukanans, kurš vēl divas reizes meta precīzi no groza apakšas, piespiežot valmieriešus piekāpties ar rezultātu 90:98.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas rindās Valters Liepiņš bija rezultatīvākais ar 17 gūtiem punktiem, bet Edmunds Elksnis un Klāvs Dubults katrs sakrāja pa 14. Uzvarētājiem katrs pa “double-double” sakrāja garā gala vīri Kalrs Johans Lips (22+13) un Mičels Bukanans (20+11).

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – “Kalev/TLU” 90:98 (20:25, 30:32, 24:29, 16:12)
Liepiņš 17, Elksnis 14, Dubults 14, Pļavnieks 13, Vēveris 11, Krastiņš 8 (9 atl.b.), Engers 7, Riekstiņš 4, Blumbergs 2.

Nākamo spēli “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīs jau sestdien, 7. martā, kad valmieriešu rindās laukumā gatavojas doties arī Valmieras basketbola leģenda Sandis Amoliņš, kurš uz šo vienu spēli nomainīs trenera uzvalku pret basketbola kedām un šortiem, lai samērotu spēkus ar BK “Ventspils” basketbolistiem. Līdzjutēji tiek aicināti uz spēli jau nākt laicīgi, no pulksten 18:30, kad vērsies Vidzemes Olimpiskā centra sporta zāles durvis.

Foto: Jānis Lārmnais

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram