Trešdien Valmierā uzņemsim vienīgā NBA spēlējušā igauņa trenēto “Kalev/TLU”

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā savu uzvaru sēriju trešdien, 4. martā turpināt centīsies “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti, kuri uzņems viesus no Igaunijas galvaspilsētas – Tallinas “Kalev/TLU” vienību.

Roberta Zeiles, Sanda Amoliņa un Oskara Virša trenētā komanda savās pēdējās trīs spēlēs guvusi tikai uzvaras, atkārtojot sezonas garāko uzvaru sēriju. Taču turnīra kalendārā šī sērija samazinājusies līdz diviem panākumiem pēc kārtas, jo visām 14 turnīra dalībkomandām anulēti rezultāti pret izslēgto “Valga-Valka”. Tā kā arī iepriekšējās uzvaru sērijas laikā valmierieši pieveica nu jau izjukušo robežpilsētas komandu, tad pret Tallinas komandu vidzemnieki centīsies nokārtot oficiāli garāko panākumu sēriju šajā sezonā.

Tallinas “Kalev/TLU” vienību trenē vienīgais igaunis, kurš spēlējis Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Martins Mīrseps. Pēc vērā ņemamās karjeras, kurā igauņu spēka uzbrucēja pozīcijas spēlētājs ne tikai divas sezonas spēlēja NBA, bet arī pārstāvēja virkni ar Eiropas klubu basketbola grandiem, Mīrseps 2010. gadā pievērsās trenera arodam, septiņus gadus strādājot kā Igaunijas flagmaņa Tallinas “Kalev/Cramo” treneris asistents. Pērnās sezonas vidū Mīrseps pārņēma Tallinas “Kalev/TLU” galvenā trenera amatu no cita leģendāra igauņu bijušā basketbolista Gerta Kullamē. Mīrsepta vadībā galvaspilsētas komanda aizcīnījās līdz Igaunijas čempionāta finālam, izcīnot sudraba medaļas.

Šosezon, lai gan Tallinas komanda izmēģinājusi virkni ar leģionāriem, tomēr “Kalev/TLU” komandas spēlē kopā nav saslēgusies tik veiksmīgi kā cerēts. Līdz ar to šobrīd vienība atrodas viszemāk no visām Igaunijas komandām turnīra tabulā, kas draud pērnās sezonas finālistus šosezon atstāt vispār bez dalības izslēgšanas spēlēs. Ņemot vērā sezonas izskaņas tuvošanos, “Kalev/TLU” nav palikušas pārāk daudz iespējas glābt situāciju, tādēļ Valmierā tallinieši vieglu spēli mājiniekiem nedos.

“Kalev/TLU” rindās spēlē pieredzējušais Liepājas basketbolists Mareks Jurevičus, kurš šosezon Igaunijas galvaspilsētas komandā vidēji guvis desmit punktus, savācis četras atlēkušās bumbas un izdarījis 3,4 rezultatīvas piespēles. Groza apakšā augumā iespaidīgs spēlētājs ir Mičels Bučanans, kurš savai komandai palīdz ar 14,8 punktiem un 8,3 atlēkušajām bumbām.

Pret iespaidīgo Bučananu valmierieši centīsies izmantot savu garo spēlētāju ātruma priekšrocību. Roberta Blumberga vidējie rādītāji šajā sezonā sasniedz 14,8 punktus un 8,2 atlēkušās bumbas, kamēr Klāva Dubulta rēķinā 12,8 punkti un 8,3 izcīnītas bumbas zem groziem. Ātrumu valmieriešiem piedevis arī komandu papildinājušais saspēles vadītājs Kristaps Pļavnieks, kurš līdz šim izcēlies ar 14 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē novembra izskaņā pārāki Tallinā bija mājinieki, kuriem izdevās gūt panākumu ar 98:79. Toreiz “Kalev/TLU” rindās ar 22 punktiem un astoņām bumbām izcēlās Bučanans. Savukārt valmieriešu rindās “double-double” rādītāji ar 15 punktiem un 11 izcīnītām bumbām Blumberga kontā.

Spēles sākums Vidzemes Olimpiskajā centrā 4. martā pulksten 19:00.

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram