Sestdien pret “Ventspili” laukumā dosies Valmieras basketbola leģenda Sandis Amoliņš

Sestdien, 7. martā “Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgas spēlē “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” tiksies ar līgas čempionvienību BK “Ventspils”. Šī spēle ieies Valmieras basketbola vēstures grāmatā ar to, ka savu karjeru ar pēdējo profesionālo spēli oficiāli aizvadīs Sandis Amoliņš, kura ilgo spēlētāja karjeru godināsim šajā mačā.

Sandis Amoliņš ir pelnījis savu karjeru noslēgt spēlē pie pilnām Vidzemes Olimpiskā centra tribīnēm. Savas karjeras laikā uzbrūkošais aizsargs 15 sezonas nesa Valmieras krāsas Latvijas basketbola augstākajā līgā. Savas karjeras laikā Amoliņš kopā aizvadīji 533 spēles Latvijas Basketbola līgā, Baltijas Basketbola līgā un FIBA Eiropas kausā. Šo spēļu laikā sakrāts otrais lielākais punktus skaits (4392) aiz Jāņa Kaufmaņa un dalīta pirmā pozīcija izcīnīto atlēkušo bumbu topā ar Daini Bertānu (1481).

Gatavojoties savai noslēdzošajai karjeras spēlei, Sandis Amoliņš pēdējās nedēļās komandas treniņos trenera formu nomainījis pret laukuma spēlētāja šortiem un kedām. Sparingojot pret Valmieras basketbola leģendu Amoliņu, komandas jaunajiem spēlētājiem, kuri ir uz pusi jaunāki par treneri, ir knifiņi ko pamācīties no pieredzējušā basketbolista. Valmierai trīs Latvijas čempionāta bronzas medaļas izcīnīt palīdzējušais Amoliņš būs gatavs 7. martā cīnīties ar “Ventspils” basketbolistiem.

BK “Ventspils” turnīra tabulā ieņem ceturto vietu. Pērnās sezonas Latvijas – Igaunijas līgas čempiontitulu ieguvusī “Ventspils” šajā gadā spēlēs dodas ar zināmiem Valmieras basketbola vaibstiem. Komandas treneru kolektīvā ir Sanda Amoliņa karjeras līdzgaitnieks Gatis Melderis, kurš kopā ar Sandi kaldināja Valmieras basketbola pirmo bronzu 2003. gadā. Tāpat ventspilnieku kreklu nēsā Jānis Kaufmanis un Jānis Bērziņš, kuri bija “Valmieras” vadošie spēlētāji 2013. gadā, kad pilsēta ieguva savu līdz šim pēdējo bronzas medaļu ar Amoliņu ierindā. Tāpat kopā ar Sandi valmieriešu krāsas nēsājis “Ventspils” šī brīža kapteinis Mārcis Vītols, bet par Sanda audzēkni varam uzskatīt Dāvidu Vīksnu.

Pērnās sezonas “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” līderis Jānis Kaufmanis šosezon “Ventspils” rindās Latvijas – Igaunijas līgas turnīrā izceļas ar 12,5 punktiem vidēji mačā. Savukārt Jānis Bērziņš dzeltenzilo rindās gūst 12 punktus un izcīna vidēji sešas bumbas mačā.

Ventspilnieku un valmieriešu pirmajā tikšanās reizē Baltijas jūras krastā labāka spēle padevās Kurzemi pārstāvošajai komandai, kura tika pie uzvaras ar 107:72. Kaufmanis un Bērziņš savus novadniekus pasveicināja ar attiecīgi 19 un 16 punktiem, tikmēr “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” rindās produktīvākais bija tieši ventspilnieks Roberts Blumbergs ar 15 gūtiem punktiem.

Ierasts, ka līdzjutēji uz spēli ierodas īsu brīdi pirms tās sākuma, taču šim mačam aicinām skatītājus vietu tribīnēs ieņemt laicīgāk, lai jau uz pirmsspēles atklāšanu tribīnes būtu piepildītas. Pateiksimies Sandim Amoliņam par viņa ieguldījumu kā spēlētājam Valmieras basketbolā!

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram