Trešdien Valmierā principiālais duelis pret “Liepājas” basketbolistiem ar play-off likmi

Trešdien, 26. februārī pulksten 19:00 Vidzemes Olimpiskajā centrā norisināsies “Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgas spēle starp “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem un viesiem no “Liepājas”. Uzvaras gadījumā valmierieši nodrošinās iekļūšanu Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā.

Šī spēle norisināsies sadarbībā ar lielāko nekustamo īpašumu uzņēmumu Vidzemes reģionā “Latio vērtētāji un konsultanti Vidzemē”, kas ir ilggadējs mūsu kluba atbalstītājs. Jau kopš 1992. gada LVKV speciālisti profesionāli piemeklē labākos risinājumus nekustamo īpašumu tirdzniecībā, īrē un nomā. Sadarbībā ar LVKV norisināsies spēles ceturtdaļas pārtraukuma konkurss, kurā drosmīgajiem līdzjutējiem būs jāpārbauda sava veiklība, izpildot nestandarta metienu. Savukārt labāko gaišreģi noskaidrosim LVKV pirmsspēles prognožu konkursā.

Pati spēle solās būt nepiekāpīga, jo liepājnieki allaž bijuši principiāli pretinieki, pret kuriem spēles vienmēr izvērtušās saspringtas. Šosezon gan Kurzemes komandai nav izdevies parādīt sev vēlamo sniegumu. Pēc nesekmīga sezonas sākuma “Liepāja” kā pirmā līgas komanda veica izmaiņas treneru korpusā un piesaistīja ārzemju treneri. Taču sniegumu vērā ņemami komandai uzlabot neizdevās un notika neskaitāmas spēlētāju sastāva izmaiņas, kuras nav noslēgušās vēl jo projām. “Liepājas” kluba jaunā vadība izbrāķēja saspēles vadītāji Kristapu Pļavnieku, kurš, pārnākot uz Valmieru, parādījis savas kvalitātes no labākās puses, nesavtīgi un komandas interesēs sakrājot cienījamus statistikas rādītājus.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” salīdzinājumā ar vētraino “Liepāju”, šosezon bijusi teju vai kā miera osta. Vidzemes komanda pieturējusies pie savas ilgtermiņa stratēģijas un tas ļāvis regulārajā sezonā komandai sakrāt astoņas uzvaras, kas ir uz pusi vairāk nekā liepājniekiem. Ja valmierieši tiks pie panākuma arī trešdienas spēlē, tad Roberta Zeiles trenētā komanda turnīra tabulā kļūs neaizsniedzama Kurzemes komandai, tādējādi valmieriešiem nodrošinot spēlēšanu Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas spēļu turnīrā.

Abu komandu pirmā tikšanās reize Liepājas Olimpiskajā centrā decembrī izvērtās patiešām dramatiska. Pirmās trīs ceturtdaļas aizritēja “Liepājas” komandas zīmē, kurzemniekiem izvirzoties vadībā ar 20 punktu pārsvaru. Taču valmierieši pamatlaika pēdējās desmit minūtēs, komandas kapteiņa Edmunda Elkšņa spārnoti, sadeldēja deficītu un līdz ar beigu signālu Māris Riekstiņš no tālmetiena līnijas izrāva neizšķirtu, aizsūtot spēli pagarinājumā. Tajā ar vienu pielikto laiku nebija gana un bija nepieciešamas otrās papildus piecas minūtēs, taču beigās pie laimīgas uzvaras tika “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti, svinot uzvaru ar 101:93. Tajā vakarā ar 29 punktiem izcēlās Edmunds Elksnis, bet Roberts Krastiņš pret savas dzimtās pilsētas komandu sameta 22 punktus.

Jāsaka gan, ka no tās zīmīgās decembra vakara spēles “Liepājas” komandas rindās vairs maz kas ir palicis pāri. Tikai trīs nozīmīgas minūtes spēlējuši basketbolisti palikuši kurzemnieku rindās – Arnis Ate un savulaik Valmierā uzspēlējušie Niks Jansons un Eduards Hāzners. Tieši pēdējais toreiz izcēlās ar 22 punktiem, būdams rezultatīvākais liepājnieku rindās. Pēdējos mēnešos “Liepājas” rindām pievienojies vesels serbu leģions, taču tas nav ļāvis kurzemniekiem glābties no deviņu zaudējumu sērijas, kas aizsākās tieši mačā ar valmieriešiem.

Arī Vidzemes Olimpiskajā centrā motivācija pret “Liepājas” komandu netrūks Robertam Krastiņam, kurš pirmās septiņas ar pusi profesionālās karjeras sezonas pavadīja “Liepājas” komandu krāsās. Krastiņš šajā sezonā bijis viens no valmieriešu atslēgas spēlētājiem, vidēji mačā gūstot 13,3 punktus, izcīnot četras bumbas un izdarot trīs rezultatīvas piespēles. Savukārt valmieriešu jaunpienācējs Kristaps Pļavnieks, kurš pirmajos divos mačos valmieriešu krāsās guvis vidēji 15 punktus un izcēlās ar 6,5 piespēlēm, noteikti vēlēsies pierādīt Braņislavam Vičentičam viņa pieļauto kļūdu, neuzticoties spēlētājam Liepājā.

Ar šo spēli arī sāksies “Brāļu Bertānu krāšņākā fana konkursa” izšķirošais fināla spurts. Šajā trīs mājas spēļu sērijā uzzināsim pēdējos trīs dalībniekus, kuri kvalificēsies finālam, lai cerētu saņemt Dāvja Bertāna ielūgumu uz Vašingtonu.

Spēlē pavisam noteikti emociju netrūks. Tādēļ aicinām visus basketbola draugus 26. februārī uz Vidzemes Olimpisko centru. Atceramies par iespēju piedalīties ceturtdaļu pārtraukuma konkursā un prognožu spēlē, kurai labumiņus sagādājuši “Latio vērtētāji un konsultanti Vidzemē” . Visos savos nekustamo īpašumu jautājumos droši dodieties uz mājas lapu www.niv.lv.