Pirms mājas spēļu sērijas valmierieši saspringtā cīņā pieveic “Latvijas Universitāti”

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā 16. februārī sezonas astoto uzvaru izcīnīja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti, izbraukumā ar rezultātu 82:72 pārspējot “Latvijas Universitāti”. Aizvadot valmieriešu rindās savu otro spēli, Kristaps Pļavnieks izcēlās ar 18 gūtiem punktiem.

Spēles sākums aizritēja saspringtā cīņā, “Latvijas Universitātei” izvirzoties vadībā un turot nelielu pārsvaru līdz mača sestajai minūtei, kad Edmunds Elksnis ar lielisku piespēli atrada Jāni Engeru, kurš no stūra realizēja tālmetienu, pirmo reizi mačā vadībā izvirzot valmieriešus. Studenti ceturkšņa izskaņā atguva vadību, bet Kristaps Pļavnieks noslēdza pirmo desmitminūti ar četriem pēc kārtas gūtiem punktiem, dodot Roberta Zeiles trenētajai komandai minimālu vadību ar 23:22.

Pēc Roberta Blumberga un Roberta Krastiņa trejačiem otrās ceturtdaļas sākumā valmierieši nonāca vadībā ar +6, taču ceturkšņa vidū izrāviens padevās LU basketbolistiem, kuri tādējādi atkal pārņēma mača vadību. Ceturtdaļas noslēgumā apgriezienus atkal uzņēma viesu komandas basketbolisti un Klāvs Dubults, veicot ierāvienu groza apakšā, ļāva komandām doties lielajā pārtraukumā ar līdzsvaru uz rezultāta tablo – 39:39.

Arī spēles trešajā desmitminūtē rezultāts uz tablo nekļuva mazāk saspringts. Visu trešo periodu komandas turnējās viena precīza trejača atstatumā. Valmierieši lielākoties bija vadībā, tomēr LU komanda mina tur pat uz papēžiem. Trīs punktu vadību pirms pēdējām desmit spēles minūtēm Vidzemes komandai deva Roberta Blumberga metiens, uz tablo rādot 63:60.

Mača liktenis izšķīrās noslēdzošajā ceturtdaļā. Visu spēli klusējis, svarīgu trejaci grozā raidīja Valters Vēveris, palielinot starpību līdz četriem punktiem, bet līdz septiņu punktu pārsvaram starpību palielināja Kristaps Pļavnieks, dodot rezultātu 72:65 perioda vidū. “Latvijas Universitāte” centās atspēlēties ar ātri veidotiem pārejas uzbrukumiem, taču valmierieši bumbu uzticēja drošajās Roberta Krastiņa rokās, kurš guva komandai sešus punktus pēc kārtas, liedzot studentiem iespēju atgriezties cīņā par uzvaru. Mačs noslēdzās ar rezultātu 82:72, ļaujot valmieriešiem otro reizi sezonā apspēlēt LU studentus.

Lieliski valmieriešu rindās iekļāvies komandas jaunais papildinājums Kristaps Pļavnieks, kura četri realizētie trejači bija būtisks arguments uzvaras izcīnīšanai. Pļavnieks kopumā guva 18 punktus. Ar 16 punktiem šajā mačā izcēlās Roberts Krastiņš, bet 15 guva Edmunds Elksnis. Mājinieku rindās jāizceļ Renāra Birkāna 18 gūtie punkti.

“Latvijas Universitāte” – “Valmiera Glass/ViA” 72:82 (22:23, 17:16, 21:24, 12:19)
Pļavnieks 18. Krastiņš 16, Elksnis 15, Blumbergs 13 (10 atl.b.), Dubults 11 (13 atl.b.), Vēveris 3, Liepiņš 3, Engers 3, Riekstiņš.

Pēc pusotras nedēļas – 26. februārī “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti uzsāks mājas spēļu sēriju, tiekoties ar “Liepājas” basketbolistiem. Ja valmierieši šajā spēlē tiks pie uzvaras, tas nodrošinās komandas iekļūšanu Latvijas basketbola līgas ceturtdaļfinālā. Tādēļ visi mūsu komandas līdzjutēji tiek aicināti uz Vidzemes Olimpisko centru 26. februārī atbalstīt komandu šajā ļoti svarīgajā mačā.