Pirms mājas spēļu sērijas valmierieši Rīgā kārtos “Latvijas Universitātes” pārbaudījumu

Svētdien, 16. februārī “Pafbet” Latvijas – Igaunijas līgas spēlē savstarpēji spēkiem mērosies divas augstskolu komandas. “Latvijas Universitāte” savās mājās Rīgā uzņems “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistus, kuri noslēgs trīs izbraukuma spēļu sēriju. Nesen pārcelts spēles sākuma laiks, kas būs pulksten 17:30.

Valmieras basketbolistiem decembra otrajā pusē bija smags spēļu grafiks ar spēcīgām pretinieku komandām, bet janvārī būtisku robu sastāvā iesita komandas līdera Edmunda Elkšņa vaiga kaula “bukte”, kas lika saspēles vadītājam mēnesi dziedēt savainojumu. Šajā laikā ļoti pietrūka komandas līdera laukumā un vidzemnieki piedzīvoja sešus zaudējumus pēc kārtas. Taču februārī Elksnis atgriezās no savainojuma un komandai pievienojās Kristaps Pļavnieks, abiem ārējās līnijas basketbolistiem spēlējot būtisku lomu uzvaras kaldināšanā Valgā, kur ar 98:88 tika pārspēta robežpilsētas komanda.

Arī “Latvijas Universitātei” gada ievadā uzvaras nav krājušās tik strauji kā pašai komandai gribētos. Deviņās šī kalendārā gada spēlēs studenti piedzīvojuši septiņus panākumus, bet divas vienīgās uzvaras nākušas pret turnīra pastarīti “Valgu-Valku”. Tomēr samērā veiksmīgais sezonas sākums ļauj LU vienībai turnīra tabulā atrasties turpat viena panākuma attālumā no valmieriešiem.

Abas komandas pirmo reizi savstarpēji šajā sezonā tikās 30. oktobrī, kad “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” savās mājās bija pārāka ar rezultātu 86:72. Toreiz Klāvs Dubults izcēlās ar 21 gūtu punktu un 11 izcīnītām atlēkušajām bumbām. LU rindās savu sezonas labāko spēli ar 22 punktiem aizvadīja Alberts Putāns, bet LU līderis Renārs Birkāns sakrāja 18 punktus un septiņas rezultatīvas piespēles.

Spēles iznākumam būs gana izšķiroša nozīme turnīra vietu sadalījumā. Īpaši tādēļ, ka tā var atstāt iespaidu uz izslēgšanas spēļu vietu sadalījumu. Pēc Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīra norisināsies arī atsevišķi Latvijas čempionāta play-off spēles. Uz divām brīvajām ceturtdaļfināla vietām skatās trīs komandas. Šobrīd aiz “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” un “Latvijas Universitātes” komandām liekā ir “Liepāja”, kura gan papildinājusies ar virkni leģionāriem un vēl mēģinās pamatturnīra izskaņā apsteigt konkurentus. Abas augstskolu komandas apzinās šīs spēles svaru.

Sezonas laikā no “Liepājas” uz “Latvijas Universitāti” pārgāja trenera Roberta Zeiles audzēknis Anrijs Miška, kuram Kurzemes komandā pie jaunā serbu trenera netika dota iespēja sevi apliecināt. Slaidajam basketbolistam noteikti LU rindās būs vēlēšanās sevi produktīvi parādīt sacīkstē pret savu vienaudzi Valteru Vēveri, ar kuru abi kopā svinēja Eiropas čempionāta sudraba medaļas izcīnīšanu, kā arī kopā spēlēja pagājušās vasaras Pasaules čempionātā.

Foto: Jānis Lārmanis

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram