Elksnis atgriežas, Pļavnieks debitē, valmierieši pārtrauc ieilgušo zaudējumu sēriju

Svētdien, 9. februārī Valgā Edmunda Elkšņa atgriešanās laukumā palīdzēja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandai pārtraukt ieilgušo septiņu zaudējumu sēriju, pārspējot “Valgu-Valku” ar rezultātu 98:88. Trīs valmieriešu spēlētāji šajā mačā sakrāja “double-double” rādītājus, tostarp komandas jaunpienācējs Kristaps Pļavnieks.

Roberts Zeile komandas starta sastāvā sūtīja vienības jaunpienācēju Kristapu Pļavnieku, kurš bija savā debijas mačā apņēmies nodibināt labas attiecības ar komandas biedriem, pirmajos trīs uzbrukumos apgādājot partnerus laukumā ar piespēlēm, pēc kurām valmierieši guva punktus un izrāvās spēles vadībā. Valmieras snaiperiem piegādātās lielgabala loges apšaudīja Valgas aizsardzību no tālās distances, pirmajā ceturtdaļā liekot mājinieku grozam iesūkt savā stīpā astoņus trejačus. Ļoti rezultatīvā pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 32:24.

Spēlēšana sejas aizsargmaskā netraucēja Edmundam Elksnim, kurš turpināja pretinieku groza iekarošanu no tālienes arī mača otrajā desmitminūtē. Valmierieši otrajā ceturksnī vairākkārt bija vadībā ar 11 punktu pārsvaru, taču lielāku atrāvienu vidzemniekiem panākt neizdevās. Ejot lielajā pārtraukumā, komandas šķīra desmit punkti – 47:37.

Otrā puslaika ievadā Roberts Blumbergs palīdzēja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem panākt 17 punktu vadību, taču mājinieku komanda ar vairākām rezultatīvām darbībām atgrieza starpību desmit punktu robežās. Robežpilsētas komanda nepiekāpīgi turējās astē un centās vēl vairāk pietuvoties vadībā esošajiem valmieriešiem. Ar astoņu punktu pārsvaru pirms pēdējām desmit minūtēm valmierieši varēja doties pateicoties Roberta Krastiņa trīs realizētajiem soda metieniem – 72:64.

Valmieriešu pavirši pieļautās kļūdas ļāva “Valga-Valka” basketbolistiem noslēdzošajā ceturksnī pietuvoties līdz sešu punktu atstatumam, kas “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandai vairs neradīja komforta sajūtu. Caurgājienā ar diviem punktiem no groza apakšas valmieriešu kontu papildināja Valters Vēveris, bet no tālās distances bumbu grozā iešāva Valters Liepiņš, tādējādi piecas minūtes pirms mača beigām atjaunojot pārsvaru divcipara skaitļa vērtībā (81:70). Spēles noslēdzošajās piecās minūtēs svarīgu trejaci grozā raidīja Roberts Krastiņš, palielinot vidzemnieku drošības spilvenu attiecībā pret pretiniekiem. “Valga-Valka” turpināja regulāri gūt punktus, taču mājiniekiem neizdevās aizsardzībā apturēt valmieriešu atbildes metienus, tādējādi Roberta Zeiles trenētajai komandai izdevās pārtraukt kopš decembra otrās puses ieilgušo zaudējumu sēriju, uzvarot Valgā ar rezultātu 98:88.

Spēles rezultatīvākais spēlētājs ar 24 gūtiem punktiem bija Roberts Blumbergs, kurš pamanījās sakrāt arī 12 atlēkušās bumbas zem groziem. Edmunds Elksnis pēc traumas sadziedēšanas atgriezās ar 16 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām, kamēr Kristaps Pļavnieks savā debijas mačā valmieriešu kreklā guva 12 punktus un izdarīja desmit piespēles.

“Valga-Valka” – “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” 88:98 (24:32, 13:15, 27:25, 24:26)
Blumbergs 24 (12 atl.b.), Krastiņš 17, Elksnis 16 (11 rez.p.), Pļavnieks 12 (10 rez.p.), Dubults 10, Vēveris 8, Liepiņš 6, Riekstiņš 5, Engers.

Decembra izskaņas un janvāra zaudējumu sērija apgrūtinājusi “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” cerības uz iekļūšanu Latvijas – Igaunijas līgas play-off cīņās. Taču izredzes nav zudušas un ļoti veiksmīga regulārās sezonas izskaņa varētu ļaut valmieriešiem mēģināt ielekt pēdējā vagonā uz play-off mačiem. Nākamajā svētdienā valmierieši Rīgā spēlēs ar “Latvijas Universitāti”.