Kļūdām bagātā mačā jūrmalnieki no Valmieras aizbrauc ar revanšu

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgas regulārās sezona spēlē 22. janvārī “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” savā laukumā ar rezultātu 74:87 piekāpās “Jurmala Betsafe” basketbolistiem, tādējādi ļaujot pretinieku vienībai gūt revanšu par valmieriešu panākumu pirmajā savstarpējā mačā.

Spēle norisinājās sadarbībā ar lauksaimniecības tehnikas un rezerves daļu tirdzniecības uzņēmumu “AgroK”. Ceturtdaļu pārtraukumos līdzjutēji ar centra metienu centās tikt pie “AgroK” dāvanas – instrumentu komplekta. Precīzs metiens no laukuma vidus padevās Kārlim Miķelsonam, kurš kļuva par konkursa uzvarētāju.

Pašā spēles sākumā komandas turējās līdzās, minimālā vadībā priekšā esot jūrmalniekiem. Taču pirmās ceturtdaļas vidū Roberta Krastiņa tālmetiens panāca izlīdzinājumu, bet Roberts Blumbergs pārņēma vadību mājinieku komandai – 11:9. Pirmo desmitminūti viesu komandai izdevās noslēgt ar vadību tikai pateicoties amerikāņu aizsarga Džordana Granta precīzajam triju punktu metienam, kas nostādīja mājiniekus iedzinējos ar 21:24.

Otro puslaiku ar rezultatīvām darbībām ievadīja Ervīns Jonāts, palīdzot Mārtiņa Gulbja trenētajai komandai palielināt pārsvaru. Valmieriešiem dārgi maksāja virkne ar pieļautajām kļūdām, ko jūrmalnieki piespieda ar pārtvertām bumbām. Kopumā valmierieši visā spēlē sakrāja 20 kļūdas, bet arī pretiniekiem to netrūka, jo jūrmalnieki kopumā sakrāja 18 kļūdas. Taču liela starpība bija tajā, ka viesi pēc mājinieku kļūdainajām darbībām bumbas pārtvēra, tiekot pie ātrajiem uzbrukumiem. Puslaika izskaņā jūrmalnieku pārsvars bija pieaudzis līdz pat 19 punktiem, bet pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 34:51.

Spēles trešās ceturtdaļas vidū “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti sāka dzīties pakaļ viesiem. Trejaci realizēja Valters Liepiņš, bet Māris Riekstiņs samazināja deficītu līdz 11 punktiem. Ceturkšņa noslēdzošajā minūtē četrus punktus pēc kārtas guva Uģis Pinets, atmetot valmieriešu pakaļdzīšanos atpakaļ – 46:61.

Noslēdzošā ceturkšņa ievads nebija valmieriešiem labvēlīgs, mājinieku komandai nokļūstot iedzinējos ar 24 punktiem. Taču ar tik lielu starpību mājinieki nebija gatavi samierināties. Astoņus punktus īsā laikā guva Valters Vēveris, bet Aleksis Ābols pievienoja metienu no tālās distances. Tas ka abu komandtiltiņu pārstāvjiem spēles izskaņa nebija vienaldzīga parādījās trīs tehniskajās piezīmēs. Mača noslēdzošos deviņus punktus guva Gaujas krasta komanda, taču iznākumu tam mainīt neizdevās. Mājiniekiem nācās piekāpties ar 74:87.

Vēl aizvien “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” nācās iztikt bez traumas dziedējošajiem Edmunda Elkšņa un Jāņa Engera. Šajā mačā mājinieku rindās rezultatīvākie bija Roberts Krastiņš un Roberts Blumbergs ar 16 punktiem, bet par punktu mazāk Valtera Vēvera kontā. “Jūrmalas Betsafe” rindās spēlējošais kluba prezidents Edgars Jeromanovs izcēlās ar 22 punktiem.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – “Jūrmala Betsafe” 74:87 (21:24, 13:27, 12:10, 28:26)
Krastiņš 16, Blumbergs 16, Vēveris 15, Liepiņš 12, Ābols 5, Dubults 4, Stašāns 3, Elksnītis 2, Riekstiņš 1.