Basketbolu visvairāk mīl Valmierā!

Latvijas basketbola savienība publicējusi datus par skatītāju apmeklētības rādītājiem Latvijas augstākās līgas klubu mājas spēlēs un līdzjutēju interesi TV reitingu datos. Skaitļi nemelo, pārliecinoši parādot, ka visvairāk basketbola līdzjutēji nāk uz spēlēm tieši Valmierā.

Apkopojot statistikas rādītājus par līdzjutēju aktivitāti, apmeklējot komandu mājas spēles, izteikti labākie rādītāji šajā sezonā līdz gadu mijai sasniegti Valmierā, kur uz basketbolu vidēji mačā nāk 878 līdzjutēji. Starp Latvijas komandām otra apmeklētākā ir Latvijas – Igaunijas apvienotās līgas pērnās sezonas čempione “Ventspils” ar 803 skatītājiem vidēji mačā, bet bronzas pozīciju ieņem šogad lieliski spēlējošā “Ogre” ar 538 līdzjutējiem. Basketbola apmeklētības rādītāji galvaspilsētā gan varētu būt krietni labāki, jo Latvijas čempione “VEF Rīga” atpaliek arī no “Liepājas”, kura ar 450 skatītājiem ieņem ceturto vietu. Tendence rāda, ka aktīvākie līdzjutēji ir reģionos, kur basketbols ir izteikts pirmais numurs attiecībā pret citiem sporta veidiem.

Latvijas komandu vidējie apmeklētības rādītāji:

Vieta
KomandaSkatītāji vidēji spēlē
1.Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola878
2.BK Ventspils803
3.BK Ogre538
4.BK Liepāja450
5.VEF Rīga335
6.Jūrmala Betsafe314
7.Latvijas Universitāte258

Šīs sezonas apmeklētākā spēle līdz gadu mijai norisinājās Ventspilī, kur notika Latvijas finālsērijas atkārtojuma cīņa starp “Ventspili” un “VEF Rīgu”. Šī spēle mobilizēja kurzemniekus, kuri sasniedza gandrīz vai divu tūkstošu rādītāju principiālajā duelī. Vieta zālē pietrūka otrajā apmeklētākajā spēlē, kad “Ogre” uzņēma to pašu “VEF Rīga” komandu. Šaurajā Ogres 1. vīdusskolas zālē pulcējās 1200 līdzjutēji. Taču nākamās septiņas top spēles līdzjutēju skaita ziņā norisinājās Valmierā, trīs reizes valmieriešiem pārsniedzot tūkstoša robežu. Var izdarīt secinājumu, ka uz “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas spēlēm nāk pastāvīgie līdzjutēji, kuri atbalsta savu mīļoto vienību neatkarīgi no spēles pretiniekiem. Interesanti, ka Valmieras vismazāk apmeklētā spēle pret Pērnavas komandu ar 600 skatītājiem tik un tā bija vairāk apmeklēta nekā “VEF Rīgas” (500), “Jūrmalas Betsafe” (400) un “Latvijas Universitātes” (500) skatītājiem visbagātākās spēles.

Vislabāk apmeklētās spēles:

VietaSpēleVisvairāk skatītāji
1.BK Ventspils – VEF Rīga1980
2.BK Ogre – VEF Rīga1200
3.Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola – Avis Rapla1050
4.Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola – BK Ogre1020
5.Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola – TalTech1000
6.Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola – VEF Rīga900
7.Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola – Latvijas Universitāte850

LBS sagatavotajā materiālā par līdzjutēju interesi publicēti arī televīzijas reitingi. Best4Sport TV ēterā vidēji visvairāk skatītāji pieslēgušies uz spēlēm, kuras norisinājās Ogrē. Lai gan no Valmieras līdz gadu mijai tika parādītas tikai divas spēles, ar to bija gana, lai šīs spēles “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandai dotu otro vietu TV reitingu vidējo skatītāju skaita ziņā. Interesanti, ka no divām parādītajām Valmieras spēlēm krietni vairāk skatītāji pieslēdzās cīņai pret “Valgu-Valku” (8463) nekā spēlei ar valsts čempioni “VEF Rīgu” (7707). Arī TV skatītājiem interesantākas likušās spēles no Ventspils, kas sasniegušas trešo labāko rādītāju apsteidzot rīdzinieku mačus. Sezonas pirmajā pusē gan Best4Sport TV neparādīja nevienu “Liepājas” un “Latvijas Universitātes” spēli. Savukārt Youtube platformas skatītāju datus lielā mērā veidojuši Igaunijas līdzjutēji, kuri vērojuši savu komandu spēles izbraukumā, krietni palielinot skatījumu skaitu Igaunijas komandu viesošanās reizēs Latvijā, attiecīgi pret Latvijas komandu savstarpējiem mačiem.

Televīzijas skatītāji:

VietaKomandaBest4Sport TVYoutube
1.BK Ogre81061900
2.Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola80852168
3.BK Ventspils80261750
4.VEF Rīga80102500
5.Jūrmala Betsafe69531495
6.BK Liepāja1989
7.Latvijas Universitāte1889

(sarindots pēc TV rādītājiem)

LBS publicētie statistikas rādītāji vēlreiz apliecina to, ko jau zinājām. Basketbolu visvairāk mīl Valmierā! Par to vēlamies pateikt lielu paldies mūsu fantastiskajiem līdzjutējiem, kuru nerimstošais atbalsts dod komandai cīņas sparu laukumā no pirmās līdz pēdējai minūtei, cīnoties par uzvaru. Turpināsim strādāt, lai katra basketbola spēle Valmierā būtu svētki un līdzjutēju atbalsts būtu tikpat spēcīgs tribīnēs kā tas allaž ir bijis. 878 skatītāji vidēji spēlē ir ļoti cienījams rādītājs, bet esam pārliecināti, ka Valmiera spēj sasniegt arī 1000 vidēji spēlē. Un vispār Vidzemes Olimpiskais centrs var uzņemt arī 1500 skatītājus universālajā sporta spēļu zālē. #ValmieraMīlBasketbolu #ParSkaļāmTribīnēm

Paldies, Jums visiem, kuri mīl Valmieras basketbolu!

Foto: Jānis Lārmanis
VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram