Valmierieši sasniedz trīskāršo velna duci, taču “Ogre” atgūst turnīra līderpozīciju

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā 15. janvārī ar zaudējumu no izbraukuma Ogrē nācās atgriezties “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem, kuri ar 67:102 piekāpās vienai no čempionāta vadošajām komandām. Valmieriešu rindās trīs spēlētāji guva pa 13 punktiem.

Apzinoties, ka valmierieši ir bez sava pamatsastāva saspēles vadītāja Edmunda Elkšņa, “Ogres” komanda jau no mača sākumā izmantoja ļoti agresīvu presingu pa visu laukumu. Pēc īsa mulsuma brīža valmierieši pretinieku aizsardzībai pretī lika garo spēlētāju mobilitāti, kuri palīdzēja perimetra basketbolistiem tikt pāri pretinieku presingam. Ļoti skaistu epizodi izveidoja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” garie spēlētāji. Klāvs Dubults pārtvēra bumbu un ar driblu to veda pāri laukumam ātrajā uzbrukumā. Viņam palīgā pieslēdzās Roberts Blumbergs, kurš saņēma piespēli no dubulta, noslēdzot uzbrukumu ar bumbas triecienu grozā no augšas. Vadībā tomēr turējās pieredzes bagātā “Ogres” vienība, kuras pārsvars lielākoties bija ap pieciem punktiem, taču pirmā ceturkšņa izskaņā lielāku vadību mājiniekiem deva Kaspara Bērziņa bumbas trieciens grozā no augšas – 18:27.

Jau otrā ceturkšņa sākumā valmieriešiem sāka rasties problēmas ar piezīmju normu trešo pārkāpumu saņēma Dubults, kuram šajā spēlē bija jācīnās ar veterāniem Kasparu Bērziņu un Jāni Pozņaku, kuri uz pieredzes rēķina palīdzēja krāt “Ogres” punktus. Valmieriešiem otrajā periodā punkti krājās gausi, vien pašā pēdējā minūtē nedaudz samazinot mājinieku iekrāto vadību. Valters Liepiņš līdz ar puslaika beigām raidīja grozā floater trīs punktu metienu, panākot rezultātu 30:44.

Roberta Zeiles trenētās komandas basketbolisti azartiski iesāka spēles otro puslaiku, samazinot starpību līdz 11 punktiem. Taču valmieriešus cerības atgriezties zem desmit punktu deficīta sabojāja Bērziņš, raidot grozā stūra trejaci, bet vēlāk pievienojot pārtvertu bumbu un danku ātrajā uzbrukumā. Ogrēnieši jau laicīgi centās noņemt visus jautājumus par spēles iznākumu, pirms pēdējām desmit minūtēm nostādot valmieriešus iedzinējos ar 49:75.

“Ogres” agresīvā aizsardzība noslēdzošajā ceturksnī piespieda valmieriešus uz vairākām kļūdām, ko Nikolaja Mazura vadītās komandas spēlētāji ļoti meistarīgi izmantoja, sodot pretiniekus ar punktu zaudēšanu. Mača izskaņā aktuālākais jautājums bija par to vai mājiniekiem izdosies pārsniegt simts punktu robežu. “Ogres” pēdējā uzbrukumā Martam Ozolinkēvičam izdevās iepriecināt vietējos līdzjutējus, pārsniedzot šo robežšķirtni ar trīs punktu metienu. “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem nācās piekāpties ar 67:102.

“Ogres” uzvaru šajā mačā ar 26 gūtiem punktiem kaldināja ilggadējais izlases basketbolists Kaspars Bērziņš. Valmieras komanda tikmēr statistikā izcēlās ar trīskāršo velna duci, pa 13 punktiem gūstot Robertam Blumbergam, Valteram Liepiņam un Klāvam Dubultam. Savukārt savu līdz šim rezultatīvāko spēli aizvadīja Kristers Elksnītis, izceļoties ar 10 punktiem.

“Ogre” – “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” 102:67 (27:18, 17:12, 31:19, 27:18)
Blumbergs 13 (9 atl.b.), Liepiņš 13, Dubults 13, Elksnītis 10, Vēveris 6, Krastiņš 5, Riekstiņš 5, Stašāns 2, Ābols, Brokāns.

Foto: Jānis Lārmanis

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram