Valmieriešiem jau trešdien izbraukumā pārbaudījums pret izcili spēlējošo “Ogri”

Pavisam īsa atelpa pēc svētdien aizvadītās spēles būs “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem, kuriem jau trešdien, 15. janvārī jādodas izbraukumā uz Ogri, lai spēlētu ar šosezon lielisku sniegumu demonstrējošo Nikolaja Mazura komandu.

“Ogres” un “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandu savstarpējā cīņā varēja notikt visai unikāls fakts, vienlaicīgi spēlē varēja būt visi trīs šīs sezonas “Pafbet” Latvijas – Igaunijas līgas mēnešu MVP ieguvēji. Oktobrī un novembrī vērtīgāko spēlētāju titulus attiecīgi ieguva ogrēnieši Kristaps Dārgais un Rinalds Sirsniņš. Savukārt par decembra MVP kļuva valmierietis Edmunds Elksnis. Taču mūsu saspēles vadītājs treniņā sadūrās ar komandas biedru un iedzīvojās sejas savainojumā, kas liegs Elksnim doties laukumā pret ogrēniešiem.

Elkšņa trūkums, visticamāk, būs visai jūtam pret “Ogri”, kura šo sezonu aizvada izcili, cīnoties par turnīra tabulas pirmo pozīciju. Daugavas krasta komanda sezonu iesāka ar 15 uzvarām pēc kāras, pirmo neveiksmi piedzīvojot vien pirms pašas gadu mijas cīņā ar Latvijas čempioni VEF. “Ogre” ar 16 uzvarām 17 mačos dala turnīra tabulas pirmo pozīciju ar rīdziniekiem un izvirzījusi nopietnu pieteikumu, lai šosezon nopietni pretendētu uz augstākā kaluma medaļām.

Rinalds Sirsniņš aukstasinīgi vada “Ogres” saspēli, vidēji mačā izceļoties ar 12,9 punktiem un 7,4 rezultatīvām piespēlēm. Vispusīgu sniegumu demonstrē spēka uzbrucējs Kristaps Dārgais, vidēji mačā gūstot 11,9 punktus, izcīnot 8,9 atlēkušās bumbas un izdalot 4,8 piespēles. Savukārt zem groziem pretinieki nespēj atrast argumentus Kaspara Bērziņa apturēšanai, ilggadējajam izlases spēlētājam izceļoties ar 13,4 punktiem un 7,4 bumbām zem groziem.

Ja pagājušajā sezonā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandai viena no vājajām vietām bija spēle groza tuvumā, tad šogad nokomplektētā groza apakša ir sevi pierādījusi kā ļoti dinamisku. Strauju progresu veicis centra spēlētājs Klāvs Dubults, kurš pamatcentra pozīcijā izcēlies ar vidēji 13,1 punktu un 8,3 atlēkušajām bumbām. Savukārt viņa jaunais kolēģis Roberts Blumbergs mačā vidēji sakrāj 13,6 punktus un sagrābj astoņas atlēkušās bumbas. Perimetrā būtisku pieredzi gados jaunajai komandai dod snaiperis Roberts Krastiņš, kurš valmieriešiem palīdz ar 13,2 punktiem mačā.

Abu komandu pirmā tikšanās reize bija oktobra vidū, kad ļoti karstie ogrēnieši viesojās Valmierā. Nikolaja Mazura komanda aizvadīja lielisku spēli, septiņiem komandas spēlētājiem gūstot vismaz desmit punktus, bet visi spēlei pieteiktie “Ogres” spēlētāji guva vismaz divus grozus no spēles. Tas lika Roberta Zeiles trenētajai komandai atzīt pretinieku pārspēku ar rezultātu 68:114. Valmieriešiem toreiz Edmunds Elksnis guva 22 punktus, bet “Ogres” rindās 18 guva Jānis Pozņaks.

Trešdien spēle Ogres 1. vidusskolas zālē norisināsies pulksten 19:00, bet maču neklātienē varēs vērot “Pafbet” Latvijas – Igaunijas līgas Youtube kanāla pārraidē.

Foto: Jānis Lārmanis

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram