Bez traumu dziedējošā līdera Elkšņa ar Blumberga 20 punktiem nepietiek pret “Tarvas”

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā ceturto zaudējumu pēc kārtas nācās piedzīvot “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem, kuri 12. janvārī savā laukumā ar rezultātu 74:87 piekāpās Rakveres “Tarvas” komandai. Pret Igaunijas komandu 20 punktus guva spēka uzbrucējs Roberts Blumbergs.

Pirms šīs spēles sejas savainojumā treniņa laikā iedzīvojās Edmunds Elksnis un valmieriešiem nācās šajā mačā iztikt bez sava komandas vadošā spēlētāj gūto punktu un izdarīto piespēļu kategorijās. Tāpat otro maču pēc kārtas izlaida Jānis Engers.

Elkšņa trūkums mača sākumā bija ļoti jūtams. Ārējās līnijas spēlētājiem bija jāpielāgojas spēlēšanai nepierastās pozīcijās, jo saspēles vadītāja pienākumus no starta piecinieka spēlētājiem uz maiņām uzņēmās Valters Vēveris un Roberts Krastiņš. Taču Elkšņa ierastā komandas salikšana pa vietām citiem spēlētājiem tik veiksmīgi nevedās, tādēļ jau spēles ievadā “Tarvas” izdevās pārņemt mača vadību. Izmantojot valmieriešu mulsumu, pirmās desmit minūtes ar precīzu trejaci noslēdza veterāns Miheils Krugs, nostādot mājiniekus pēc pirmās ceturtdaļas iedzinējos ar 11:20.

Valmieriešiem neizdevās izmantot bumbas iespēlēšanu groza apakšā, jo viesi bija īpaši sagatavojušies garo spēlētāju piebremzēšanai, kas Rakveres spēlētājiem arī sekmīgi padevās. Jura Umbraško padotie ar augstu precizitāti realizēja savus metienus, palielinot savu pārsvaru. Valmieriešu uzbrukumu ar stūra tālmetienu centās iekustināt Aleksis Ābols, taču sekotāji viņa piemēram neatradās. Vēl pirms pirmā puslaika izskaņas Igaunijas komanda sasniedza 22 punktu pārsvaru. Puslaika noslēgumā Krastiņam izdevās raidīt grozā trīs punktu metienu, nedaudz samazinot starpību pirms došanās pārtraukumā – 28:44.

Otro puslaiku Krastiņš iesāka tāpat kā noslēdza pirmo – ar realizētu tālmetienu. Blumbergs ar metienu no groza apakšas samazināja starpību līdz 11 punktiem, taču Egerts Hallers ar trejačiem atjaunoja lielāku pārsvaru, kas pirms pēdējās ceturtdaļas neļāva cerībām uz spēles glābšanu izskatīties spoži. Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm rezultāts bija 43:67.

Lai gan “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” noslēdzošās ceturtdaļas ievadā bija iedzinējos ar -26. tomēr vidzemnieki neizkāra balto karogu un guva desmit punktus pēc kārtas, panākot rezultātu 53:69. Valmieriešu izrāvienu ar savu kārtējo tālmetienu pārtrauca Hallers. Valmierieši ceturtā ceturkšņa vidū turpināja nepiekāpīgu pakaļdzīšanos. No apakšas precīzs bija Klāvs Dubults, bet ar soda metienu līdz astoņiem punktiem starpību samazināja Valters Liepiņš. (67:75) Valmieriešu cerīgo pakaļdzīšanos gan apslāpēja Krugs un Hallers, abiem igauņiem iešaujot grozā pa tālmetienam un nokārtojot panākumu Rakveres vienībai. Ar mača beigu rezultātu 74:87 valmieriešiem nācās ieskaitīt zaudējumu turnīra tabulā.

Valmieriešu rindās pēc potītes traumas sadziedēšanas produktīvi atgriezies Roberts Blumbergs, izceļoties ar 20 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām. Roberts Krastiņš šajā spēlē guva 17 punktus, bet ar 15 punktiem izcēlās Valters Vēveris.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – Rakveres “Tarvas” 74:87 (11:20, 17:24, 15:23, 31:20)
Blumbergs 20 (8 atl.b.), Krastiņš 17 (5 rez.p,), Vēveris 15 (6 rez.p.), Dubults 11 (12 atl.b.), Liepiņš 5, Ābols 3, Riekstiņš 3, Elksnītis.