Valmieras jaunatnes basketbolisti pieliek punktu 2019. gadam un iesoļo jaunā desmitgadē

Katru mēnesi atskatāmies uz aizvadītajā mēnesī iespēto Valmieras jaunatnes basketbolā. Šoreiz pieliekam punktu 2019. gadam ar decembra notikumu apskatu Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņu paveiktajā.

Viena soļa attālumā no profesionālā basketbola spēlē Valmieras jaunieši, kuri piedalās Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas turnīrā. Decembrī valmieriešu jaunajai maiņai bija smags kalendārs ar spēlēm pret ļoti pieredzējušām komandām. Pret pērnās sezonas LBL2 pusfinālisti RSU valmierieši izbraukumā piekāpās ar 67:100. Mājās pret “Līvānu stikls” komandu Sanda Amoliņa padotie nospēlēja cienīgu spēli ar 88:92. Šajā mačā Raimonds Stašāns izcēlās ar 19 punktiem un septiņām izprovocētām piezīmēm. Savukārt izbraukumā pret turnīra favorīti un šosezon nezaudējušo “Jēkabpili” vidzemnieki piekāpās ar rezultātu 70:98. Pret ļoti spēcīgajiem pretiniekiem Kristers Golubevs atzīmējās ar 20 gūtiem punktiem. Janvārī valmieriešiem LBL2 divīzijas turnīrā būs jāaizvada trīs spēles ar tiešajām konkurentēm cīņā par vietu play-off zonā.

Decembrī savu pirmo uzvaru varēja svinēt LBL 3. divīzijā spēlējošā komanda, kuru vada Oskars Virsis. Jaunie valmierieši savā laukumā ar rezultātu 86:65 svinēja panākumu pār Balvu komandu. Valmieriešu panākumu ar 23 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm kaldināja Rūdolfs Rudmiezis, bet Gatis Ziemets guva par punktu mazāk komandas pirmajā uzvarā. Decembra turpinājumā sekoja izbraukuma spēļu sērija, kurā valmierieši piekāpās Madonā (70:74), Salacgrīvā (73:90) un Daugavpils novadā (44:84).

Latvijas Jaunatnes basketbola līgā Valmieras U19 vecuma jaunietes aizvadīja trīs cīņas. Saspringtos mačos valmierietes ar rezultātu 46:50 piekāpās Juglas vienaudzēm, bet ar 54:57 vidzemnieces piekāpās Jelgavas komandai. Savukārt spēlē pret Ventspils “Spars” komandu Valmieras meitenes pārliecinoši tika pie panākuma ar 73:50. Šajā mačā ar 23 punktiem labākā bija Ērika Leoke.

Paralēlā U19 vecākā puišu grupa aizvadīja trīs cīņas Latvijas Jaunatnes līgas turnīrā. Ar rezultātu 94:55 valmierieši sakāva Balvus. Pret Līvāniem Vidzemes komanda piekāpās ar minimālu starpību – 87:88. Savukārt Vidzemes derbijā ar 102:62 valmierieši apspēlēja Gulbenes basketbolistus. Pret gulbeniešiem 37 punktus guva Ritvars Zābaks.

Uz Eiropas Jaunatnes līgas sabraukuma posmu Igaunijā no 20.-22. decembrim devās VALMIERA GLASS/VIA junioru komanda. Valmieriešiem vislabākā spēle padevās pret Helsinku komandu no Somijas, tiekot pie panākuma ar 62:55. Taču pārējie četri mači nebija tik veiksmīgi, piekāpjoties Igaunijas un Baltkrievijas komandām, tādējādi piecās spēlēs tiekot pie vienas uzvaras un četreiz piekāpjoties. Individuāli augstvērtīgāko sniegumu šajā sabraukuma posmā demonstrēja Kristers Golubevs, vidēji gūstot 14,8 punktus un savācot 4,2 atlēkušās bumbas.

Ar diviem mačiem decembri aizvadīja U17 puiši Latvijas Jaunatnes līgā. Ērika Zalnāna 25 gūtie punkti palīdzēja Valmieras komandai ar rezultātu 81:79 pārspēt Rīgas centra komandu. Savukārt izbraukumā Saldū vidzemnieki rezultatīvi uzvarēja ar rezultātu 119:71 vietējos saldeniekus. Kurzemes pilsētā Ēriks Zalāns sabēra pretinieku grozā 42 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas. Rezultatīvs sniegums Saldū arī Artūram Pirro, kurš tika pie 25 punktiem.

Pie diviem panākumiem tika arī U16 jaunieši, kuri ar rezultātu 72:61 apspēlēja Rīgas centra komandu. Pret galvaspilsētas vienību 27 punktus guva un 11 atlēkušās bumbas sagrāba Rūdolfs Rudmiezis. Arī tālajā Kurzemes izbraukumā valmieriešiem uzvaru palīdzēja izcīnīt Rudmieža 23 gūtie punkti spēlē pret Liepājas vienību, kurā tika ierakstīta uzvara turnīra tabulā ar 68:63.

Neapturamākā komanda šajā sezonā ir Valmieras U15 zēnu vienība, kura izcīnījusi 13 panākumus pēc kārtas un negrasās piebremzēt. Decembrī Valmieras puiši tika pie četriem panākumiem Latvijas Jaunatnes līgas spēlēs. Ar 66:58 valmierieši tika pie panākuma Salaspilī. Pret DSN-3 komandu savā laukumā Valmieras zēni tika pie uzvaras ar 82:79, bet Kuldīgā vidzemniekiem nāca uzvara ar 98:91. Spēlē pret kuldīdzniekiem 25 punktus guva Ralfs Eglītis, bet par diviem punktiem mazāk Markusa Zariņa rēķinā. Mēnesis komandai noslēdzās ar panākumu Ventspilī, kur valmierieši uzvarēja ar 64:39.

U15 puiši aizvadīja arī Baltijas līgas spēles decembra vidū Ogrē un Ozolniekos. Sākot sabraukumu ar trīs zaudējumiem lietuviešu un igauņu komandām, valmierieši posma izskaņā pieveica Baltkrievijas un Ogres komandas. Abās uzvarētajās spēlēs līdera lomu uzņēmās Renārs Ikaunieks, gūstot attiecīgi 15 un 16 punktus.

Pie trīs panākumiem četros decembra mačos tika Valmieras U14 grupas meitenes. Pretinieces groza apakšā plosīja Madara Pētersone. Spēlē pret Daugavpili Pētersone sameta 32 punktus un izcīnīja 36 atlēkušās bumbas zem groziem, kaldinot komandas panākumu pār Latgales komandu ar 71:64. Tikpat iespaidīgu statistiku Pētersone sakrāja pret Juglas meitenēm, izceļoties ar 31 punktu un 38 bumbām zem groziem. Tas gan nepalīdzēja valmierietēm izbraukumā izvairīties no neveiksmes ar 61:66. Atlikušajās divās mēneša cīņās Valmieras jaunās basketbolistes pārspēja Rīgas Centrs/TTP (52:32) un Ventspils “Spars” (42:38).

Tik veiksmīgs mēnesis kā paralēlajā vecuma grupā spēlējošajām meitenēm gan nepadevās Valmieras U14 zēniem. Turnīra tabulā Valmieras puikām nācās samierināties ar trīs jauniem zaudējumiem, kas nāca spēlēs pret Salaspili (68:75), Juglu (69:88) un Talsiem (61:71).

Vairāki Valmieras basketbola audzēkņi saņēma uzaicinājumus piedalīties Baltijas Jūras kausa izcīņā, kurā tradicionāli gada ievadā tiekas Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas jaunatnes izlases. U18 izlases sastāvā tika iekļauts Raimonds Stašāns. Uz U16 valstsvienību tika izsaukts Rūdolfs Rudmiezis, kā arī Valmieras sporta skolas audzēknis Dāvis Ozers, kurš gan šogad meistarību slīpē Ventspilī.

Foto: Lāsma Irša

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram