Svētdien Valmierā nozīmīga cīņa ar Rakveres komandu, lai saglabātu labas play-off izredzes

Nesvarīgas spēles tik saspringtā turnīrā kā “Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līga praktiski nav, taču sezonas laikā ir vairākas atslēgas spēles, kurām ir īpaši liela nozīme turnīra tabulā. Viena no tādām norisināsies svētdien, 12. janvārī, kad “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” tiksies ar Rakveres “Tarvas” basketbolistiem.

Valmierieši turnīra tabulā ieņem devīto pozīciju, esot uzreiz aiz play-off zonas robežas. Lai sasniegtu kāroto astotnieku, būs jāizstumj no izslēgšanas spēļu zonas kāda no tajā esošajām vienībām. Ar Pērnavas komandu, kas šobrīd ir astotā, abas savstarpējās spēles vidzemnieki ir aizvadījuši. Uzvaras un zaudējumi pret pērnaviešiem dalīti uz pusēm, taču +/- attiecība labāka ir Igaunijas komandai. Nākamais objektīvais mērķis valmieriešiem ir Rakveres “Tarvas” vienība, kura ieņem septīto pozīciju. Ar Rakveres komandu valmierieši savās mājās tiksies svētdien, 12. janvārī pulksten 19:00.

Rakveres “Tarvas” basketbolistus trenē latviešu galvenais treneris Juris Umbraško. Viņa komanda ar septiņiem panākumiem 15 mačos ieņem septīto pozīciju tabulā. Decembra ievadā Rakveres komandas rindas atstāja komandas līderis Rains Veidemans, kurš līdz tam vidēji guva 18,6 punktus. Veidemana pārcelšanās uz Romu sakrita arī ar ļoti sarežģītu spēļu kalendāru “Tarvas” basketbolistiem. Pēdējos četros mačos igauņi piedzīvoja trīs zaudējumus, taču vienīgā uzvara nāca negaidīti, pārspējot “Ventspili” ar 87:78.

Lai gan bez Veidemana Rakveres komandai arī netrūkst pietiekami labi igauņu spēlētāji, taču izteikti uz saviem pleciem komandu nes amerikāņu leģionāri. Komandas saspēli vada Devins Heriss, kuram vidēji mačā 11,4 punkti un 4,6 rezultatīvas piespēles. Savukārt garajā galā dominē Tomass Hamiltons ar 15 punktiem un 6,3 rezultatīvām piespēlēm.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē Roberta Zeiles trenētajai komandai Valmierā no izbraukuma nācās atgriezties ar zaudējumu. 25. oktobra cīņā līdzvērtīga spēkošanās risinājās līdz trešās ceturtdaļas izskaņai. Taču noslēdzošajā desmitminūtē mājinieki pārņēma vadību un nosargāja uzvaru, liekot “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandai piekāpties ar 89:95. Valmieriešu rindās 19 punktus guva Roberts Blumbergs, bet Klāvs Dubults sakrāja 18 punktus un 11 atlēkušās bumbas. “Tarvas” rindās 28 punktus guva no jau vienību pametušais Veidemans.

12. janvārī pulksten 19:00 tiekamies Vidzemes Olimpiskajā centrā uz spēli “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pret Rakveres “Tarvas”.

Foto: Jānis Lārmanis

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram