28. decembra mājas spēli veltīsim valmierietim Robertam Jurkam, lai palīdzētu puisim staigāt uz savām kājām

Sestdien, 28. decembrī pulksten 19:00 mājas spēli aizvadīs “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti, tiekoties ar Igaunijas komandu “TalTech”. Spēles mērķis būs palīdzēt Robertam Jurkam, lai puisim varētu veikt nepieciešamo operāciju Minhenē, tādēļ ieeja spēlē būs bez maksas, lūdzot mača apmeklētājus savu iespēju robežās palīdzēt ar ziedojumu.

Kalendārā gada pēdējā spēlē ieeja Vidzemes Olimpiskā centra sporta hallē būs bez maksas. Taču spēles laikā būs pieejama ziedojumu kastīte, kas paredzētas līdzekļu vākšanai, lai palīdzētu Robertam Jurkam. Ikviens ziedotājs, kurš spēles laikā palīdzēs mērķa piepildīšanai, piedalīsies loterijā, kurā būs iespēja tikt pie “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” sadarbības partneru un draugu sagatavotajām dāvaniņām.

Gada vecumā ārsti Robertam diagnosticēja bērnu cerebrālo trieku un prognozēja, ka viņš nekad nestaigās un nerunās. Taču vecāku beznosacījumu mīlestība un smags darbs ļāvis sasniegt savulaik neticamo. Roberts ne tikai tikai runā un spēj patstāvīgi pārvietoties, bet arī absolvējis Valmieras Viestura vidusskolu. Roberta neatlaidība pierādījusi, ka nekas nav neiespējams. Viņa nākamais mērķis ir staigāt pašam uz savām kājām, bez stumjamo ratiņu palīdzības. Lai to paveiktu, uzcītīgajam puisim nepieciešama operācija Minhenē, kas izmaksā 13 000 eiro. Savukārt pēc operācijas nepieciešami vēl divi līdz trīs rehabilitācijas kursi Polijā, kas katrs izmaksā 10 000 eiro. Valmierā Roberta cīņas spars ar dzīves uzliktajiem šķēršļiem un to pārvarēšana ir pamanīta. Tādēļ arī basketbola klubs “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” vēlas palīdzēt Robertam.

Tā kā puiša karjeras mērķis ir kļūt par sporta komentētāju, tad centīsimies tieši ar sportu palīdzēt Roberta Jurkas mērķu sasniegšanai. Aizvadītajā trešdienā Roberts iepazinās ar basketbola komandas spēlētājiem un piedalījās komandas treniņā, pat saviem spēkiem metot bumbu grozā. Kopā ar spēlētājiem Roberts piedalījās komandas video sesijā, pētot attiecīgā vakara spēles pretiniekus “Kalev/Cramo”. Spēlē pret Igaunijas čempioniem Roberts sēdēja blakus mūsu komandas soliņam un deva “pieci” uz maiņu nākošajiem spēlētājiem. Roberts ir kļuvis par mūsu komandas draugu un draugiem ir jāpalīdz!

28. decembra spēlē vienosimies kopīgam mērķim un palīdzēsim Robertam Jurkam jau nākamajā gadā atnākt uz basketbola spēli saviem spēkiem bez palīgierīču nepieciešamības. Tādēļ aicinām visus Valmieras basketbola līdzjutējus uz spēli, lai palīdzētu komandai un Robertam sasniegt lielas uzvaras gan laukumā, gan ārpus tā!

Roberts Jurka komandas treniņā. Foto: Jānis Lārmanis

PAPILDINĀTS: Mums izdevās saziedot 2773,43€! Paldies, visiem, kuri palīdzēja!

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram