Valmieras jaunatnes basketbolā aizvadīts uzvarām bagāts novembra mēnesis

Kā ierasts, atskatāmies uz pagājušajā mēnesī paveikto Valmieras jaunatnes basketbolā. Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņi sevi apliecināja gan vietējā čempionātā, gan spēlēja pret starptautiskiem pretiniekiem.

Novembrī Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā Valmieras pieaugušo komandas tuvākā maiņa aizvadīja četras spēles. Mēnesis iesākās ar saspringtu spēli pret “Ogri”, kurā nācās piekāpties ar 85:89. Pēcāk sekoja cīņas ar spēcīgajām “Gulbenes Buki” (56:107) un OC “Limbaži” (90:112) komandām, kurās jaunajiem valmieriešiem nācās atzīt pieredzes bagātāko pretinieku pārspēku. Mēneša noslēdzošajā spēlē Sanda Amoliņa trenētā komanda devās izbraukumā uz Rēzekni, kur ar rezultātu 81:65 Valmieras basketbolisti pārspēja “Ezerzemi”, tādējādi tiekot pie trešās uzvaras sezonā. Rēzeknē ar 16 punktiem uzvaru kaldināja Kristers Golubevs. Valmierieši šobrīd ieņem septīto pozīciju Austrumu konferencē, bet komandai būs jānoturas labāko astotniekā, lai pēc regulārās sezonas turpinātu spēlēt izslēgšanas spēlēs.

Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņi rūdījumu krāj arī Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijā, kur mūsu jauniešiem pretī stājas nobriedušu vīru komandas. Tādēļ jaunajiem basketbolistiem LBL 3. divīzijas turnīrs ir nopietns izaicinājums. Novembra sākumā Oskara Virša trenētie valmierieši aizvadīja spēli ar vienu no turnīra favorītkomandām BK “Cēsis”, kurā nācās piekāpties ar 42:91. Pēcāk valmierieši aizvien vairāk sāka tuvoties savam sezonas pirmajam panākumam. Pret “Rugājiem” jaunie valmierieši piekāpās ar 79:85, “Rūjienas” pārspēku komanda atzina ar 83:91, bet pret “Jēkabpils lūšiem” uzvara palika viena precīza metiena attālumā – 84:86. Pret jēkabpiliešiem ar 17 punktiem izcēlās Rūdolfs Rudmiezis. Aizsteidzoties notikumiem pa priekšu, var pačukstēt, ka šajā kalendārajā gadā bez uzvarām “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola-3” komanda nepaliks.

Jaunatnes līgā vecākā Valmieras puišu grupa aizvadīja piecas spēles. Pret Daugavpili/Krāslavu (101:71), Cēsīm (71:51) un Smilteni (98:69) tika izcīnīti panākumi, kamēr pret Jēkabpili (66:84) un A.Kraukļa VEF (75:90) nācās piekāpties. Rezultatīvāko sniegumu šajā mēnesī ar 31 punktu pret smilteniešiem sasniedza Dāvis Fjodorovs, bet tajā pašā mačā efektīvākais sniegums izdevās Ritvaram Zābakam, kura rēķinā 24 punkti un 12 atlēkušās bumbas.

Nacionālajā meiteņu līgā Valmieras U19 jaunietes izcīnīja divus panākumus. Spēlē pret Ogri valmierietes pārliecinoši apspēlēja savas pretinieces ar rezultātu 74:48. Uzvaru šajā mačā ar 18 gūtiem punktiem kaldināja Nora Salmiņa. Otrā mēneša spēlē Valmieras jaunās basketbolistes pārspēja Alūksnes vienību ar 68:42. Arī šajā mačā 18 punktus sakrāja Nora Salmiņa, savukārt 13 gadus vecā Madara Pētersone bija neapstādināma zem groziem ar 14 punktiem un 18 izcīnītām atlēkušajām bumbām.

U17 vecuma puišiem Latvijas Jaunatnes basketbola līgā novembra kalendārā bija četras spēles. Uzvaras gan nekrājās tik strauji kā komanda vēlētos. Pret Ādažiem (80:91), Jēkabpili/Līvāniem (72:80) un DSN (66:73) valmieriešiem nācās ierakstīt zaudējumus turnīra tabulā. Savukārt mēneša vienīgā uzvara nāca graujošā spēlē pret A.Kraukļa VEF, kurā vidzemnieki triumfēja ar 87:36. Individuāli spilgts sniegums pret Ādažu komandu padevās Ērikam Zalānam, kurš izbraukuma spēlē guva 27 punktus un izcīnīja 13 punktus zem groziem.

Pie trīs uzvarām piecos mačos Latvijas Jaunatnes līgā tika Valmieras U16 puikas. Ar 84:69 valmierieši apspēlēja Jēkabpili/Līvānus, ar 75:63 Valmieras puikas uzveica Gulbeni, bet ar 79:77 tika gūts panākums pret Pārdaugavu. Zaudējumi nāca pret A.Kraukļa VEF (60:84) un DSN (59:95). Pret jēkabpiliešiem lieliska spēle ar 27 punktiem padevās Ralfam Kalniņam, bet vairākus iespaidīgus mačus aizvadīja Rūdolfs Rudmiezis, izceļoties ar 28 punktiem un 12 bumbām pret VEF, bet 26 punktus un 18 bumbas sakrājot pret gulbeniešiem. Bez spēlēm vietējā čempionātā U16 puiši devās uz Eiropas Jaunatnes līgas sabraukuma turnīru Lietuvas pilsētā Alītā. Lietuvā gan valmieriešiem izdevās pieveikt mājinieku komandu, bet pārējās četrās spēlēs nāca zaudējumi, ieskaitot “Žalgira” jauniešu komandai.

Savu izcili sākto sezonu arī novembrī lieliski turpināja U15 zēni, kuri visa mēneša garumā palika nepārspēti Latvijas Jaunatnes līgā. No spēlēm ar Valmieras komandu zaudējumus mājās pārveda Jēkabpils/Līvāni (78:65), A.Kraukļa VEF (66:60), Mārupe (84:65) un DSN (70:68). Tādējādi valmieriešu bilance kopumā sezonā sasniedza 9-0. Trijās no četrām spēlēm Markus Zvīnis pārsniedza 20 punktu robežu, bet produktīvākais mačs 14 gadus vecajam basketbolistam padevās pret DSN komandu, kad Zvīnim izdevās gandrīz tikt pie “triple-double”, kopumā sakrājot 23 punktus, 14 atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles.

U14 meitenēm Latvijas Jaunatnes līgā bija tikai viena spēlē, kurā valmierietēm neveicās, piekāpjoties Rīdzenes komandai ar 41:68. Par spīti mazrezultatīvajai spēlei, vērā ņemams sniegums padevās Madarai Pētersonei, kura guva 16 punktus un izcīnīja 24 atlēkušās bumbas. Par neveiksmi vietējā līgā Valmieras jaunajām basketbolistēm izdevās ar uzviju reabilitēties Baltijas līgas sabraukumā Ķeizermežā, kur valmierietes piecos mačos tika pie četrām uzvarām, piekāpjoties tikai Somijas komandai.

Arī U14 puikām Latvijas Jaunatnes līgā novembris rezultātu ziņā nebija pats veiksmīgākais mēnesis. Pirmajās trīs spēlēs valmierieši piedzīvoja zaudējumus pret Jēkabpili/Līvāniem (37:43), A.Kraukļa VEF (31:82), un Mārupi (43:61). Uzvaru vidzemniekiem izdevās gūt izbraukumā pret DSN (60:59), bet novembris noslēdzās ar vēl vienu zaudējumu pret Bausku (46:79). Uzvarētajā mača pret DSN vienību izcēlās Roberts Kauliņš, kuram izdevās tikt pie 23 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām.

Jaunāko grupu vidū Valmieras U13 meitenes tika pie četriem panākumiem četrās Latvijas Jaunatnes līgas spēlēs, bet Baltijas līgas sabraukumā valmierietes tika pie trīs uzvarām divos mačos. Paralēlē vecuma zēniem tikmēr uzvaras un zaudējumus četrās spēlēs bija jādala uz pusēm. Puiši kuri spēlē U12 vecumā aizvadīja veselas sešas spēles. Pirmajās četrās Valmieras komanda tika pie uzvarām, bet noslēdzošajās divās piekāpās pretiniekiem. Kamēr U12 meitenēm sešos aizvadītos mačos izdevās tikt pie sešām graujošām uzvarām.

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram