Elksnis ar 29 punktiem un 11 piespēlēm gādā par valmieriešu ceturto uzvaru sezonā

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā pie sezonas ceturtā panākuma tika “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti, kuri ar rezultātu 100:86 apspēlēja “Valgu-Valku”, tādējādi turnīra tabulā paceļoties uz 11. pozīciju un pietuvojoties kārotajai izslēgšanas spēļu zonai.

Roberta Zeiles trenētā komanda spēli iesāka ar ātru un azartisku spēli, vairākkārt pārtverot bumbas un skrienot ātrajos uzbrukumos, kas noslēdzās ar bumbas triecienu mēģinājumiem no augās. Atsevišķās epizodēs šie mēģinājumi bija pārāk ambiciozi, bet vairākkārt Valmieras basketbola līdzjutēji tika iepriecināti ar efektīgiem dankiem. Jau pirmajās desmit minūtēs mājinieku pārsvars sasniedza divciparu skaitli, bet, skanot ceturtdaļas beigu signālam, valmierieši bija priekšā ar 29:20.

Desmit punktu pārsvaru valmierieši atkal pārsniedza otrās ceturtdaļas ievadā, kuru rezultatīvi iesāka Roberts Blumbergs. Mača turpinājumā ar precīziem metieniem “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pārsvaru aptuveni 15 punktu robežās palīdzēja saglabāt Kristers Eklsnītis un Aleksis Ābols. Noslēdzoties pirmajam puslaikam, Blumbergs vēlreiz pārbaudīja Vidzemes Olimpiskā centra grozu izturību, izmantojot metodi ar bumbas triekšanu no augšas. Rezultāts puslaikā 56:42.

Pārtraukumā norisinājās “Zelta zirga” 3×3 basketbola spēle, kurā sacentās Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un Valmieras 5. vidusskolas skolnieki. Spēles pamatlaikā rezultāts bija neizšķirts, bet uzvarētājs tika noskaidrots līdz pirmajam gūtajam grozam, pirmo iespēju iegūstot Valmieras 5. vidusskolas spēlētājiem, kuri savu iespēju realizēja.

Spēles galvenie personāži uz otro puslaiku atgriezās pie drošas mājinieku komandas vadības. Edmunds Elksnis droši turēja spēles grožus savās rokās, ar individuāli gūtiem punktiem un iespēju izkārtošanu komandas biedriem vedot valmieriešus pretī uzvarai. Trešā perioda otrajā pusē vairākus rezultatīvus metienus veica Valters Vēveris, palīdzot savai komandai pirms pēdējās spēles daļas būt priekšā ar 85:67.

Noslēdzošajā ceturtdaļā valmieriešu rezultativitāte kritās, ko valcēnieši izmantoja ar pietuvošanos līdz deviņu punktu atstatumam. Taču viesu cerības uz spēles glābšanu apslāpēja Roberta Krastiņa tālmetiens, noņemot jebkādus jautājumus par spēles iznākumu. Cīņas noslēdzošajā minūtē tika apmierināta arī līdzjutēju vēlme sagaidīt simts punktu robežu, trejaci grozā raidot Elksnim, kurš tādējādi precizēja spēles gala rezultātu – 100:86.

Edmunds Elksnis aizvadīja savu sezonas rezultatīvāko spēli ar 29 punktiem, bet ar 11 rezultatīvām piespēlēm saspēles vadītājs tika pie savas trešās “double-double” spēles. Tāpat rezultatīvu maču aizvadīja abi komandas Roberti – Blumbergs un Krastiņš, abiem basketbolistiem sakrājot pa 20 punktiem. Savukārt Valtera Vēvera rēķinā 19 gūti punkti.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – “Valga-Valka” 100:86 (29:20, 27:22, 29:25, 15:19)
Elksnis 29 (11 atl.b.), Blumbergs 20, Krastiņš 20, Vēveris 19, Dubults 5, Engers 3, Elksnītis 2, Ābols 2, Stašāns.