Krastiņa seši tālmetieni nenogremdē Latvijas čempioni Valmierā

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā ļoti cienījamu sniegumu pret Latvijas seškārtējo čempionkomandu “VEF Ŗīga” parādīja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti, kuri visu spēli turēja pretiniekus saspringumā, vien mača izskaņā piekāpjoties ar rezultātu 74:87. Savu sezonas līdz šim labāko spēli aizvadīja Roberts Krastiņš, kurš iemeta grozā sešus no sešiem izdarītajiem tālmetieniem.

Šajā mačā Roberts Zeile veica izmaiņas starta sastāvā, pret rīdziniekiem laukumā laižot nedaudz īsāku, bet uz agresīvu spēli tendētu starta piecinieku. Centra spēlētāja Klāva Dubulta vietā pirmo reizi sezonā vietu sākumsastāvā ieņēma uzbrucējs Jānis Engers. Pirmos uzbrukumus ar gūtiem punktiem pabeidza viesi, iegūstot nelielu vadību. Valmieriešiem pirmajās desmit minūtēs bumba spītīgi nekrita grozā no tālmetiena līnijas, liekot komandai meklēt panākumus caurgājienos. Līdz minimālai starpībai rezultātu samazināja Edmunds Elksnis, bet Dubults, nākot uz maiņu, pārņēma vadību mājiniekiem. Pēc pirmā ceturkšņa rezultāts bija kaujinieciski neizšķirts – 14:14.

Otrajās desmit minūtēs Roberts Krastiņš atslēdza līdz tam aizvērto tālmetienu lādīti., bet Roberts Blumbergs satricināja grozu ar “gaisiņu”, panākot valmieriešiem piecu punktu vadību (19:14). Vēl līdz otrā ceturkšņa otrajai pusei mājinieku komanda turējās vadībā, pateicoties abu Robertu atkārtotajām sekmēm uzbrukumā. Taču viesu rindās horvāts Kristijans Krajina teju vienpersonīgi ļāva VEF turēties cīņā, ar individuāliem centieniem sadeldējot starpību un panākot rīdziniekiem sešu punktu vadību. Krastiņam noslēdzot pirmo puslaiku ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem, komandas pārtraukumā devās pie rezultāta 37:40.

Sekojošā puslaika ievads lika mājiniekiem ātri nonākt iedzinējos ar 12 punktus starpību, taču tas valmieriešus nesalauza, komandai atbildot ar sešiem pēc kārtas gūtiem punktiem. Lai kā rīdzinieki centās spēles uzvarētāju noskaidrot laicīgi, tomēr valmierieši elpoja pretinieku pakausī, neļaujot galvaspilsētas komandai justies droši par sev labvēlīgu iznākumu. Trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē ar diviem groziem izcēlās pirksta lūzumu sadziedējušais Kristers Elksnītis, kura sniegums pēc diviem izlaistiem mēnešiem bija pieklājīgs. Pirms noslēdzošās desmitminūtes valmierieši bija iedzinējos ar 58:63.

Noslēdzošajā mača daļā valmierieši bija pat tikai četru punktu attālumā no pretinieku komandas. Spēles atslēgas mirklis notika nepilnas septiņas minūtes līdz beigām. Valters Vēveris pēc pārtvertas bumbas devās pusātrajā uzbrukumā, bet, tā vietā lai dotos agresīvā garām gājienā, valmieriešu aizsargs nedaudz saminstinājās, paņēma bumbu rokās un meklēja piespēli komandas biedriem, kas gan bija neprecīza un rezultējās kļūdā. No potenciāla emocionālā pacēluma nākamajā uzbrukumā nācās saņemt punktus savā grozā, kas Rīgas komandai deva vajadzīgo atrāvienu. Trīs minūtes līdz mača noslēgumam mājinieku atspēlēšanās cerībās duncīti ar trejaci iedūra Artūrs Kurucs, ļaujot VEF tikt pie septītā panākuma turnīra tabulā. Punktu spēlei pielika laba valmieriešu izspēle brīvam Elksnīša tālmetienam. Valmieriešu jaunais saspēles vadītājs trāpīja visus trīs savus spēlē izdarītos metienus, bet mačs noslēdzās ar 74:87.

Savu līdz šim rezultatīvāko spēli Valmierā aizvadīja Roberts Krastiņš, sakrājot 26 punktus. Pie 14 punktiem tika Roberts Blumbergs, bet par diviem mazāk Edmundam Elksnim. Rīdzinieku rindās Kristijans Krajina savāca 30 punktus, bet Artūra Kuruca rēķinā 15.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – “VEF Rīga” 74:87 (14:14, 23:26, 21:23, 16:24)
Krastiņš 26, Blumbergs 14, Elksnis 12, Dubults 8, Elksnītis 7, Vēveris 3, Engers 2, Liepiņš 2.