Līgas labākais piespēlētājs Elksnis vedīs valmieriešus cīņā ar “Tartu Universitāti”

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā svētdien, 3. novembrī izbraukuma spēli aizvadīs “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti, kuri aizvadīs cīņu ar “Tartu Universitāti”. Spēles sākums pulksten 16:00 un to varēs vērtos Delfi.ee TV.

Pēc pirmajām septiņām regulārās sezonas spēlēm Roberta Zeiles trenētā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” izcīnījusi divas uzvaras. Komandas līdera lomu uzņēmies Edmunds Elksnis, kurš šobrīd aizvada statistiski spožāko karjeras sezonu. Ar 8,7 rezultatīvām piespēlēm valmieriešu saspēles vadītājs ir visas līgas labākais piespēlētājs, apsteidzot tuvākos sekotājus par veselu piespēli vidēji mačā. Tāpat individuāli gūto punktu rādītājā Elksnis izcēlies ar 14,7 punktiem, kas ir labākais sasniegtais rezultāts komandā, kas ļauj ieņemt vietu līgas Top-15 sarakstā. 28 gadus vecumā Elksnis ir komandas vispieredzējušākais spēlētājs un ar kapteiņa uzšuvi basketbolists ved uz priekšu gados jauno komandu.

Valmieriešu garajā galā lielisku sezonas ievadu aizvadījis Klāvs Dubults, kurš četrās spēlēs sakrājis “double-double” rādītājus. 23 gadus vecā centra spēlētāja statistikas rādītāji sasnieguši vidēji 14,6 punktus un deviņas atlēkušās bumbas spēlē. Garā gala duetu ar Dubultu valmieriešu groza apakšā veido Roberts Bulmbergs, kurš savu debijas sezonu profesionālajā basketbolā sācis ar divām “double-double” spēlēm un 12,6 punktiem, kā arī 7,7 atlēkušajām bumbām.

“Tartu Universitātes” komanda savās mājās izmisīgi centīsies izcīnīt panākumu. Prita Venes vadītā komanda sezonu sāka ar uzvaru pret līgas pastarīti “Valgu/Valku”, bet pēc tam sekojusi četru zaudējumu sērija. Igaunijas studentu pilsētas komandai ļoti svarīgi izrāpties no bedres, tādēļ Tartu gaidāma nepiekāpīga cīņa. Tāpat kā pagājušajā sezonā, arī šogad “Tartu Universitātes” sastāvā ir trīs Lietuvas basketbolisti. Līdera lomu groza apakšā uzņēmies lietuviešu centrs Adoms Drungils, kurš izcēlies ar 17,6 punktiem un 10,6 atlēkušajām bumbām. Savukārt veterānam Martinam Mažeikam izdevies sakrāt 16 punktus un 4,7 rezultatīvas piespēles. No Igaunijas basketbolistiem spilgtākais bijis Kregors Hermets, kuram 16,7 punkti spēlē un ceturtā vieta līgas labāko punktu guvēju tabulā uzreiz aiz trešo vietu ieņemošā Drungila.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” un “Tartu Universitāte” pirmssezonas sagatavošanās posmā aizvadīja divas savstarpējās pārbaudes spēles. Katra komanda tika pie panākuma savā laukumā. Tartu Igaunijas komanda uzvarēja ar 79:68, bet Valmierā mājinieki tika pie panākuma ar 91:90.

Spēli svētdien, 3. novembrī no pulksten 16:00 tiešraidē varēs vērot Delfi.ee TV.

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram