Līdzjutēju atbalsts spārno valmieriešus uzvarai pār “Latvijas Universitāti”

Trešdien, 30. oktobrī pie pirmās uzvaras savā laukumā izdevās tikt “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem, kuri ar rezultātu 86:72 pieveica “Latvijas Universitāti”. Vērā ņemamus “double-double” rādītājus šajā mačā sasniedza Klāvs Dubults un Edmunds Elksnis.

Jau ar mača sākumu, kad pirmos trīs punktus guva Valters Vēveris, tribīnēs bija jūtams lielisks līdzjutēju atbalsts, kurš bija līmenī par spīti komandas sāpīgajiem zaudējumiem iepriekšējās spēlēs. Tas parādīja, ka līdzjutēji nepamet komandu neatkarīgi no rezultāta, dodot spēlētājiem īpašu motivāciju iepriecināt savus fanus ar uzvaru. Klāva Dubulta rezultatīvais sniegums jau pirmajās sešās minūtēs ļāva vidzemniekiem sasniegt deviņu punktu vadību, bet Edmunds Elksnis pat uz brīdi panāca +12. Viesu rindās negaidīti rezultatīvi ceturtdaļu noslēdza Alberts Putāns, sadeldējot “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” iekrāto pārsvaru. Pēc nospēlētām desmit minūtēm rezultāts bija 28:24 par labu Roberta Zeiles trenētajai komandai.

Otrā puslaika ievadā Jānis Engers ar astoņiem relatīvi īsā laikā gūtiem punktiem ļāva valmieriešiem nostiprināties vadībā, panākot drošāku pārsvaru. Lielākais mājinieku pārsvars pirmajā puslaikā bija 14 punkti, bet, skanot spēles pirmā puslaika beigu signālam, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” lielajā pārtraukumā devās ar rezultātu 56:46.

Puslaika pārtraukumā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” futbola komandas leģionāri ganietis Ofosu Apija, nigērietis Tolu Arokodare un portugālis Žoržinju izmēģināja spēkus basketbola trīs punktu metienu konkursā pret Valmieras basketbola krāšņajiem faniem. Jāsaka, ka futbolistiem labāk veicas Virslīgas spēles, jo Valmieras basketbola līdzjutēji trīs punktu metienos izrādījās pārāki pār futbolistiem.

Otrā puslaika pirmajā pusē ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem statistikā ierakstījās arī Roberts Krastiņš. Šķietami droši valmierieši soļoja pretī panākumam un Elksnis ar soda metieniem sasniedza pat 17 punktu pārsvaru. Likās, ka nekas vairs neaizliks kāju priekšā valmieriešu uzvarai un trešais ceturksnis noslēdzās ar rezultātu 74:58.

“Latvijas Universitāte” pēdējā ceturtdaļā pierādīja, ka ir sīksta komanda, kas nekad nepadodas. Studenti ar agresīvu visa laukuma presingu vairākkārt piespieda valmieriešus uz kļūdām un spēja tās pārvērst gūtos punktos. Trīs minūtes līdz mača beigām LU pietuvojās līdz vien septiņu punktu deficītam, liekot mājiniekiem panervozēt. Krastiņa realizētie soda metieni mača izskaņā deva vajadzīgo drošības spilvenu, bet Dubults ar stūra trejaci uzlika kūciņai ķirsīti, nokārtojot “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandai pirmo uzvaru savā laukumā ar 86:72.

Karjeras rezultatīvāko spēli Latvijas – Igaunijas līgā aizvadīja Klāvs Dubults, izceļoties ar 21 punktu, kā arī tiekot pie 11 atlēkušajām bumbām zem groziem. Savukārt Edmunda Elkšņa rēķinā pat vēl iespaidīgāks “double-double” – 13 punkti un 15 rezultatīvas piespēles. Divciparu rādītājus divās statistikas kategorijās sasniedza arī Roberts Blumbergs ar 12 punktiem un desmit izcīnītām bumbām. LU rindās par mača rezultatīvāko spēlētāju kļuva Alberts Putāns ar 22 punktiem.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – “Latvijas Universitāte” 86:72 (28:24, 28:22, 18:12, 12:14)
Dubults 21 (11 atl.b.), Elksnis 13 (15 rez.p.), Blumbergs 12 (10 atl.b.), Krastiņš 12, Engers 10, Vēveris 9, Liepiņš 9, Brokāns, Stašāns.

Nākamo spēli “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti aizvadīs svētdien izbraukumā pret “Tartu Universitāti”.