Piektdien Rakverē valmierieši samēros spēkus ar līgas jaunpienācēju “Tarvas”

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā izbraukuma spēli piektdien 25. oktobrī pulksten 19:00 aizvadīs “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti, Igaunijā spēkojoties ar Rakveres “Tarvas”.

Valmieriešu piektdienas pretinieki būs līgas jaunpienācēja Rakveres “Tarvas”, kas savā nosaukumā nes 17. gadsimta sākumā izmirušā savvaļas vērša taura vārdu. Taurs ir Rakveres pilsētas simbols, kam uzstādīta iespaidīga statuja pie pilsētā esošās viduslaiku pils.

Rakveres “Tarvas” ilgu laiku bijusi viena no atpazīstamākajām Igaunijas komandām, taču finansiālo resursu trūkumu dēļ komanda uz laiku bija spiesta atstāt Igaunijas augstāko basketbola līgu. Pēc diviem gadiem otrajā līgā, Rakveres “Tarvas” atgriezusies augstākajā līgā latviešu trenera Jura Umbraško vadībā.

Igaunijas komandā par rezultatīvāko spēlētāju kļuvis izlases aizsargs Rains Veidemans, kurš vidēji spēlē izcēlies ar 20 punktiem un četrām piespēlēm. Tāpat Rakveres komandā spēlē arī labi zināmie igauņu basketbolisti Kristo Sāge un Egerts Hallers. “Tarvas” rindas papildinātas arī ar diviem amerikāņu leģionāriem. Kopumā pirmajās četrās spēlēs Rakveres komanda sakrājusi divas uzvaras un turnīra tabulā ieņem astoto vietu.

Roberta Zeiles trenētajiem “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem izdevies izcīnīt vienu uzvaru. Rezultatīvākais sezonas ievadā ar vidēji 14,6 punktiem spēlē bijis Edmunds Elksnis, bet Valters Vēveris Latvijas augstākajā līgā debitējis ar vidēji 13 punktiem mačā. Zem groziem Klāvs Dubults izcēlies ar 12,6 punktiem un 8,2 atlēkušajām bumbām.

Spēles tiešraidi varēs vērot Delfi TV Igaunijas versijā.

Foto: Sīms Semiskars

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram