Lielisks komandas sniegums ļauj izcīnīt dramatisku sezonas pirmo uzvaru Tallinā

9. oktobrī “Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā pie pirmā panākuma izdevās tika “Valmeira Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem, kuri mača pēdējās sekundēs ar 103:100 izrāva uzvaru pret pērnās sezonas līgas piekto spēcīgāko komandu “TalTech”. Izšķirošos grozus guva Roberts Krastiņš, bet kopumā seši basketbolisti sasniedza ļoti atzīstamus statistikas rādītājus.

Pēc garā ceļa uz Tallinu “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem bija nepieciešams brīdis, lai aklimatizētos spēlei. Pirmajās minūtēs vidzemnieki nonāca iedzinējos ar 0:8, bet Roberta Zeiles trenētās komandas izbrukumu iekustināja Roberta Blumberga trīs punktu metiens. Pirmās ceturtdaļas vidū pa diviem trejačiem grozā raidīja Valters Vēveris un Roberts Krastiņš, par pārsteigumu mājiniekiem, strauji izlīdzinot spēles rezultātu – 16:16. Ceturtdaļas turpinājumā valmierieši panāca četru punktu pārsvaru, bet, skanot ceturkšņa beigu signālam, rezultāts bija 23:22.

Otrajā desmitminūtē “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti uz nelielu brīdi nonāca iedzinējos, bet vidzemnieku sekmīgā cīņa pie pretinieku groza ļāva atgūt mača vadības grožus. Valmierieši pirmā puslaika noslēgumā palielināja savu pārsvaru, bet Edmunds Elksnis ar “sirēnlauzi” no tālās distances noslēdza puslaiku, panākot rezultātu 52:43.

Otrajā puslaikā laukumā atkal apņēmīgāki iznāca “TalTech” basketbolisti, kuri samazināja rezultāta starpību līdz viena metiena atstatumam. Trešā ceturkšņa vidū valmieriešus uz priekšu pavilka komandas pieredzējušākais spēlētājs Elksnis, bet Valtera Liepiņa tālmetiens panāca +10 vidzemniekiem. Pašās ceturtdaļas beigās Olivers Metsalu caurgājienā guva divus punktus, tādējādi Latvijas komandas pārsvars pirms izšķirošajām spēles minūtēm bija seši punkti – 78:72.

Noslēdzošajā ceturtdaļā ritēja dramatiska cīņa par uzvaru. Viesi ar visiem spēkiem centās turēties pie panākuma, taču pieredzējušie igauņu basketbolisti ar tālmetieniem nodzēsa visu valmieriešu sakrāto pārsvaru. Īpaši sāpīgi bija Jūnasa Jervelainena metieni pāri sedzēja rokām. Minūti pirms mača beigām Ēriks Šmalcs ar caurgājieniem panāca trīs punktu vadību mājiniekiem, liekot valmieriešu atmiņās uzaust pagājušās nedēļas sāpīgajam zaudējumam. Taču šoreiz “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem vēl bija palicis laiks, lai glābtu spēli. Īsi pirms mača beigām ar agresīvu aizsardzību valmierieši piespieda kļūdīties pretiniekus auta izmešanas brīdī. Bumba nonāca pie Roberta Krastiņa, kurš ar metienu no groza apakšas atnesa valmieriešiem uzvaru. Spēle noslēdzās ar rezultātu 103:100.

Produktīvu spēli “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” rindās aizvadīja Edmunds Elksnis, izceļoties ar 21 punktu un 12 rezultatīvām piespēlēm. Pa 18 punktim guva Valters Liepiņš un Roberts Blumbergs. “TalEch” rindās ar 31 punktu izcēlās Jūnass Jervelainens.

“TalTech” – “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” 100:103 (22:23, 21:29, 29:26, 28:25)
Elksnis 21 (12 rez.p), Blumbergs 18, Liepiņš 18, Vēveris 15, Dubults 14 (12 atl.b.), Krastiņš 13, Engers 3, Brokāns 1, Riekstiņš, Ābols.

Nākamo spēli valmierieši aizvadīs šajā nedēļas nogalē Ventspilī, bet savu skatītāju priekšā komanda atgriezīsies 16. oktobrī ar spēli pret spēcīgo “Ogri”.

Foto: Sīms Semiskars

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram