Valmierieši dosies izbraukumā pret melno zirdziņu TalTech

Trešdien, 9. oktobrī, Roberta Zeiles trenētā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbola komanda dosies izbraukumā uz Igaunijas galvaspilsētu Tallinu, lai samērotu spēkus ar TalTech komandu. Spēles sākums pulksten 19:00.

Valmieras basketbolisti sezonu “Pafbet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā līgā sākuši ar divām saturiski dažādām spēlēm, bet turnīra tabulā abas rezultējušās ar vienādu ierakstu. Pirmajā spēlē Pērnavā debijas satraukums lika par sevi manīt, un metienu precizitāte bija ļoti tālu no komandas spēju robežām. Ceturtās ceturtdaļas izrāviens salauza valmieriešus un beigās nācās piedzīvot rūgtu zaudējumu ar 64:89. Pirmā spēle savu skatītāju priekšā jau deva pilnīgi citas emocijas. “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti visu maču cīnījās par uzvaru, un līdz mača pēdējam uzbrukumam spēles liktenis vēl nebija izšķirts. Fantastiskais līdzjutēju atbalsts dzina valmieriešus uz priekšu, taču Igauņu veterāns Svens Kaldre, kurš visu spēli bija palicis bez punktiem, izšķirošajā brīdī iešāva grozā ļoti sarežģītu trīs punktu metienu pāri sedzēja rokai. Rezultātā valmieriešiem sāpīgs zaudējums ar 68:73. Taču par spīti neveiksmei pacēlumu deva līdzjutēju emocijas, kuri pierādīja to, ka Valmierā basketbolu mīl.

Savās pirmajās profesionālajās spēlēs Latvijas augstākajā līgā Valters Vēveris nodemonstrēja daļiņu no sava potenciāla, izceļoties ar 12,5 punktiem mačā. Vēl vidēji virs desmit punktiem pirmajos mačos guvuši Edmunds Elksnis, Klāvs Dubults un Roberts Blumbergs. Visiem trīs spēlētājiem vidējos statistikas rādītājos flirtējot ar “double-double”, kuru jaunpienācējam Blumbergam arī izdevies pārsniegt, vidēji izceļoties ar 10,5 punktiem un tikpat izcīnītām bumbām.

Valmieriešu trešdienas pretiniece TalTech šobrīd vērtējama kā līgas melnais zirdziņš, jo šī Igaunijas komanda ir vienīgā, kura vēl nav aizvadījusi kaut vienu spēli. Tādēļ arī Valmieras komandas treneru korpusam nav vieglākais uzdevums gatavoties šim mačam, jo pretinieks vēl savu šīs sezonas gaidāmo spēli oficiāli nav demonstrējis. TalTech komandu trenē pieredzējušais igauņu speciālists Gerts Kullame, kurš pārņēma komandas vadīšanu šajā starpsezonā. Īsi pirms sezonas sākuma TalTech komandas aizvadītās sezonas līderis Tomass Rādiks saņēma piedāvājumu no Zviedrijas kluba un atstāja komandu. Tādēļ atklāts paliek jautājums par to, kurš no Igaunijas komandas spēlētājiem uzņemsies līdera lomu.

No leģionāra gaitām mājās atgriezies uzbrucējs Jūnas Jarvelainens, kurš pirms trīs sezonām Baltijas līgā vidēji guva 19,3 punktus spēlē. Tāpat bīstami ir ārējās līnijas spēlētāji Sanders Vīlups, Stens Olmre un Olivers Metsalu, bet visskaļākais vārds TalTech rindās ir astoņkārtējais Igaunijas čempions un ilggadējais valstsvienības spēlētājs Gregors Arbets. Pērn 36 gadus vecais uzbrucējs vidēji spēlē guva 11,8 punktus.

Spēle pret TalTech basketbolistiem būs svarīga ne tikai no turnīra tabulas viedokļa, kur šī Igaunijas komanda pērn finišēja piektajā vietā, bet arī valmieriešiem pārliecības iegūšanai. Sekojošo spēļu kalendārs nebūt Vidzemes komandai nebūs viegls, tādēļ šī ir labākā iespēja ierakstīt pirmo uzvaru turnīra tabulā. Līdzjutēji spēli varēs vērot Igaunijas Delfi TV plkst. 19:00.

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram