Elksnītis un Šēfers uzsāk studijas Vidzemes Augstskolā, Riekstiņš komandā vēl divus gadus

Sports un izglītība var iet roku rokā, to apliecinot ”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbola komandas spēlētājiem. Šogad studijas Vidzemes Augstskolā sāks jaunie basketbolisti Kristers Elksnītis un Toms Šēfers.

”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbola komandā svarīgu lomu spēlē studenti, kuri iegūst izglītību Vidzemes Augstskolā. Šogad studentu rindām pievienojušies Kristers Elksnītis un Toms Šēfers, ar kuriem komanda rēķinās četru gadu griezumā, kamēr puiši gūs zināšanas un tieksies pēc augstākās izglītības diplomiem, apvienojot mācības ar basketbola spēlēšanu augstā līmenī.

19 gadus vecais saspēles vadītājs Kristers Elksnītis Valmierā savu basketbola talantu slīpējis jau divus ar pusi gadus. 192 centimetrus garais saspēles vadītājs nāk no Jēkabpils un seko citu Jēkabpils basketbola audzēkņu iestaigātajam ceļam uz Vidzemes Augstskolu. Šogad augstākās izglītības diplomu Vidzemes Augstskolā ieguva jēkabpilietis Reinis Ermansons, Ervīns Ivanovs no Gulbenes un Renārs Apsītis no Valmieras. Elksnītis pagājušajā sezonā vēl kā vidusskolnieks izgāja laukumā trīs Latvijas – Igaunijas basketbola līgas spēlēs. Tomēr lielāko sezonas daļu Elksnītis pavadīja LBL 2. divīzijas komandā, vidēji spēlē atzīmējoties ar 7,3 punktiem, 3,9 atlēkušajām bumbām un 3,3 rezultatīvām piespēlēm.
Kristers atzīst: “Esmu ļoti priecīgs par iespēju spēlēt šajā klubā, jo šajā sistēmā esmu jau 3 gadus un ar katru gadu esmu spēris soli augstāk. Pagājušajā sezonā jau debitēju, augstākajā līgā aizvadot 3 spēles, par ko man liels gods! Es ļoti novērtēju, ka man jau tika dota šāda iespēja, bet tagad ir vēl lielāks prieks par to, tāpēc tagad vasarā cītīgi trenējamies, lai nestu labus rezultātus un aizvadītu labu sezonu!”

Savukārt, 18 gadus vecais un 196 centimetrus garais Toms Šēfers pievienojies ”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbola sistēmai pēc sporta skolas gaitu noslēgšanas BJBS ”Rīga” rindās. Šajā pavasarī Šēfers kļuva par Latvijas Jaunatnes basketbola līgas sudraba medaļas ieguvēju vecākajā U19 grupā, pieliekot punktu savai jaunatnes basketbola karjerai ar vicečempiona titulu. Uzbrucēja statistika šosezon jaunatnes līgā un LBL 3. divīzijā bija praktiski identiska, basketbolistam izceļoties ar 17,1 punktu un 5,2 atlēkušajām bumbām. Šēferam ceļā uz lielo basketbolu ir lieliski padomdevēji, jo uzbrucēja brālēni ir Latvijas izlases basketbolisti Dairis un Dāvis Bertāni.

Vēl divas sezonas ”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandā spēlēs 24 gadus vecais 208 cm garais centrs Māris Riekstiņš. Basketbolistam šī jau būs piektā sezona kluba sistēmā. Pērn regulārajā sezonā valmierietis Riekstiņš galvenās komandas sastāvā spēlēja epziodiski, lielāko sezonas daļu būdams LBL 2. divīzijas komandas vadošais spēlētājs ar vidēji mačā gūtiem 14,3 punktiem un 10,6 izcīnītām bumbām. Par svarīgu pirmās komadas palīgu cīņā zem groziem Riekstiņš kļuva pavasarī, kad valmierieši aizvadīja Latvijas līgas izslēgšanas turnīra ceturtdaļfināla sērijas spēles pret “Ogri”. Šajos mačos slaidais basketbolists izcēlās ar vidēji mačā deviņiem gūtiem punktiem un 2,3 izcīnītām bumbām zem groziem.

Tikmēr komandas ārējā līnijā trešo sezonu spēlēs 19 gadus vecais un 181 cm garais saspēles vadītājs Elvis Brokāns. Valmierietis aizvadītajā devās laukumā piecos Latvijas – Igaunijas līgas regulārās sezonas mačos, bet lielākoties spēlēja LBL 2. divīzijas komandā, kur basketbolista vidējie statistikas rādītāji sasniedza 13 punktus, 5,6 rezultatīvas piespēles un 4,1 izcīnītu bumbu zem groziem. Šajā vasarā Brokāns tika iekļauts Latvijas U20 izlases sastāvā dalībai Eiropas čempionātā. Valmieras basketbolists laukumā devās trīs mačos, statistikā atzīmējoties ar 3,7 punktiem un 1,3 piespēlēm.

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram