“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” audzē muskuļus un pastiprinās ar Robertu Blumbergu

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” turpina gatavoties jaunajai basketbola sezonai, piesaistot vienības sastāvam talantīgo spēka uzbrucēju Robertu Blumbergu, kurš ir viens no sava gadu gājuma labākajiem garā gala basketbolistiem Latvijā.

Ventspilī dzimušais Roberts Blumbergs ir 21 gadu vecs un 208 centimetrus garš spēka uzbrucējs, kurš pārstāvējis Latvijas jaunatnes izlases četros Eiropas čempionātos, būdams labākais cīnītājs zem groziem un viens no 1998. gadā dzimušo puišu komandas līderiem. Pēdējās divas sezonas basketbolists pavadīja ASV, spēlējot NCAA studentu čempionātā. Jaunajā sezonā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” sastāvā Blumbergs debitēs Latvijas basketbola augstākajā līgā.

Blumbergs ar savu statistiku apliecinājis, ka ir lielisks cīnītājs zem groziem, taču 208 centimetrus garais spēlētājs spēj būt precīzs arī no trīs punktu metienu zonas. Tāpat Blumbergs var izveidot sev situācijas,  izmantojot driblu un apspēlējot pretiniekus ar ātrumu. Valmieriešu pastiprinājums lieliski iederas modernā spēka uzbrucēja prototipā.

Latvijas jaunatnes izlašu rindās Blumbergam individuāli vissekmīgākais turnīrs padevās 2016. gadā, spēlējot Eiropas U18 čempionātā. Spēka uzbrucējs izcēlās ar 16,5 punktiem un 9,8 atlēkušajām bumbām. Divus gadus iepriekš Blumbergs kļuva par Eiropas U16 čempionāta sudraba medaļnieku. 2014. gada sasniegums ar Blumberga līdzdalību bija vēsturisks Latvijas jaunatnes basketbolā, jo tā ir pirmā un līdz šim vienīgā Latvijas puišu izlašu medaļa U16 čempionātos. Šajā čempionātā Blumbergs spēlēja plecu pie pleca ar savas pozīcijas spēlētāju Rodionu Kurucu, kurš šobrīd spēlē NBA. Blumbregs ar 7,2 punktiem bija komandas ceturtais labākais punktu guvējs un labākais cīnītājs zem groziem ar 6,8 izcīnītām bumbām.

“Ventspils Spars” sporta skolas audzēknis pirms došanās pāri okeānam spēlēja arī Vācijas tobrīd Pro-B līgas klubā “Artland Dragons”. Tāpat basketbolists slīpējis meistarību “Get Better Academy” Prāgā. Studentu basketbola karjerā spēka uzbrucējs divus gadus pārstāvēja “Grand Canyon University” komandu. Kopumā NCAA čempionātā spēlētājs aizvadīja 54 spēles, vidēji mačā atzīmējoties ar 4,4 punktiem un 2,6 atlēkušajām bumbām. Īpaši jāatzīmē Blumberga sniegums pirmajā gadā, kad ar 25 punktu spēli latviešu basketbolists sasniedza skolas pimgadnieku rekordu.

Roberta Blumberga komentārs: “Esmu sailgojies pēc basketbola un ar nepacietību gaidu jaunās sezonas sākumu. Cik sanācis Valmierā spēlēt jaunatnes līmenī, vienmēr bijuši pozitīvi iespaidi par apstākļiem basketbola spēlēšanai un pilsētu. Darīšu visu, kas manos spēkos, lai palīdzētu komandai izcīnīt uzvaras.”

Šajā starpsezonā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” noslēgusi divu sezonu līgumu ar saspēles vadītāju Edmundu Elksni, kurš turpinās vest komandu uz priekš kā viens no tās līderiem. Tāpat groza apakšu turpinās stiprināt kluba sistēmā uzplaukušais centra spēlētājs Klāvs Dubults, kurš arī vienojies par sadarbību ar komandu uz nākamajām divām sezonām.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram