“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” saspēli turpinās vadīt reaktīvais Edmunds Elksnis

Basketbola klubam “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” savā sastāvā izdevies noturēt vienu no komandas galvenajiem spēlētājiem Edmundu Elksni, kurš arī nākamajās divās sezonās vadīs valmieriešu saspēli.

28 gadus vecais un 187 cm garais saspēles vadītājs Edmunds Elksnis arī nākamajā sezonā būs viens no “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas stūrakmeņiem. Līgums starp basketbolistu un klubu noslēgts uz divām sezonām. Aizvadītajā sezonā Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā rūjienietis devās laukumā visās 28 spēlēs, kļūstot par komandas otro rezultatīvāko punktu guvēju ar 13,4 punktiem vidēji mačā. Tāpat Elksnis veiksmīgi pildīja savus tiešos pienākumus, vidēji spēlē izdarot 4,5 rezultatīvas piespēles. Savukārt Latvijas čempionāta ceturtdaļfināla sērijā pret “Ogri” saspēles vadītājs vidēji guva 17 punktus un izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles, kā arī izcīnīja 4,7 bumbas zem groziem.

Spēlē ar bumbu Elksnis ir viens no ātrākajiem spēlētājiem Latvijas basketbolā, kas ļauj Vidzemes komandai spēlēt augstā tempā, allaž meklējot ātro uzbrukumu iespējas. Karjeras sākuma posmā Valmierā Elksnim bija izteikta loma kā pretinieku ārējās līnijas labāko spēlētāju sedzējam. Taču divi Jūrmalas komandā pavadītie gadi ļāva basketbolistam atvērt jaunu dimensiju savā spēlē. Jūrmalnieku rindās Elksnis ar savu ātro spēli kļuva arī par ļoti bīstamu ieroci uzbrukumā. Atgriežoties dzimtajā pusē, Elksnis vēl vairāk nostiprinājis savas līdera dotības, ko lieliski apliecināja aizvadītajā sezonā. Spēlē pret jēkabpiliešiem Elksnis izrāva “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandai uzvaru ar pēdējo sekunžu metienu, kas visas sezonas kontekstā izrādījās ļoti svarīgs, lai ļautu vidzemniekiem iekļūt Latvijas līgas izslēgšanas spēlēs.

Edmunda Elkšņa komentārs: “Esmu priecīgs turpināt sadarbību ar komandu un jūtos ļoti labi, jo kā valmierietis varēšu turpināt pārstāvēt savas pilsētas komandu. Dubultprieks būt mājās un spēlēt saviem skatītājiem. Valmierā ir nodrošināti visi apstākļi, lai varētu izbaudīt basketbolu uz visiem 100%. Treneru kolektīvs man uzticas un motivē katru dienu kļūt labākam, kas ir vēl viens svarīgs apstāklis par labu “Valmiera Glass/ViA” komandai. Jānim Kaufmanim izvēloties pārcelšanos nākamajā līmenī, arī man būs vairāk jāuzņemas līdera loma Valmierā, lai tieši uzbrukumā komandai palīdzētu ar punktu gūšanu. Esmu gatavs šim izaicinājumam un ceru uz aizraujošu sezonu.”

Pērnajā sezonā, pārstāvot “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” vienību, Elksnis aizvadīja savu līdz šim statistiski spožāko sezonu, sasniedzot karjeras individuāli labākos rādītājus gūtajos punktos, izcīnītajās atlēkušajās bumbās un pārtvertajās piespēlēs. Ņemot vērā aizvadītās sezonas komandas rezultatīvākā spēlētāja Jāņa Kaufmaņa lēmumu izmēģināt spēkus FIBA Čempionu līgā un pārcelties uz “Ventspili”, tieši Elksnim būs īpaši svarīga loma valmieriešu spēlē jaunajā sezonā.

Jau īsi pēc sezonas noslēguma Roberta Zeiles trenētā komanda vienojās par sadarbības turpināšanu ar 22 gadus veco centra spēlētāju Klāvu Dubultu. Elksnis šobrīd kļuvis par otro oficiāli izziņoto spēlētāju jaunās sezonas komandas modelī.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram