“Brāļu Bertānu meistarklase” ļauj iedvesmoties jaunu virsotņu sasniegšanai

Aizvadītajā nedēļā no 26. līdz 30. jūnijam Valmierā pirmo reizi norisinājās “Brāļu Bertānu meistarklasē” jaunajiem basketbolistiem, kurā 86 zēni vecumā no 10 līdz 17 gadiem smēlās iedvesmu no Latvijas izlases basketbolistiem Daira un Dāvja Bertāniem, piecas dienas pavadot aktīvos basketbola treniņos.

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) tiek atbalstītas spēlētāju iniciatīvas nometņu rīkošanā jauniešiem un šovasar tādu iespēju izmantoja arī Valmierā dzimušie un Rūjienā augušie brāļi Bertāni. Jaunākais no brāļiem Dāvis aizvadītajā sezonā noslēdza savu trešo gadu Sanantonio “Spurs” sastāvā, bet Dairis pērn debitēja pasaules spēcīgākajā līgā, pārstāvot Ņūorleānas “Pelicans”.

Meistarklasē piedalījās 88 bērni no Valmieras, Rūjienas, Limbažiem, Ogres, Madonas, Siguldas, Rīgas, Ādažiem, Mārupes, Jelgavas, Iecavas, Jaunpils un arī ASV. Piecu dienu laikā puiši strādāja pie individuālās metiena un dribla tehnikas, kā arī strādāja pie spēles aizsardzībā, kas ir ļoti svarīgs elements, lai konkurētu modernajā basketbolā. Tāpat puiši veica vispārējās sagatavotības vingrinājumus ķermeņa stiprināšanai.

Meistarklases dalībniekiem bija lieliska iespēja uzņemt zināšanas no sporta profesionāļiem. Pirmajā dienā savus padomus topošajiem basketbolistiem deva Dāvis Bertāns un bijušais Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis. Dienu vēlāk Valmierā viesojās izcilais hokeja vārtsargs Artūrs Irbe, bet basketbola tiesnesis Oskars Lucis novadīja semināru par spēlētāju attiecībām ar tiesnešiem. Meistarklases trešajā dienā savos padomos dalījās Dairis Bertāns. Tāpat puišiem bija iespēja trenēties kopā ar Valmieras basketbolistiem Jāni Kaufmani un Edmundu Elksni. Noslēdzošajās dienās jauniešiem par izglītības nozīmi sportā pastāstīja Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, bet divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga treneris Ivo Lakučs pastāstīja cik liels darbs jāveic, lai aizsniegtos līdz olimpiskajam zeltam.

Meistarklases izskaņā puiši sadalījās Dāvja un Daira komandās, aizvadot savstarpējo spēli. Tieši abi brāļi Bertāni deva komandām taktiskos norādījumus spēles laikā. Nometnes noslēdzošajā spēlē abu komandu dalībniekiem aktīvi līdzi juta līdzi tribīnēs pulcējušies vecāki.

16 gadus vecais Vadims Vačila par dalību meistarklasē teica: “Atcerēšos to, ka nepieciešams ieguldīt smagu darbu. Nav jāskatās apkārt, bet jāstrādā pie sevis attīstīšanas, lai sasniegtu nospraustos mērķus. Personīgi šajās dienās izdevās piestrādāt pie trīs punktu metiena un soda metiena izpildīšanas. Noteikti ņemšu vērā stāstīto par neatlaidību, ka smagi strādāt ir ļoti svarīgi, jo bez tā nekur tālāk nevar tikt. Pagājušajā sezonā man aizsardzība nebija tā labākā, bet tagad pie tā esmu daudz strādājis un ceru savu sniegumu laukumā uzlabot.“

Viens no jaunākajiem dalībniekiem bija 10 gadus vecais Rolands Rozītis: “Meistarklasē labi iemācīja spēlēt un to, kā apvadīt pretinieku viens pret vienu, to arī izmantošu nākamajā sezonā. Pirmo reizi mūžā ieraudzīju brāļus Bertānus. Bija ļoti forši, ka viņi mūs trenēja. Nometnē bija daudz spēlētāji no citām pilsētām ar kuriem varēja sadraudzēties.”

Basketbola treniņus jauniešiem vadīja treneri no Valmieras un Rūjienas. “Brāļu Bertānu meistarklase” norisinājās sadarbībā ar basketbola klubu “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, Valmieras pašvaldību, Valmieras Bērnu sporta skolu, Vidzemes Augstskolu, Vidzemes Olimpisko centru, “Baltic Sport Agency”, “Spalding” un basketbola veikalu “Ballzy”.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram