Dairis Bertāns: “No Valmieras ir iespējams tikt līdz lielajam basketbolam”

“Brāļu Bertānu meistarklases” dalībniekiem bija vienreizēja iespēja aizvadīt treniņus kopā ar Latvijas izlases līderi un Ņūorleānas “Pelicans” aizsargu Dairi Bertānu, kurš meistarklases trešajā dienā dalījās savos padomos ar jaunajiem basketbolistiem.

Dairis Bertāns: Bija iespēja apskatīties, kā puiši strādā un kā treneri strādā. Ir patīkami atbraukt. Domāju, puišiem tas ir liels notikums, ka ar brāli esam šeit un piedalāmies. Nākam no Rūjienas un Valmierā esam spēlējuši ilgus gadus. Principā esam vietējie un viņi redz, ka arī šeit no Valmieras ir iespējams tikt līdz lielajam basketbolam, sasniedzot savus mērķus.

Kā patika puišu pašatdeve treniņā?

Patika. Pašatdeve ir ļoti laba. Par nevienu nevar sūdzēties, kārtīgi lej sviedrus.

Atceroties sevi viņu vecumā – 13 vai 14 gados, kas tev būtu bijuši tie spēlētāji ar kuriem būtu gribējis patrenēties?

Tajā vecumā noteikti tie būtu bijuši visi spēlētāji, kas ar manu tēti kopā spēlēja Valmierā.

Treniņu ar puišiem esi aizvadījis un dosies ar viņiem aprunāties. Kas ir tās lietas, ko vēlēs pateikt, kuras viņiem būtu jāliek aiz auss?

Svarīgākais, ko gribu pateikt? Protams, svarīgi arī, kāds esi kā spēlētājs un ir smagi jāstrādā, bet to visi zina. Tas ko daudzi nezina, svarīgi ir tas, kāds tu esi kā cilvēks un kā personība. Bieži komandas, kuras meklē spēlētājus, vadās pēc tā. Ja ir divi līdzīga tipa spēlētāji, tad viņi noteikti paņems to, par kuru būs labākas atsauksmes ģērbtuvēs, kurš ir labs komandas biedrs un labi izturas pret apkārtējajiem. Domāju, ka tā ir svarīga lieta, ko zināt.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram