Piekto sezonu “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” rindās spēlēs Klāvs Dubults

Latvijas Basketbola līgā pavisam nesen noslēgusies sezona, čempionu šampanieti dzerot “VEF Rīga” basketbolistiem. Tikmēr darbu pie nākamās sezonas sastāva aprišu veidošanas jau uzsākusi “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, kuras rindās turpinās spēlēt centrs Klāvs Dubults.

Roberta Zeiles trenētās komandas groza apakšu arī nakamajā sezonā turpinās cementēt 204 cm garais centra spēlētājs Klāvs Dubults. 22 gadus vecais basketbolists, tāpat kā daudzi Valmieras komandas spēlētāji, aizvadītajā sezonā debitēja Latvijas basketbola augstākajā līmenī, kur Saldū dzimušais basketbolists apliecināja sevi kā vienu no komandas atslēgas spēlētājiem.

Latvijas – Igaunijas apvienotās līgas regulārajā sezonā Dubults aizvadīja visas 28 pamatturnīra spēles, kurās centra spēlētājs laukumā vidēji pavadīja nedaudz vairāk kā 17 minūtes, izceļoties ar 7,9 gūtiem punktiem un 4,7 izcīnītām atlēkušajām bumbām zem groziem. Savukārt Latvijas līgas izslēgšanas spēļu turnīrā pret nākamajiem bronzas medaļu ieguvējiem ogrēniešiem Dubults trīs spēlēs nepilnās 17 minūtēs tika pie sešiem punktiem un 5,7 atlēkušajām bumbām vidēji mačā.

Nākamā sezona “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” sastāvā Dubultam būs jau kopumā piektā. Basketbolists ieradās studēt Vidzemes Augstskolā 2015. gadā un basketbola komandā lielākoties spēlēja LBL 3. divīzijas vienībā un Studentu basketbola līgā. Taču treneru ieguldītais darbs un Dubulta individuālajos treniņos lietie sviedri atmaksājās straujā progresā, kas jau otrajā sezonā ļāva Dubultam kļūt par galvenās komandas pamatcentru. Tajā sezonā centrs deva būtisku ieguldījumu, lai valmierieši izcīnītu LBL 2. divīzijas sudraba medaļas. Savukārt, sezonu vēlāk spēlētājam tika piešķirts komandas kapteiņa gods, kuru Dubults pārliecinoši nesa laukumā, būdams komandas otrais rezultatīvākais spēlētājs (14,5) un labākais cīnītājs par bumbām (8,4) sezonā, kurā tika sasniegts LBL 2. divīzijas pusfināls.

Jāatzīmē, ka Dubults ir īsts komandas dzelzs vīrs. Pēdējo trīs sezonu laikā basketbolists izlaidis tikai divus mačus, bet aizvadītās divas sezonas spēlētājs nospēlējis no zvana līdz zvanam, neizlaižot nevienu spēli.

Klāva Dubulta komentārs: “Esmu priecīgs un lepns palikt Valmierā, jo šeit es esmu attīstījies gan kā sportists, gan arī kā personība. Laba apkārtējā vide, augstskola un komanda, kas sniedz iespēju progresēt. Prieks, ka apkārtējie cilvēki novērtē manu darbu, radot man šo iespēju palikt komandā. Darīšu visu, lai dotu neatņemamu pienesumu komandai.”

Komandas ģenerālmenedžera Kristapa Pļaviņa komentārs: “Mums, kā organizācijai, ir ļoti liels prieks parakstīt ar Klāvu Dubultu viņa pirmo profesionālo līgumu, jo viņš ir izaudzis mūsu augstskolas basketbola sistēmā. Pirms četriem gadiem Klāvs pārcēlās no Saldus un uzsāka studijas Vidzemes Augstskolā, papildinot mūsu komandu. Šajā laikā ar nesavtīgu darbu viņš no LBL 3. divīzijas spējis izkarot sev vietu Latvijas basketbola augstākajā līmenī. Novērtējam viņa ieguldīto laiku un darbu organizācijā, tādēļ priecājamies noslēgt līgumu uz turpmākajiem diviem gadiem.”

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram