Aprīlī Valmieras jaunatnes basketbolā ir gan zelts, gan bronzas

Latvijas Jaunatnes basketbola līgā aprīlī aizvadītas finālturnīru spēlēs un lieliskus panākumus guva Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņi, izcīnot gan čempiontitulu, gan medaļas.

Jaunatnes līgas vecākajā grupā Valmieras U19 vecuma jaunieši aprīļa pirmajā pusē aizvadīja četras noslēdzošās regulārās sezonas spēles. Spēļu kalendārs bija ļoti sarežģīts un četrās izbraukuma spēlēs nācās piekāpties. Valmierieši aizvadīja spēles Ventspilī (72:82), Talsos (76:90), Saldū (61:86) un Ogrē (53:86). Šajās spēlēs ar individuāli augstvērtīgu sniegumu izcēlās Kristers Golubevs, gūstot 24 punktus pret ventspilniekiem un 27 punktus pret talseniekiem. Savukārt pret saldeniekiem ar 24 punktiem izcēlās Ralfs Vilnis. Pamatturnīru vidzemnieki noslēdza 11. pozīcijā, kas sešpadsmitdaļfinālā pretī deva Rīga/Pārdaugava vienību. Play-off pirmajā mačā savā laukumā Valmieras komanda svinēja uzvaru ar 105:99, bet atbildes spēlē pārdaugavieši revanšējās, laikot piekāpties ar 72:83 spēlē un sērijas summā ar piecu punktu starpību.

Puišiem no Jaunatnes līgas U17 vecuma komandas aprīlī bija divas spēles regulārās sezonas noslēgumā, bet izšķirošie play-off mači jāaizvada maijā. Pamatturnīra izskaņā Valmieras jaunieši izcīnīja graujošu panākumu Talsos, sagraujot pretiniekus ar 112:52. Šajā spēlē iespaidīgu sniegumu parādīja Vadims Vačila, kurš ar fantastisku precizitāti realizēja trīs punktu metienus, trāpot 13 no 14 izdarītajiem trejačiem. Vačila bija lielisks ne tikai punktu gūšanā, bet aizvadīja vispusīgu spēli, spējot sakrāt “triple-double” rādītājus ar kopumā 45 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un desmit rezultatīvām piespēlēm, ar šo sniegumu izceļoties Edgara Kuka trenētajā komandā. Dienu vēlāk valmierieši spēlēja Liepājā, saspringtā mačā piekāpjoties ar 82:85. Vēju pilsētā Vačila guva 24 punktus, bet “double-double” rādītājus sasniedza Ēriks Zalāns ar 19 punktiem un desmit izcīnītām bumbām. Pamatturnīru Valmieras U17 basketbolisti noslēdza trešajā pozīcijā.

U16 vecuma grupas meitenes iekļuva finālturnīrā, kurš norisinājās Daugavpilī. Pirmajās spēlēs valmierietēm nācās piekāpties spēcīgajām Rīdzenes un Saldus komandām, savukārt sezonas noslēdzošajā cīņā Valmieras jaunietes ar 81:48 pārspēja Tukuma basketbolistes, sezonu noslēdzot septītajā vietā. Noslēdzošajā cīņā ar 30 gūtiem punktiem izcēlās Katrīna Litte.

Roberta Zeiles trenētā 2004. gadā dzimušo zēnu komanda jau divas iepriekšējās sezonas savā vecuma grupā izcīnīja zelta medaļas un arī U15 vecuma grupā valmierieši bija favorīti uz čempiontitula izcīnīšanu. Regulārās sezonas izskaņā valmierieši palika nepārspēti pēdējās trijās izbraukuma spēlēs, uzvarot Ogrē (98:51), Daugavas Sporta namā (84:65) un Bauskā (88:67). Pateicoties šīm uzvarām valmierieši nosargāja pirmo pozīciju pamatturnīra noslēgumā un izšķirošās izslēgšanas spēles norisinājās Vidzemes Olimpiskajā centrā no 26. – 28. aprīlim. Finālturnīra pirmajās spēlēs valmierieši sakāva Rīgas komandas DSN-2 (72:44) un A. Kraukļa VEF (62:50). Šajos mačos komandas rezultatīvākais spēlētājs bija Rūdolfs Rudmiezis ar attiecīgi 22 un 28 punktiem. Finālturnīra ceturtdaļfinālā vidzemnieki apspēlēja IMSS vienību ar 77:41, bet pusfināla spēlē Valmieras puikas ar 77:41 pieveica ogrēniešus. Pusfināla mačā pa 19 punktiem guva Rovens Irmejs un Rūdolfs Rudmiezis. Finālā tikās abas regulārās sezonas spēcīgākās komandas, valmieriešiem samērojot spēkus ar DSN vienību. Panākumu ar 67:53 guva Valmiera, tādējādi kļūstot par U15 vecuma grupas zelta medaļniekiem. Finālmačā valmieriešu uzvaru ar 34 punktiem kaldināja Roberts Vēveris. Finālturnīra talantu pieciniekā tika iekļauts Roberts Vēveris, bet turnīra vērtīgākā spēlētāja titulu saņēma Rūdolfs Rudmiezis.

U14 vecuma zēniem aprīlī bija virkne ar spēlēm, kurās noskaidrojās komandas pozīcija regulārās sezonas izskaņā. Mēneša sākumā Valmieras jaunie basketbolisti ar 76:59 pārspēja Ventspils komandu, bet ar 89:59 apspēlēja Cēsu basketbolistus. Pret kurzemniekiem Markus Zvīnis guva 19 punktus, bet pret kaimiņiem cēsniekiem 24 punktus guva Renārs Ikaunieks. Mēneša vidū valmierieši izbraukumā ar 89:57 uzveica Ogres basketbolistus, pret kuriem 22 punktus guva Markus Zvīnis. Savukārt pret DSN-2 komandu nācās piedzīvot zaudējumu, piekāpjoties ar 58:67. Tajā mačā 24 punkti Markusa Zariņa rēķinā. Regulārās sezonas priekšpēdējā spēlē Markuss Zariņš ar 21 punktu un 16 atlēkušajām bumbām palīdzēja valmieriešiem izraut uzvaru pār Jaunpili ar 70:67. Savukārt pamatturnīra izskaņā ar 71:102 nācās piekāpties Kuldīgas komandai. Regulāro sezonu Ojāra Meldera trenētā komanda noslēdza turnīra tabulas otrajā vietā, bet medaļu spēles komandai paredzētas maijā Liepājā.

U13 Valmieras zēniem, pabeidzot pamatturnīru ar trīs uzvarām četrās spēlēs, komanda iekļuva finālturnīrā, kas norisinājās Mārupē no 19. līdz 21. aprīlim. Finālturnīra grupas spēlēs Valmieras komanda ar 44:31 pieveica Salaspili, bet ar 51:44 tika apspēlēta Rīdzenes vienība. Grupas pēdējā spēlē spēcīgāka izrādījās Mārupes komanda, kurai vidzemnieki piekāpās ar 26:66. Tas nozīmēja valmieriešiem pusfināla spēli pret DSN/OZ komandu, kuras priekšā nācās piekāpties ar 35:53. Arī spēle par bronzas medaļām nebija tā veiksmīgākā un Valmieras komanda nospēlēja ar 35:65 pret A.Kraukļa VEF. Līdz ar to U13 grupu Valmieras basketbolisti noslēdza ceturtajā vietā. Finālturnīra talantu pieciniekā tika iekļaut Valmieras komandas spēlētājs Everts Eglītis, bet trenera vērtējumā šajā mēnesī uzteicams Roberta Kauliņa sniegums. Šī paša gada gājuma meitenes savu sezonu noslēdza ar septīto vietu Jaunatnes līgas turnīrā, noslēdzošajā spēlē ar rezultātu 40:26 pārspējot Ventspils komandu.

Lieliska sezona izdevās Valmieras U12 komandām gan puišu, gan meiteņu konkurencē. Jaunie valmierieši cīņā par bronzas medaļām ar 48:31 uzveica Tukuma basketbolistus, kļūstot par 3. vietas ieguvējiem. Talantu izlasē tika iekļauts Ernests Ābols. Savukārt šī paša gada gājuma valmierietes cīņā par Jaunatnes līgas trešo vietu ar 49:28 pieveica TTP-2. Talantu pieciniekā tika izvēlēta Enija Brokāne.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram