Valmieras U15 basketbolisti pārliecinoši iegūst zelta medaļas Latvijas Jaunatnes līgā

Latvijas Jaunatnes basketbola līgā 28. aprīlī par valsts čempioniem kļuva Valmieras Bērnu sporta skolas U15 grupas puiši, kuri finālturnīrā Valmierā izšķirošajā zelta spēlē ar rezultātu 67:53 pieveica DSN komandu.

Roberta Zeiles audzēkņi jau regulārajā sezonā izvirzīja pretenzijas uz visaugstākajiem mērķiem, pamatturnīrā 26 spēlēs tiekot pie 24 uzvarām, kas deva pirmo vietu turnīra tabulā. Izšķirošie sezonas notikumi risinājās Valmierā, kur finālčetrinieka spēles uzņēma Vidzemes Olimpiskais centrs, ļaujot valmieriešiem spēlēt pie sev pierastajiem groziem. Starp finālčetrinieka dalībniecēm bija Valmiera, divas DSN komandas un Ogre. Tieši pret ogrēniešiem mājinieki tikās pusfinālā.

Pusfināls norisinājās sestdien. Mača pirmajās minūtēs abas komandas taustījās un punkti krājās lēni. Taču pirmās ceturtdaļas vidū valmierieši veica izrāvienu un sāka krāt pārsvaru pār Ogres basketbolistiem. Noslēdzoties pirmajām desmit minūtēm trenera Zeiles komanda bija priekšā ar rezultātu 17:9. Otrajā pusfināla desmitminūtē Valmieras komanda vēl vairāk palielināja pārsvaru, ejot lielajā pārtraukumā ar drošu vadību 38:21. Cīņas otrajā puslaikā valmierieši turpināja iesākto tendenci, līdz pēdējam ceturksnim sasniedzot 21 punkta vadību. Pusfināla izskaņā Valmieras komanda sagrāva ogrēniešus ar rezultātu 77:41, tādējādi nopelnot vietu finālā. Pusfināla cīņā Rūdolfs Rudmiezis guva 19 punktus un izcīnīja 12 bumbas zem groziem. Savukārt Rovens Irmejs guva 19 punktus, izcīnīja deviņas bumbas un atdeva piecas rezultatīvas piespēles.

Finālmačā svētdien vidzemniekiem pretī stājās Rīga/DSN. Savā laukumā valmierieši netaisījās atdot jau ar roku aizsniedzamās zelta medaļas. Sīva cīņa risinājās mača pirmajās desmit minūtē, valmieriešiem pārsvaru iegūstot pirmās ceturtdaļas izskaņā, kad izdevās panākt rezultātu 21:14. Spēles otrajā ceturtdaļā Valmieras komanda vēl vairāk palielināja savu pārsvaru, spēles vidu sagaidot ar rezultātu 45:33. Iznākot uz otro puslaiku, Valmiera nosargāja iekrāto vadību un pirms pēdējām desmit minūtēm bija priekšā ar 60:48. Noslēdzošajā spēles daļā mājinieki neatdeva Rīgas komandai iniciatīvu un nosargāja panākumu ar rezultātu 67:53, kas Valmieras basketbolistiem ļāva svinēt Latvijas čempiontitula izcīņīšanu U15 vecuma grupā. Finālspēlē pretinieku aizsardzību saplosīja Roberts Vēveris, kurš pretinieku grozā sameta 34 punktus, savukārt Rūdolfs Rudmiezis cementēja groza apakšu, gūstot 13 punktus un sagrābjot 18 atlēkušās bumbas.

Latvijas U15 vecuma grupas finālturnīrā Valmieras komandas rindās spēlēja Roberta Zeiles audzēkņi Roberts Vēveris, Rūdolfs Rudmiezis, Rovens Irmejs, Markuss Zvīnis, Kārlis Bašķis, Matīss Vergins, Toms Liepa, Ralds Kalniņš, Ivo Amons, Deniss Blūms, Andis Grigorjevs un Ralfs Saulītis.

Šī nedēļas nogale Valmieras basketbolā izceļama ne tikai ar zelta medaļām, bet arī ar diviem bronzas medaļu komplektiem. Valmieras U12 vecuma meitenes treneru Evijas Brokānes un Līgas Priedītes vadībā spēlē par 3. vietu pārspēja Rīgas/TTP-2 komandu, sezonas izskaņā tiekot pie medaļām. Tā pat arī Alvila Kaufmaņa vadībā U12 grupas zēni tika pie bronzas medaļām. Valmierieši izšķirošajā cīņā apspēlēja Tukuma komandu, tādējādi abām U12 vecuma Valmieras komandām tiekot pie cēlmetāliem.