Arī Ogrē VALMIERA GLASS ViA nocīnās kā lauvas, taču ceturtdaļfināla sērija galā

13. marta Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla trešajā spēlē “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” līdz pat mača izskaņai saspringti cīnījās ar “Ogri”, taču pēdējā spēles minūtē valmieriešiem nācās piekāpties ar 67:73. Līdz ar to sērija noslēgusies un ar to gals pienācis arī valmieriešu sezonai.

Spēli ar asu caurgājienu iesāka Jānis Kaufmanis, gūstot mača pirmos divus punktus. Īsi pēc tam punktus guva arī Edmunds Elksnis un valmieriešu līderi spēles sākumā izvirzīja savu komandu vadībā ar 6:0. Pārsvaru valmieriešiem izdevās saglabāt līdz ceturtdaļas vidum, kad pašu kļūdas ļāva “Ogrei” pārņemt iniciatīvu. No trīs punktu līnijas precīzi meta Marts Ozolinkēvičs, bet caurgājienā metienu realizēja Edgars Lasenbergs, tādējādi izkausējot viesu komandas pārsvaru. Ar precīziem tālmetieniem “Ogre” pusotru minūti pirms pirmās ceturtdaļas beigām sasniedza sev sešu punktu pārsvaru, bet Elksnis pabeidza ceturtdaļu ar asu caurgājienu, kas pēc nospēlētām desmit minūtēm deva rezultāta starpību viena metiena vērtībā – 17:19.

Otrajā ceturtdaļā ar kārtīgu danku groza konstrukciju satricināja Klāvs Dubults, iesākot periodu ar pozitīvām emocijām valmieriešiem. Kopumā uz “Ogres” rezultatīvajiem uzbrukumiem Dubults atbildēja ar septiņiem pēc kārtas individuāli gūtiem punktiem. Kopumā visas ceturtdaļas gaitā rezultāta starpība saglabājās neliela, bet puslaika pēdējā minūtē spēli uz sevi uzņēmās Kaufmanis, kurš ar sev raksturīgo tālmetienu atliecienā guva trīs punktus un izvirzīja valmieriešus vadībā. Līdz ar to Roberta Zeiles komanda pārtraukumā devās ar divu punktu pārsvaru – 37:35.

Otrais puslaiks iesākās ar nepiekāpību cīņu. Abas komandas neatdeva nevienu laukuma centimetru un agresīvi cīnījās par katru bumbu. Tuvojoties trešā ceturkšņa vidum piecus punktus pēc kārtas guva Valters Liepiņš, bet Jānis Engers pielaboja komandas biedra metienu, kas VALMIERA GLASS ViA basketbolistiem panāca labvēlīgo 46:40. Pēc šī veiksmīgā valmieriešu uzbrukuma strēķīša “Ogre” pieprasīja minūtes pārtraukumu, pēc kura mājinieki trāpīja trīs tālmetienus, tādējādi pārņemot mača vadību. Pēdējais vārds gan arī trešās ceturtdaļas izskaņā piederēja Kaufmanim, kurš meta grozā trīs punktu metienu, tādējādi dodot neizšķirtu pirms izšķirošajām desmit minūtēm – 53:53.

Noslēdzošajā ceturtdaļā risinājās nervoza cīņa. Četru ar pusi minūšu laikā katra komanda bija guvusi tikai pa vienam grozam. Ceturtdaļas vidū ar soda metieniem trīs punktu pārsvaru valmieriešiem sasniedza Elksnis, taču pretinieku rindās Lasenbergam klāt stāvēja veiksme trīs punktu metienos. “Ogres” saspēles vadītājs trāpīja vairākus pēc kārtas, tādējādi trīs minūtes pirms mača beigām nostādot valmieriešus iedzinējos ar četriem punktiem (60:64). Noslēdzošajās divās minūtēs VALMIERA GLASS ViA basketbolisti atradās iedzinējos ar sešiem punktiem, bet cerību uz spēles glābšanu ar trīs punktu metienu deva Oto Grīnbergs. Veiksme turpināja stāvēt Lasenberga pusē, kurš trāpīja savu kārtējo metienu, bet pēdējā minūtē Kaufmanis atkal samazināja starpību līdz trīs punktiem. Spēles izšķirošajos brīžos valmierieši noturēja svarīgu aizsardzību, bet pusātrajā uzbrukumā Elkšņa trīs punktu metiens, kurš varēja izlīdzināt spēles rezultātu, bija nedaudz par īsu. Tādēļ Roberta Zeiles komandai neatlika nekas cits kā pārkāpt noteikumus, taču Viktors Iļjins nekļūdīgi soda metienus raidīja grozā. Par spīti lieliskajam sniegumam, VALMIERA GLASS ViA komandai šajā sērijā neizdevās gūt panākumu un trešajā ceturtdaļfināla cīņā nācās piekāpties ar rezultātu 67:73. Sērija tādējādi noslēdzās ar 0-3 un VALMIERA GLASS ViA cīņa par Latvijas čempionāta medaļām arī ir beigusies.

Ar 24 punktiem mača rezultatīvākais spēlētājs bija Jānis Kaufmanis, bet 12 punktus guva Edmunds Elksnis. “Ogres” rindās galvenais varonis bija Edgars Lasenbergs, kurš arī sakrāja 24 punktus, savukārt 15 punktus zem groziem pievienoja Jānis Pozņaks.

“Ogre” – “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” 73:67  (19:17, 16:20, 18:16, 20:14)

Kaufmanis 24, Elksnis 12, Liepiņš 7, Grīnbergs 7, Dubults 7, Engers 5, Riekstiņš 5, Kohanovs.

Paldies viesiem “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas atbalstītājiem un līdzjutējiem par aizvadīto 2018./2019. gada sezonu! Valmieras basketbolisti savā debijas gadā augstākajā līgā nodemonstrēja cīņas sparu un raksturu, aizcīnoties līdz izslēgšanas spēļu turnīram, kur deva nopietnu pretestību “Ogrei”. Tiekamies jau 2019./2020. gada basketbola sezonā!