Izslēgšanas spēles ir klāt! Valmierieši sāk cīņu ar “Ogri” sērijā līdz trīs uzvarām

Intensīvā spēļu ritmā sākot ar 9. aprīli tiks aizvadītas Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla spēles. “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” cīņā par pusfinālu stāsies pretī “Ogres” basketbolistiem. Cīņu par medaļām turpinās komanda, kura tiks pie trīs uzvarētām spēlēm.

Pēc Latvijas – Igaunijas apvienotās līgas regulārās sezonas noslēguma valmieriešiem ir bijušas divas pilnas nedēļas, lai sagatavotos sezonas atbildīgākajam posmam – izslēgšanas spēlēm. Ceturtdaļfinālā pret “Ogri” sēriju VALMIERA GLASS ViA sāks ar spēli izbraukumā – 9. aprīlī, pulksten 19:30, Ogres 1. vidusskolā. Otro cīņu komandas aizvadīs Vidzemes Olimpiskajā centrā 11. aprīlī, pulksten 19:30, bet trešā spēle norisināsies 13. aprīlī, pulksten 17:00, pretinieku laukumā. Ja sērijā būs nepieciešamas vairāk par trīs spēlēm, tad tās norisināsies 15. un 17. aprīlī.

Latvijas basketbola augstākajā sabiedrībā debitējošajai
VALMIERA GLASS ViA komandai jau pirmajā sezonā izdevies iekļūt vietējā čempionāta play-off turnīrā, Latvijas komandu rangā ieņemot sesto vietu un regulārās sezonas izskaņā apsteidzot liepājniekus. Valmieriešiem pēc regulārās sezonas noslēguma bijušas divas nedēļas laika, lai koncentrēti gatavotos spēlēm pret “Ogri”. Pretinieku komandai tikmēr bijis saspringts spēļu grafiks cīņā par Latvijas – Igaunijas līgas medaļām. Ceturtdaļfinālā ogrēnieši pieveica Igaunijas komandu “TalTech” un sasniedz līgas finālturnīru, kurā jāaizvada divas spēles divās dienās. Pēc cīņām Tallinā “Ogres” vienībai teju uzreiz būs jāpārslēdzas uz Latvijas čempionāta play-off turnīru. Tādēļ būs interesanti pavērot, kura komanda iesāks sēriju labāk – spēļu ritmā esošā “Ogre” vai divas nedēļas taktiskos risinājumus slīpējušā
VALMIERA GLASS ViA.

Visai interesants solās būt treneru duelis. Abas komandas vada jauno Latvijas basketbola treneru vilni pārstāvošie vienaudži – Roberts Zeile un Artūrs Visockis-Rubenis. Pērnajā sezonā abi speciālisti saņēma Latvijas Basketbola savienības apbalvojumus. Valmieriešu treneris kā gada labākais jaunatnes basketbola treneris, bet “Ogres” treneri tika atzīts par gada labāko treneri valstī. Artūrs Visockis-Rubenis un Roberts Zeile bija arī kolēģi Latvijas U18 izlases sudraba kaldināšanā aizvadītajā vasarā un šovasar šī izlase jau cīnīsies par jauniem mērķiem Pasaules U19 čempionātā.

Laukumā pret spēcīgi komplektēto “Ogri” valmierieši sūtīs visas līgas dinamiskāko aizsargu duetu – Edmundu Elksni un Jāni Kaufmani. Abi Valmieras basketbolisti šajā sezonā spēlējuši rezultatīvi un Kaufmanis pat kļuva par visas līgas otro labāko punktu guvēju ar 19,8 punktiem mačā. Elksnim tikmēr 13,4 punkti. Komandas uzbrukums veidots ap ātru spēli un trīs punktu metieniem, kurus var realizēt katrs valmieriešu laukumā esošais spēlētājs.

“Ogre” pretī liks spēcīgu un sabalansētu sastāvu visās pozīcijās. Nav noslēpums, ka “Ogrei” ir pārspēks groza tuvumā, kur valda tādi torņi kā Viktors Iļjins un Jānis Pozņaks, tāpat pēc savainojuma pamazām laukumā varētu atgriezties ilggadējais Latvijas izlases spēlētājs Kaspars Bērziņš. Lielisku sezonu “Ogres” rindās aizvada Kristaps Dārgais, kura dinamiskā spēle spēka uzbrucēja pozīcijā sagādā lielas grūtības pretspēlētājiem. Savukārt saspēles vadītāja pozīcijās apmaiņus līderu lomu var uzņemties pieredzējušais Rinalds Sirsniņš un savu vietu Latvijas basketbolā izkarojušais Edgars Lasenbergs.

Valmieras līdzjutēji tiek aicināti savu komandu atbalstīt spēlēs klātienē, bet ja tas nav iespējams, tad spēles būs vērojamas “Best4Sport” televīzijas kanālā un Delfi.lv interneta vietnē.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram