Regulārās sezonas noslēgumā pārāki ogrēnieši, VALMIERA GLASS ViA gaida LBL play-off

“Olybet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā regulārās sezonas noslēdzošo spēli izbraukumā aizvadīja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti, kuriem ar rezultātu 71:92 nācās piekāpties pret spēcīgo “Ogres” komandu, ar kuru valmierieši gaidāms ka valmierieši tiksies Latvijas čempionāta izslēgšanas spēļu turnīrā.

Vienīgais scenārijs kā VALMIERA GLASS ViA basketbolisti var neiekļūt Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas spēlēs ir tad, ja “Liepāja” savā laukumā šokējoši pieveiks Igaunijas čempionvienību “Kalev/Cramo”, kas ir ļoti sarežģīts uzdevums.

Spēli izbraukumā pret “Ogri” valmierieši sāka rezultatīvi, bet arī viesu komanda punktus krāja ļoti apņēmīgi. Mājinieku rindās jau no mača sākuma izcēlās Kristaps Dārgais, bet valmieirešu rindās ar rezultatīvām darbībām izcēlās Jānis Engers. Pirmās ceturtdaļas vidū Klāvs Dubults ar metienu no groza apakšas samazināja rezultāta starpību līdz vienam punktam, bet nekavējoties ar precīzu metienu atbildēja Dārgais, nostādot valmieriešus iedzinējos ar 10:13. Vairākos nākamajos uzbrukumos rezultāta starpība samazinājās līdz minimumam, bet “Ogre” allaž atbildēja rezultatīvi. Spēles svaru kausi par labu “Ogrei” nosliecās pirmās ceturtdaļas otrajā pusē, kad Viktors Iļjins guva piecus punktus pēc kārtas. Punktu pirmajām desmit minūtēm pielika Jānis Pozņaks, sasniedzot desmit punktu starpību – rezultāts 19:29.

Spēles otrajā ceturtdaļā “Ogre” turpināja savu izrāvienu, acu mirklī panākot 21 punkta pārsvaru, kad pēc Rinalda Sirsniņa tālmetiena rezultāta tablo vēstīja par 19:40. Kopumā spēles otrā desmitminūte valmieriešiem bija ļoti mazrezultatīva, bet “Ogres” basketbolistiem rokas bija ļoti karstas un metieni krita grozā viens pēc otra. Ejot lielajā pārtraukumā, rezultāta starpība bija visai ievērojama – 27:60.

Spēles trešajā periodā VALMIERA GLASS ViA  basketbolisti pamatīgi uzlaboja savu rezultativitāti. Ar pieciem punktiem pēc kārtas pakaļdzīšanās mēģinājumu veica Valters Liepiņš, bet ceturtdaļu ar sešiem punktiem pēc kārtas noslēdza Engers, kurš līdz ar ceturtdaļas beigu signālu raidīja grozā sarežģītu trīs punktu metienu. Pirms spēles pēdējām desmit minūtēm Roberta Zeiles komanda bija iedzinējos ar 47:73.

Pēdējās desmit minūtēs pie savām iespējām tika spēlētāji, kuri līdz tam vairāk laika bija pavadījuši uz rezervistu soliņa. Atzinības vērts bija Elvja Brokāna sniegums, kas par spīti lielajai rezultāta starpībai bija ļoti enerģisks. Viltīgi auta izspēli ar brīviem diviem punktiem noslēdza Ervīns Ivanovs, tādējādi liekot ogrēniešu treneri m pat pieprasīt minūtes pārtraukumu, Cīņas noslēdzošajās minūtēs ar bumbas triecienu no augšas valmieriešu līdzjutējus iepriecināja Oto Grīnbergs, bet līdz ar mača noslēgumu trejaci grozā raidīja Liepiņš.

Savu rezultatīvāko spēli šajā sezonā aizvadīja Jānis Engers, kurš sakrāja 20 punktus un bija visa mača rezultatīvākais spēlētājs. Pa desmit punktiem guva Klāvs Dubults un Valters Liepiņš. Uzvarētāju rindās 18 punktus guva Jānis Pozņaks, bet pa 16 punktiem sakrāja Kristaps Dārgais un Edgars Lasenbergs.

“Ogre”  –  “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” 92:71 (29:19, 31:8, 13:20, 19:24).

Engers 20, Dubults 10, Liepiņš 10, Grīnbergs 8, Brokāns 7, Kaufmanis 4, Riekstiņš 4, Ivanovs 4, Elksnis 2, Ermansons 2, Kohanovs.

Ja svētdien liepājnieki nešokēs basketbola sabiedrību un neizcīnīs sensacionālu uzvaru pet Igaunijas čempioniem, tad VALMIERA GLASS ViA Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfinālā tiksies tieši ar “Ogres” basketbolistiem. Ogrēnieši tuvākajās nedēļās cīnīsies Latvijas – Igaunijas līgas izslēgšanas spēļu turnīrā, kamēr valmieriešiem būs vairākas brīvas nedēļas, lai gatavotos ceturtdaļfinālam LBL turnīrā.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram