Sezonas izšķirošajā brīdī VALMIERA GLASS ViA dominē un sakauj “TalTech”

“Olybet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā sezonas svarīgāko uzvaru izcīnīja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti, savu skatītāju priekšā ar rezultātu 86:75 sakaujot Igaunijas komandu “TalTech”. Šis panākums ļauj valmieriešiem pieteikties uz iekļūšanu Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēs.

Roberta Zeiles trenētajai komandai spēle pret igauņiem bija pēdējā savās mājās pirms regulārās sezonas noslēguma. Pēdējo spēļu rezultāti bija izsvieduši vidzemniekus no Latvijas līgas play-off zonas, ļaujot sapni par play-off mačiem saredzēt “Liepājai”, kura pie vienādas uzvarēto un zaudēto spēļu bilances bija pacēlusies uz Latvijas komandu ranga sesto pozīciju. Savā pēdējā regulārās sezonas mājas spēlē valmieriešiem bija visu vai neko scenārijs. VALMIERA GLASS ViA komanda apņēmību pagarināt sezonu apliecināja jau ar spēles sākumu.

Jau spēles pirmajā uzbrukumā valmierieši izspēlēja sadarbību uz laukuma stūri, no kurienes precīzu tālmetienu trāpīja mērķi Valters Liepiņš. Pēc tam caurgājienā precīzs bija Jānis Kaufmanis un mājinieki ātri tika pie piecu punktu vadības. Igaunijas izlases aizsargs Jans Puidets pirmās ceturtdaļas vidū samazināja rezultāta starpību, bet februāra mēneša līgas vērtīgākais spēlētājs Tomass Rādiks pirmo reizi pārņēma vadību viesu komandai, nostādot valmieriešus iedzinējos ar 9:10. Nekavējoties sekoja Klāva Dubulta rezultatīvā atbilde valmierieši veica izrāvienu. Tuvojoties pirmā ceturkšņa izskaņai, divus trejačus pēc kārtas trāpīja Oto Grīnbergs, ļaujot pēc desmit aizvadītām minūtēm VALMIERA GLASS ViA basketbolistiem būt priekšā ar 22:14.

Otrās ceturtdaļas ievadā mājinieki nomētāja pretiniekus no tālās distances. Savu pirmo trejaci realizēja Edmunds Elksnis, tālmetienu pievienoja Jānis Engers un vēlreiz no distances izcēlās jau iepriekš precīzais Liepiņš. Pirmajā puslaikā mājinieku lielākais pārsvars sasniedza 15 punktus, bet Olivers Metsalu un Sanders Vīlups divatā samazināja starpību līdz septiņiem punktiem. Puslaika izskaņā Kaufmanis veica trīs punktu gājienu, ļaujot valmieriešiem pārtraukumā doties ar sev labvēlīgo 44:30.

Otrajā puslaikā laukumā dominēja Kaufmanis, pret kuru pretargumentus nespēja atrast Igaunijas komandas aizsardzība. Lielisks trīs punktu gājiens trešā ceturkšņa otrajā pusē padevās Grīnbergam, bet Engera pustālais metiens sasniedza 26 punktu starpību par labu Vidzemes komandai. Sākoties ceturkšņa pēdējai minūtei soda metienu trāpīja Māris Riekstiņš, sasniedzot +29, bet Rādikam izdevās par diviem punktiem starpību samazināt. Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm valmierieši bija priekšā ar 72:45.

Noslēdzošajās desmit minūtēs savu punktu bagāžu palielināja Kaufmanis un Elksnis, taču Igaunijas komanda, par spīti neizbēgamajam zaudējumam, balto karogu neizkāra. “TalTech” basketbolisti neatlaidīgi cīnījās par atlēkušajām bumbām un pārtvēra virkni ar pretinieku piespēlēm. Cīņas izskaņā vairāk nekā uz pusi Tallinas komanda spēja sadeldēt rezultāta starpību, taču uzvaru VALMIERA GLASS ViA vairs neatdeva. Tiekot pie sezonas astotās uzvaras, valmierieši spēra platu soli pretī tam, lai pavasarī spēlētu Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā.

Kārtējo rezultatīvo spēli aizvadīja VALMIERA GLASS ViA līderis Kaufmanis, sakrājot 31 punktu un spēles gaitā trāpot piecus trejačus. 16 punktus guva saspēles vadītājs Edmunds Elksnis. Igaunijas komandā pa 14 punktiem Tomasam Rādikam un Janam Puidetam.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – “TalTech” 86:75 (22:14, 22:16, 28:15, 14:30).

Kaufmanis 31, Elksnis 16, Grīnbergs 13, Dubults 10, Liepiņš 8, Engers 7, Riekstiņš 1, Kohanovs, Ermansons, Ivanovs.