Ar vienu labu puslaiku pret Latvijas vicečempioniem VEF basketbolistiem nepietiek

Vakar, 13. martā, “Olybet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā izbraukuma spēlē zaudējumu pret Latvijas vicečempioni “VEF Rīgu” piedzīvoja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti, kuri aizvadīja labu pirmo puslaiku, bet spēles koprezultātā zaudēja ar 92:61.

Spēles sākums Rīgā aizritēja neizteiksmīgi, pirmajos uzbrukumos valmieriešiem nerealizējot savas izdevības grozu gūšanā. Pusotras minūtes laikā VEF panāca rezultātu 7:2, liekot Robertam Zeilem pieprasīt pirmo minūtes pārtraukumu. Pēc pārtraukuma Klāvs Dubults uzsāka vidzemnieku pakaļdzīšanos, bet Valters Liepiņš četras minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām samazināja deficītu līdz minimumam – 8:9. Izlīdzinājumu ar precīzu stūra trejaci panāca Oto Grīnbergs, bet tam sekoja mājinieku pieci pēc kārtas gūti punkti. Ceturksni ar trīs punktu metienu noslēdza Liepiņš, tādējādi pēc desmit nospēlētām minūtēm dodot rezultātu 14:16.

Otro periodu ar rezultatīvu tālmetienu iesāka rīdzinieku, bet turpmākajās spēles minūtēs maču sev par labu pavērsa VALMIERA GLASS ViA basketbolisti. Ar Jāņa Kaufmaņa pustālo metienu atliecienā vidzemnieki pietuvojās līdz minimālai starpībai, bet Edmunds Elksnis ar soda metieniem pārņēma spēles vadību. Trīs punktu metienu grozā raidot Kaufmanim, valmieriešu pārsvars pēc ceturtdaļā aizvadītām trīs ar pusi minūtēm bija 23:19. Rīdzinieki sāka deldēt starpību ar spiedienu uz groza apakšu, kur galvaspilsētas komandai ir izteikts pārspēks auguma centimetros. Desmit punktu izrāvienu mājinieki noslēdza ar diviem trejačiem, panākot sev labvēlīgo 33:25. Ar abu valmieriešu ārējās līnijas līderu pūlēm rezultāta starpība tika samazināta un pārtraukumā komandas devās pie četru punktu starpības 32:36 par labu VEF.

Izšķirošais spēles pavērsiens notika trešās ceturtdaļas pirmajā pusē, kad VEF snaiperis Andris Misters raidīja grozā trīs tālmetienus, strauji palielinot rezultāta starpību līdz 12 punktiem. Ar savu trejaci valmieriešus cīņā par uzvaru centās atgriezt Kaufmanis, bet no tālmetiena līnijas atbildēja VEF aizsargs Artūrs Ausējs. Brīdi līdz trešā ceturkšņa noslēgumam, dodoties caurgājienā, savainojumu guva Kaufmanis, kurš pēc medicīniskās palīdzības saņemšanas pats varēja nosoļot no laukuma, taču spēlē “Valmiera Glass/ViA” vadošais spēlētājs vairs neatgriezās. Līdz ar to arī izkūpēja cerības uz saspringtu mača galotni. Rīdzinieki līdz perioda noslēgumam sasniedza 25 punktu vadību, atstājot valmieriešus iedzinējos ar 67:42.

Spēles pēdējā ceturtdaļā lielākas spēles laika minūtes pret Latvijas vicečempioniem spēlēt varēja Valmieras komandas basketbolisti, kuriem iepriekš spēles laiks nav bijis tik liels. Atzīmēšanas vērts ir Oto Grīnberga bumbas trieciens no augšas pēc pārtvertas piespēles un ātrā uzbrukuma. Pēdējos punktus valmieriešu labā šajā spēlē guva Reinis Ermansons un Klāvs Dubults, noslēdzot spēli ar 61:92.

Laukumā pavadot nepilnas trīs ceturtdaļas Jānis Kaufmanis bija rezultatīvākais valmieriešu spēlētājs ar 15 punktiem, bet Edmunds Elksnis guva 11, spēlējot krietni mazāk par savām ierastajām minūtēm. Rīdziniekiem, realizējot piecus tālmetienus, ar 19 punktiem izcēlās Andris Misters, bet Artūrs Ausējs pievienoja 14 punktus.

“VEF Rīga” – “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” 92:61 (16:14, 20:18, 31:10, 25:19).

Kaufmanis 15, Elksnis 11, Grīnbergs 9, Dubults 8, Liepiņš 7, Engers 3, Ivanovs 3, Kohanovs 3, Ermansons 2, Riekstiņš, Brokāns, Apsītis.