Labākie tālmetienu speciālisti Kaufmanis un Ausējs apšaudīs grozus Rīgā

 “Olybet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā trešdien, 13. martā, pulksten 19:30, “Elektrum” olimpiskajā centrā Rīgā Latvijas vicečempione “VEF Rīga” cīnīsies ar “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem. Abu komandu rindās spēlē līgas precīzākie spēlētāji no tālās distances, kas liek prognozēt rezultatīvu spēli abu komandu izpildījumā.

Roberta Zeiles trenētā komanda šajā sezonā pret līgas vadošajām komandām allaž izrādījusi nopietnu pretestību, spējot sagādāt pamatīgas galvassāpes turnīra favorītiem. Tomēr līdz sensacionālam panākumam tā arī nedaudz pietrūcis, maču galotnēs izpaužoties pretinieku fiziskajam pārspēkam grozu apakšā un spēli ietekmējot vadošo spēlētāju piezīmju normai. Pretinieku komandām īpaši būtiska ir spēles stratēģijas izvēle aizsardzībā pret VALMIERA GLASS ViA trīs punktu metējiem. Valmieriešiem vienmēr laukumā ir vismaz četri spēlētāji, kas var bīstami uzbrukt grozam no tālās distances. No komandas pamatrotācijas spēlētājiem tikai Klāvs Dubults nekvalificējas tālmetienu speciālista statusam, uzbrūkot grozam pēc divu vīru ieraušanās sadarbībām un cīnoties izteikti zem groza.

Latvijas čempionāta pērnās sezonas sudraba medaļas ieguvēja “VEF Rīga” šajā kalendārajā gadā Latvijas – Igaunijas līgas spēlēs nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu, tiekot pie 12 panākumiem pēc kārtas. Komanda turnīra tabulā ieņem otro pozīciju un neslēpj ambīcijas kļūt par pirmajiem Latvijas – Igaunijas apvienotās līgas čempioniem, finālturnīrā kas norisināsies Tallinā. Seši VEF komandas Latvijas spēlētāji aizvadītajā FIBA Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā bija iekļauti izlases kandidātu sarakstā un četri no viņiem gāja laukumā ar trīs zvaigznēm uz formastērpa. Lielākās grūtības rīdziniekiem sezonas laikā radās ārzemnieku selekcijā, kur notika visai krasas pārmaiņas, vienībai izmēģinot septiņus leģionārus, no kuriem sastāvā šobrīd ir vairs tikai trīs.

Sagaidāms, ka spēlē Rīgā gan VEF komanda, gan VALMIERA GLASS ViA aktīvi apšaudīs grozu no tālās distances. Jānis Kaufmanis ir visas līgas labākais tālmetienu realizētājs, ar kopumā 70 trāpītiem trīs punktu metieniem. Viņa tuvākais sekotājs ir VEF aizsargs Artūrs Ausējs, kurš trāpījis 65 trejačus. Saspringta cīņa gaidāma arī starp abu vienību otrajiem labākajiem trejaču realizētājiem – rīdzinieku rindās 50 tālmetienus trāpījis Andris Misters, kamēr valmierietim Edmundam Elksnim 45 precīzi trīs punktu metieni. Kā komanda VALMIERA GLASS ViA šajā sezonā realizējusi 274 metienus aiz trīs punktu līnijas. Vienīgā komanda, kas to paveikusi biežāk, ir VEF ar 277 tālmetieniem, taču rīdzinieki aizvadījuši par spēli vairāk. Līgas ietvaros tikai ogrēnieši konkurē ar šo abu komandu uzbrukumiem no tālās distances, atpaliekot no Roberta Zeiles komandas par vienu precīzu trejaci pirms sestdien paredzētās spēles.

VALMIERA GLASS ViA un “VEF Rīga” pirmajā tikšanās reizē 12. decembrī valmieriešiem nācās piekāpties ar rezultātu 76:95. Ar 18 gūtiem punktiem toreiz izcēlās Valters Liepiņš, bet Jānis Kaufmanis sakrāja 14 punktus, kamēr Tomam Kohanovam 11. Rīdzinieku rindās 15 punktus guva Artūrs Ausējs, bet Latvijas izlases pamatsastāva vīri Mareks Mejeris un Artis Ate guva attiecīgi 12 un 11 punktus.

Pēc spēles Rīgā valmierieši atgriezīsies savās mājās, lai gatavotos regulārās sezonas pēdējai mājas spēlei, kas norisināsies nedēļas nogalē – svētdien 17. martā, pulksten 17:00, Vidzemes Olimpiskajā centrā pret Igaunijas komandu “TalTech”.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols