Pēdējās sešās ar pusi minūtēs VALMIERA GLASS ViA no rokām izslīd uzvara Jūrmalā

Vakar, 6. martā, “Olybet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā ar zaudējumu izbraukuma spēlē nācās samierināties “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem, kuriem pēdējā ceturtdaļā neizdevās nosargāt pārsvaru pret “Jūrmala Betsafe” vienību, piekāpjoties ar 69:81.

Spēles pirmos punktus no soda metiena līnijas guva Edmunds Elksnis, bet pēcāk sekoja rinda ar jūrmalnieku sekmīgām darbībām, mājiniekiem sasniedzot astoņu punktu vadību. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē rezultāta starpību valmieriešiem ļāva samazināt komandas līderu caurgājien, pietuvojoties līdz viena precīza metiena atstatumam. Ceturtdaļa noslēdzās tāpat kā iesākās, respektīvi ar Elkšņa realizētiem soda metieniem, kas pēc nospēlētām desmit minūtēm deva rezultātu 16:18.

Otrās ceturtdaļas sākumā uzgoņoja Jānis Engers. Valmieriešu uzbrucējs nepilnu divu minūšu laikā raidīja grozā trīs trejačus, strauji pārņemot vadību vidzemniekiem un sasniedzot rezultātu 27:20. Jūrmalniekiem spēlē palīdzēja turēties veiksmes no tālās distances, neļaujot Roberta Zeiles vadītajai komandai veikt vēl iespaidīgāku atrāvienu. Otrā ceturkšņa vidū Engers izcīnīja atlēkušo bumbu un raidīja to atpakaļ grozā, sasniedzot rezultātu 35:29. Puslaika izskaņā mājiniekiem vairākkār izdevās apdraudēt grozu no soda laukuma, kas ļāva rezultāta starpībai sarukt līdz trīs punktiem (38:35).

Otrā puslaika sākumā piecu punktu izrāvienu veica “Jūrmala Betsafe”. Taču pēc pirmā puslaika, kurā Jānim Kaufmanim neizdevās trāpīt nevienu tālmetienu, valmieriešu līderis atgriezās spēlē ar diviem trejačiem pēc kārtas, dodot vidzemniekiem labvēlīgo 46:42. Apmaiņu ar rezultatīvām darbībām izcēlās Klāvs Dubults un Valters Liepiņš, bet Kaufmanis vēlreiz bija precīzs no distances par spīti ļoti ciešai aizsardzībai. Trīs minūtes līdz trešā perioda beigām Oto Grīnbergs sasniedza Valmieras komandai 11 punktu pārsvaru. Mājinieki to nedaudz sadeldēja ar soda metieniem, pirms izšķirošajām desmit minūtēm spēles tablo vēstot par 62:55.

Mājinieku komandai klāt stāvēja veiksme ceturtās ceturtdaļas sākumā. Jūrmalnieki guva sešus punktus pēc kārtas, izkausējot valmieriešu iekrāto pārsvaru. Grīnberga precīzais trejacis ļāva uzelpot tikai uz īsu brīdi, jo pretiniekiem izdevās atbildēt ar tieši to pašu. Divus metienus no groza apakšas realizēja Dubults, sešas ar pusi minūtes līdz beigām ļaujot VALMIERA GLASS ViA komandai būt priekšā ar 69:67. Tomēr mača turpinājuma valmieriešu spēle pajuka. Izpausties sāka nogurums un viesu komandas spēlētāji pieļāva vairākas kļūdas saspēlē. Atlikušajā spēles laikā valmieriešiem punktus tā arī vairs neizdevās gūt, bet jūrmalnieki trāpīja spēles izšķirošos tālmetienus un aizskrēja vairākos ātrajos uzbrukumos. Spēle noslēdzās ar rezultātu 69:81, liekot samierināties ar ceturto neveiksmi pēc kārtas.

Rezultatīvākais spēlētājs Valmieras komandā ar 21 gūtu punktu bija Jānis Kaufmanis, bet 12 punktus sakrāja Klāvs Dubults. Jūrmalnieku panākumu ar 20 punktiem kaldināja Uģis Pinete, bet 14 pievienoja Kristaps Mediss.

“Jūrmala Betsafe” – “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” 81:69 (18:16, 17:22, 20:24, 26:7).

Kaufmanis 21, Dubults 12, Engers 11, Liepiņš 9, Elksnis 8 (10 rez.p.), Riekstiņš 2, Kohanovs 2, Ermansons, Ivanovs.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols