Elksnim iespaidīgs sniegums pret “Ventspili”, bet panākums tiek Latvijas čempioniem

“Olybet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā zaudējumu pret Latvijas čempioniem nācās piedzīvot “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem, kuri ar rezultātu 97:108 piedzīvoja neveiksmi pret BK “Ventspils”. Valmieriešu rindās neapturams bija Edmunds Elksnis, kurš izcēlās ar karjeras rekordu – 34 gūtiem punktiem.

Spēles pirmās minūtes aizritēja ventspilnieku zīmē, Roberta Štelmahera vienībai veicot spiedienu uz groza apakšu un pēc diviem tālmetieniem sasniedzot deviņu punktu pārsvaru (7:16) pirmā ceturkšņa vidū. Ar savu izrāvienu valmierieši atbildēja ceturtdaļas noslēgumā. Īsā brīdī precīzi bija Jāņa Kaufmaņa, Oto Grīnberga un Edmunda Elkšņa trejači, izvirzot vadībā mājinieku komandu. Pirmā ceturkšņa izskaņā noteikumus trīs punktu metiena izpildīšanas brīdī viesi pārkāpa pret Valteru Liepiņu, kurš realizēja visus trīs soda metienus, ļaujot pēc desmit nospēlētām minūtēm valmieriešiem būt vadībā ar rezultātu 26:21.

Latvijas čempionvienība centās mājinieku pārsvaru otrā perioda sākumā likvidēt, taču Toma Kohanova un Oto Grīnberga trejači ļāva valmieriešiem saglabāt iekrāto piecu punktu vadību līdz ceturkšņa vidum. Pēc Kaufmaņa tālmetiena četras minūtes līdz puslaika beigām rezultāts kļuva 38:32. Ceturtdaļas otrajā pusē desmit punktu izrāvienu veica viesu komanda, tādējādi pārņemot mača vadību. Ejot lielajā pārtraukumā “Valmiera Glass/ViA” atradās iedzinējos ar trīs punktu deficītu – 46:49.

Otrajā puslaikā rezultatīvi valmieriešu rindās pieteicās Klāvs Dubults, kurš vairākkārt apspēlēja savus augumu parametros iespaidīgos pretspēlētājus un guva punktus no groza tuvuma. Pēc sarežģīta Kaufmaņa tālmetiena valmieriešu pārsvars sasniedza pat astoņus punktus – 67:59. Meistarīgā “Ventspils” zem valmieriešu tālmetienu lietus spēja izveidot savu izrāvienu un ceturkšņa pēdējā minūtē mājinieku pārsvars bija izkusis. Pēdējais vārds trešajā spēles nogrieznī piederēja Elksnim, kurš ar pustālo metienu atguva minimālu vadību vidzemniekiem – 74:73.

Noslēdzošajā spēles posmā “Ventspils” uzstājīgi izmantoja savu pārspēku groza apakšā, kur Valmieras komandas spēlētājiem radās nopietnas piezīmju normas problēmas. Nozīmīgos brīžos trejačus “Ventspils” rindās realizēja Valmieras jaunatnes basketbola audzēkņi Jānis Bērziņš un Mārcis Vītols. Par spīti pretinieku precīzajiem metieniem, valmierieši turpināja cīnīties līdz spēles beigām, taču uzvaru izraut vairs nebija iespējams un nācās piekāpties Latvijas čempionvienībai un turnīra līderkomandai ar 97:108.

“Ventspils” un “Valmiera Glass/ViA” pirmajā tikšanās reizē 17. novembrī Jānis Kaufmanis uzstādīja personīgo punktu rekordu ar 36 punktiem. Piemēru no Kaufmaņa šajā spēlē ņēma Edmunds Elksnis, kurš izcēlās ar savu karjeras rekordu – 34 gūtiem punktiem. Elksnis trāpīja sešu no 12 tālmetieniem un izdalīja rezultatīvas septiņas piespēles komandas biedriem. Tikmēr Kaufmaņa kontā 25 punkti ar septiņiem precīziem no 11 izpildītajiem trejačiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm. Ventspilnieku 23. uzvaru pēc kārtas ar 28 punktiem kaldināja Latvijas izlases spēlētājs Rihards Lomažs.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – BK “Ventspils” 97:108 (26:21, 20:28, 28:24, 23:35).

Elksnis 34 (7 rez.p., 6 atl.b.), Kafmanis 25 (7rez.p,), Dubults 15, Liepiņš 10, Grīnbergs 5, Kohanovs 3, Ivanovs 3, Engers, Riekstiņš, Ermansons.