Liepājas vējš iepūš bumbu grozā pēdējā sekundē un sagādā zaudējumu valmieriešiem

“Olybet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā izbraukuma spēlē Liepājā ar rezultātu 71:73 piekāpties bija spiesta “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”. Mača pēdējā sekundē bumbu grozā iebakstīja Guntis Sīpoliņš, liekot valmieriešiem samierināties ar sāpīgu zaudējumu.

Mača sākumā Roberts Zeile pamainīja līdz šim ierasto starta piecinieku, sākumsastāvā sūtot Tomu Kohanovu, kurš aizvietoja komandas kapteini Edmundu Elksni. Tieši Kohanovs spēli iesāka ar precīzu trīs punktu metienu, bet Jānis Kaufmanis mača sākumā palīdzēja valmieriešiem sasniegt rezultātu 7:2. Pirmās ceturtdaļas vidū izrāviens padevās liepājniekiem, gūstot desmit punktus pēc kārtas. Valmieriešu pakaļdzīšanos palīdzēja noorganizēt Jāņa Engera trejacis, bet Edmunds Elksnis, iesaistoties spēlē no rezervistu soliņa, pusotru minūti pirms ceturtdaļas beigām pārņēma vadību valmieriešiem. Taču pēdējā minūtē precīzāki bija liepājnieku metieni, liekot VALMIERA GLASS ViA pēc nospēlētām desmit minūtēm būt iedzinējos ar 19:21.

Otrās ceturtdaļas ievadā “Liepāja” panāca trīs punktu pārsvaru, bet tam sekoja valmieriešu 13 punktu izrāvien, ko ar četriem pēc kārtas gūtiem punktiem noslēdza Valters Liepiņš – 34:24. Pirmā puslaika beigās mājinieki izdarīja spiedienu uz groza apakšu, bet no tālās distances tālmetienu trāpīja mājinieku kapteinis Roberts Krastiņš. Līdz ar to lielajā pārtraukumā
VALMIERA GLASS ViA devās ar četru punktu vadību – 41:37.

Otrā puslaika pirmajās minūtēs īsā laikā sešus punktus guva pieredzes bagātais liepājnieks Mareks Jurevičus, ļaujot mājiniekiem atgūt vadības grožus. Ar Māra Ziediņa rezultatīvajām darbībām valmierieši ceturtdaļas vidū uz īsu brīdi pārsvaru atguva, taču perioda izskaņā mājiniekiem padevās rinda ar sekmīgiem uzbrukumiem, pirms pēdējām desmit minūtēm liekot valmieriešiem atrasties otrā numura pozīcijās ar rezultātu 56:62.

Noslēdzošās ceturtdaļas sākums iezīmējās sarežģīts. Piecu piezīmju dēļ spēle pāragri noslēdzās gan Klāvam Dubultam, gan Jānim Engeram. Par spīti tam valmierieši turpināja pakaļdzīšanos. Četras minūtes līdz mača noslēgumam Ziediņš ar realizētiem soda metieniem pārņēma vadību Vidzemes komandai – 66:65. Pusotru minūti līdz spēles beigām Kaufmanis trāpīja pustālo metienu, dodot valmieriešiem divu punktu vadību – 71:69. Tomēr tad nāca vēl viens trieciens valmieriešu sastāvam – spēle ar piecām piezīmēm noslēdzās arī Ziediņam. Tādējādi Roberta Zeiles trenētā komanda palika bez neviena garā gala spēlētāja. Kā mača beigās izrādījās, tas kļuva par spēles izšķirošo faktoru. Liepājnieki pēdējā uzbrukumā divreiz izcīnīja atlēkušās bumbas pie valmieriešu groza un pirms spēles laika iztecēšanas Guntis Sīpoliņš guva noslēdzošos divus punktus, liekot valmieriešiem doties garā mājupceļā ar sāpīgu zaudējumu – 71:73.

VALMIERA GLASS ViA uzbrukuma līderis Jānis Kaufmanis šajā mačā sakrāja 28 gūtus punktus, savukārt liepājnieku rindās ar 17 punktiem rezultatīvākais bija slovēņu leģionārs Andrazs Kavašs.

BK “Liepāja” – “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” 73:71 (21:19, 19:22, 25:15, 11:15)

Kaufmanis 28, Ziediņš 13, Elksnis 9, Kohanovs 7, Dubults 5, Engers 5, Liepiņš 4 (10 atl.b.), Grīnbergs, Ābols, Ivanovs.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols