Valmieras jaunatnes basketbolisti iesoļo 2019. gadā

Darbīgs mēnesis aizvadīts Valmieras jaunatnes basketbola sistēmā. Janvārī uzvaras mijās ar zaudējumiem, bet Valmieras puikas un meitenes turpina aktīvi trenēties, lai sasniegtu savus izvirzītos mērķus. Atskatāmies uz to, kā valmieriešiem veicies janvāra mēnesī Latvijas Jaunatnes basketbola līgā.

Janvāra mēnesī divas spēles aizvadīja vecākās grupas U19 Valmieras puišu komanda. Kalendārā gada pirmais mēnesis aizvadīts bez panākumiem, divās nospēlētajās spēlēs piekāpjoties “Pārdaugavai” (70:91) un A. Kraukļa VEF (53:72). Pirmajā spēlē savā laukumā rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Ralfs Vilnis, bet otrajā izbraukuma mačā ar 19 punktiem atzīmējās Rolands Pūliņš. Valmieras puikas šobrīd Jaunatnes līgas Superlīgas regulārajā sezonā ieņem 11. pozīciju turnīra tabulā. Šī paša gada gājuma Valmieras meitenes savā vienīgajā janvāra spēlē bija krietni tuvāk panākumam. Valmierietes noslēdzošajā ceturtdaļā veica pamatīgu pakaļdzīšanos pret daugavpilietēm, bet pašās beigās nedaudz pietrūka, piekāpjoties ar 62:64. Meiteņu U19 vecuma komandā jāatzīmē Petras Razgales sniegums, aizsardzei izceļoties ar 18 gūtiem punktiem.

Ar divām uzvarām trīs mačos 2019. gadu iesākuši U17 vecuma puiši, kuri ar rezultātu 85:51 apspēlēja “Rīdzeni” un ar 92:51 pārspēja “Pārdaugavu”. Vienīgais zaudējums valmieriešiem nāca pret A.Kraukļa VEF, piekāpjoties ar 62:98. Pirmajā spēlē ar “double-double” rādītājiem izcēlās Vadims Vačila, sakrājot 19 punktus un desmit atlēkušās bumbas, savukārt otrajā panākumā rezultatīvāko spēlētāju godu dalīja Matīss Golubevs un Ģirts Iļjins, abi sakrājot pa 16 punktiem. Zaudētajā spēlē valmieriešus neglāba Tomasa Rozenberga 20 gūtie punkti. Valmieras basketbolisti ar astoņām uzvarām U17 vecuma grupā ieņem ceturto pozīciju regulārās sezonas tabulā.

Vienu spēli janvārī aizvadīja U16 vecuma grupas jaunietes, kuras Jaunatnes līgas Superlīgā tikās ar Daugavpils komandu. Spēcīgākas ar rezultātu 57:87 bija viesu komandas spēlētājas, par spīti tam, ka Valmieras komandas sastāvā neapturama bija Karīna Litte, kura izcēlās ar 42 gūtiem punktiem un 11 izcīnītām bumbām zem groza. Valmierietes turnīra tabulā ieņem septīto pozīciju.

Lieliska sezona padevusies U15 grupas puišiem, kuri visas sezonas laikā piedzīvojuši tikai vienu zaudējumu un ar 13 uzvarām ir Superlīgas labāko trīs komandu pulkā. Arī janvārī Valmieras puikas apliecināja savu dominējošo sniegumu, pārspējot Salaspils basketbolistus ar rezultātu 85:62. Valmieriešu uzbrukuma līderis Rūdolfs Rudmiezis sabēra pretinieku grozā 25 punktus. Šī komanda pavasarī noteikti pretendēs uz Jaunatnes līgas medaļu izcīnīšanu.

Tikpat lielas ambīcijas ir arī gadu jaunākiem Valmieras zēniem, kuri spēlē U14 Superlīgā. Ar 15 panākumiem un tikai vienu zaudējumu valmierieši ieņem otro vietu turnīra tabulā. Janvārī komanda samēroja spēkus ar Salaspils basketbolistiem, tiekot pie panākuma ar 51:47. Iespaidīgu statistiku šajā spēlē sakrāja Markuss Zvīnis, kurš sakrāja 23 punktus un sagrāba 28 atlēkušās bumbas zem groziem.

2019. gada pirmajā mēnesī sabraukuma posmus Eiropas Jaunatnes basketbola līgā aizvadīja divas Valmieras komandas. No 18.-19. janvārim U15 vecuma puiši spēlēja Rīgā. Pret Igaunijas, Lietuvas, Gruzijas un Latvijas komandām valmieriešiem piecās spēlēs pie uzvarām neizdevās tikt. Vidēji 11,6 punktus spēlē guva Rūdolfs Rudmiezis, bet Rovens Irmejs sekoja ar vidēji gūtiem 10,2 punktiem mačā. No 25.-27. janvārim Lietuvā piecus mačus aizvadīja U14 vecuma puiši, kuri piecos mačos tika pie viena pārliecinoša panākuma. Šajā turnīrā Markuss Zvīnis izcēlās ar vidēji 13,2 gūtiem punktiem, bet Markusa Zariņa rēķinā 10,4 punkti.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram