VALMIERA GLASS ViA otro reizi pārspēj lietuviešu uz priekšu vesto “Tartu Universitāti”


“Olybet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā sezonas septīto panākumu izcīnīja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, izbraukuma spēlē nokārtojot panākumu ar 76:70 pār “Tartu Universitāti”. Valmieriešu rindās rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Edmunds Elksnis.

Spēli “Tartu Universitāte” bija nolēmusi aizvadīt Voru sporta hallē, kas gan īpaši nemainīja attālumu, kas dodoties uz izbraukuma spēli bija jāveic Valmieras basketbolistiem. Roberts Zeile pēc divās iepriekšējās spēlēs piedzīvotajām neveiksmēm spēli uzsāka ar abiem saviem nominālajiem centra spēlētājiem starta pieciniekā, kopā laukumā sūtot Māri Ziediņu un Klāvu Dubultu. Cīņas sākumā pirmos piecus valmieriešu punktus guva Edmunds Elksnis, bet mājinieki spēli iesāka rezultatīvāk, pārņemot mača vadību. Ar Jāņa Kaufmaņa soda metieniem valmierieši pirmās ceturtdaļas otrajā pusē izvirzījās vadībā ar 11:10, taču Igaunijas komanda veica izrāvienu un pēc desmit nospēlētām minūtēm vidzemnieki bija iedzinējos ar 15:21.

Otrā ceturkšņa sākumā “Tartu Universitāte” sasniedza 11 punktu vadību, taču ar diviem precīziem metieniem pēc kārtas atbildēja Elksnis, uzsākot valmieriešu pakaļdzīšanos. Perioda vidū divreiz pēc kārtas punktus guva Kaufmanis, sadeldējot rezultāta starpību līdz vienam punktam. Turpmākajās minūtēs turpinājās cīņa par iniciatīvu, bet VALMIERA GLASS ViA spēles vadību pārņēma divas ar pusi minūtes līdz puslaika izskaņai, kad trejaci grozā raidīja Elksnis. Ejot lielajā pārtraukumā, Roberta Zeiles trenētā komanda bija priekšā ar trīs punktu pārsvaru – 40:37.

Otro puslaiku ar četriem punktiem pēc kārtas sāka Tartu vienības lietuvieši, bet valmierieši atbildēja ar Ziediņa trejaci, kuram pievienojās arī Jānis Engers, raidot grozā precīzu metienu no tālās distances. Groza apakšā vairākkārt rezultatīvs bija Ziediņš, bet ātro uzbrukumu efektīvi pabeidza Dubults, tādējādi pirms noslēdzošajām desmit minūtēm dodot valmieriešiem labvēlīgo 56:50.

Pēdējo ceturksni ar trīs punktu metienus sāka Elksnis, bet mājinieki saglabāja spiedienu, nekavējoties atbildot ar savu tālmetienu. Ceturtdaļas vidū ar bumbas triecienu grozā no augšas groza konstrukciju satricināja Dubults, bet divus ļoti svarīgus tālmetienus grozā raidīja Jānis Engers. Valmieriešu lielākais pārsvars sasniedza 12 punktus, bet “Tartu Universitāte” spēles gaitu noslēdzošajās minūtēs centās lauzt ar presingu pa visu laukumu. Pēdējās minūtēs risinājās nervoza cīņa laukumā, taču Kaufmanis ar soda metieniem saglabāja pārsvaru vidzemniekiem, ļaujot VALMIERA GLASS ViA ar spēles beigu rezultātu 76:70 otro reizi sezonā apspēlēt “Tartu Universitāti”.

Individuāli augstvērtīgu spēli aizvadīja Edmunds Elksnis, gūstot 24 punktus, izcīnot astoņas atlēkušās bumbas, izdarot astoņas rezultatīvas piespēles un četras reizes pārtverot pretinieku piespēles. Savu vidējo sezonas statistiku sasniedza Jānis Kaufmanis izceļoties ar 20 punktiem. Tartu komandā rezultatīvākais ar 16 punktiem bija lietuviešu jaunais talants Arns Veļička.

“Tartu Universitāte” – “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola 70:76 (21:15, 16:25, 13:16, 20:20)

Elksnis 24, Kaufmanis 20, Ziediņš 11, Dubults 10, Engers 9, Kohanovs 1, Ābols 1, Liepiņš, Grīnbergs.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols