Pēc pārtraukuma basketbols Valmierā atgriežas ar cīņu starp Latvijas gada labākajiem treneriem

“Olybet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā sestdien, 8. decembrī, pulksten 17:00, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” savā laukumā aizvadīs cīņu ar šosezon ļoti labu sniegumu demonstrējošo BK “Ogri”.

Sakarā ar Latvijas izlases spēlēm FIBA Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā neliels pārtraukums tika ieturēts arī Latvijas – Igaunijas apvienotajā līgā, kur starp Valmieras basketbolistu spēlēm aizvadīta vairāk nekā divu nedēļu pauze. Šī pārtraukuma laikā Roberta Zeiles trenētā komanda slīpēja taktiskās nianses un aizvadīja vairākas pārbaudes spēles, lai uzturētu spēlētājus spēļu režīmā.

Līdz šim desmit aizvadītās spēlēs “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti tikuši pie trīs uzvarām, kas komandu novieto 11. pozīcijā turnīra tabulā. Spēļu kvalitātes ziņā vairākkārt valmierieši bija tuvu, lai izcīnītu vēl par kādu uzvaru vairāk, taču būtisks faktors bijis arī spēļu norises vieta. Tieši savā mājas laukumā vidzemnieki tikuši pie visām trīs uzvarām. Vidzemes Olimpiskajā centrā valmierieši centīsies pārsteigt ogrēniešus, lai papildinātu savu šosezon izcīnīto uzvaru skaitu.

Pretinieks sestdienas spēlē gan nebūs no vieglākajiem. Par Latvijas gada treneri nosaukts BK “Ogre” galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis, kura vadībā aizvadītajā vasarā Latvijas U-18 izlase izcīnīja Eiropas čempionāta sudrabu. Interesanti, ka šajā spēlē tiksies Latvijas gada labākie treneri, jo valmieriešu vadītājs Roberts Zeile paralēli tika atzīts par labāko jaunatnes treneri. Turnīra tabulā “Ogre” atrodas ceturtajā pozīcijā ar astoņām uzvarām 11 spēlēs. Komandai izdevies veikt piecu uzvaru sēriju, nepiedzīvojot nevienu neveiksmi jau krietni ilgāk nekā mēnesi.

“Ogres” sastāvs piedzīvojis triecienu pēc tam, kad izlases spēles laikā ceļgala savainojumā iedzīvojās komandas pamatcentrs Kaspars Bērziņš. Tas nozīmē, ka ogrēnieši visticamāk pāries uz spēli ar ātrāku sastāvu. Ļoti produktīvus sezonu aizvada Latvijas labākais dankeris Kristaps Dārgais, kurš vidēji spēlē gūst 14,2 punktus un izcīna 7,7 atlēkušās bumbas zem groziem. Ārējā līnijā Edgars Lasenbergs izceļas ar 13,4 punktiem un 4,5 rezultatīvām piespēlēm. Tāpat komandas rindās spēlē tādi pieredzējuši basketbolisti kā Rinalds Sirsniņš un Jānis Pozņaks.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas galvenais ierocis punktu gūšanā ir neapturamais aizsargs Jānis Kaufmanis, kurš ir viens no visas līgas līderiem ar vidēji spēlē gūtiem 22,7 punktiem. Tāpat svarīgu lomu komandas panākumos spēlē saspēles vadītājs Edmunds Elksnis, kuram 13,1 punkts un 4,8 rezultatīvas piespēles. Savukārt spēlē no soliņa svarīgu pienesumu dod Klāvs Dubults, kurš savā debijas sezonā tik augstā līmenī izceļas ar 7,7 punktiem un 4,5 izcīnītām bumbām zem groza.

Spēles sākums Vidzemes Olimpiskajā centrā, sestdien, pulksten 17:00. Biļešu cena 3€, bet studentiem, skolniekiem un pensionāriem ieeja – 2€.

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols
Facebook
Twitter
Instagram