Elkšņa metiens pēdējās sekundēs izrauj uzvaru pret jēkabpiliešiem

Sezonas trešo uzvaru “Olybet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā trešdien izcīnīja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, kura, pateicoties Edmunda Elkšņa rezultatīvajam metienam, guva panākumu pār “Jēkabpils/SMScredit.lv” ar rezultātu 84:82.

Roberts Zeile spēles sākumsastāvā sūtīja ierasto virknējumu ar Edmundu Elksni, Jāni Kaufmani, Reini Ermansonu, Jāni Engeru un Māri Ziediņu. Spēli rezultatīvi iesāka valmieriešu uzbrukuma līderis Kaufmanis, gūstot komandas pirmos astoņus punktus. Taču aizsargam citi palīgi spēles pirmās ceturtdaļas sākumā neatradās, tādējādi ļaujot jēkabpiliešiem pārņemt spēles vadību ar trīs punktu pārsvaru. Pirmā ceturkšņa otrajā pusē uz maiņu nākušais Klāvs Dubults iekustināja mājinieku iestrēgušo uzbrukumu un valmierieši 15-2 izrāvienu, kas pēc nospēlētām desmit minūtēm deva rezultātu 24:14.

Otrā ceturtdaļa iesākās pēc pilnīgi pretēja scenārija un “Jēkabpils” guva desmit punktus pēc kārtas, izlīdzinot mača rezultātu. Turpinājumā sekoja smaga cīņa par spēles iniciatīvu. Groza apakšā lielas problēmas mājinieku aizsardzībai sagādāja pieredzējušais Jurijs Aleksejevs, kurš ar lielisku pozīcijas izjūtu vairākkārt spēja savākt atlēkušās bumbas pie pretinieku groza un gūt atkārtotās iespējas punktus. Spēles viens no efektīgākajiem momentiem bija Ziediņa bumbas trieciens grozā no augšas otrā ceturkšņa vidū. Taču pārsvaru izdevās iegūt jēkabpiliešiem, nostādot valmieriešus septiņu punktu deficītā. Pašās pirmā puslaika beigās precīzi bija Engera, Toma Kohanova un Kaufmaņa tālmetieni, kas ļāva pārņemt minimālu vadību, pārtraukumā dodoties ar 43:42.

Otro puslaiku ar metienu no groza apakšas sāka Ziediņš, bet Engers divreiz īsā laikā iespaidīgi bloķēja pretinieku metienus. Taču vairākas reizes aizsardzībā tika pazaudēti pretspēlētāji uz trīs punktu metiena līnijas, ko jēkabpilieši sekmīgi izmantoja, vairākkārt ar tālmetieniem izceļoties Verneram Koham, kurš kopumā guva 26 punktus. Divas minūtes līdz trešā perioda beigām Oto Grīnbergs izcīnīja bumbu uzbrukumā un izlīdzināja rezultātu. Taču precīzie “Jēkabpils” tālmetieni pirms pēdējām desmit minūtēm lika “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem būt iedzinējos ar 58:61.

Noslēdzošajā ceturksnī risinājās azartiska cīņa par iniciatīvu un uzvaru spēlē. “Jēkabpils” basketbolistiem uz īsu brīdi izdevās panākt sešu punktu vadību, bet ātru atbildes triecienu ar tālmetienu deva Ervīns Ivanovs. Ilgu laiku neliels rezultāta pārsvars bija “Jēkabpilij”, taču Engera svarīgs tālmetiens ļāva pēc ilgāka pārtraukuma vadībā atrasties “Valmiera Glass/ViA” komandai (72:71). Pusotru minūti pirms mača izskaņas Ziediņš deva piecu punktu vadību savai komandai, taču jēkabpilieši neatstājās un desmit sekundes līdz beigām rezultāts bija atkal neizšķirts. Pēdējā uzbrukumā individuāli uz priekšu devās Elksnis. Valmieriešu saspēles vadītājs izlauzās cauri vairāku pretspēlētāju burzmai un akrobātiskā lēcienā guva divus punktus, kas Vidzemes Augstskolas studentu komandai atnesa trešo sezonas uzvaru – 84:82.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – “Jēkabpils/SMScredit.lv” 84:82 (24:14, 19:28, 15:19, 26:21)

Kaufmanis 24, Elksnis 18, Dubults 10, Ivanovs 7, Engers 6, Ziediņš 6, Liepiņš 6, Kohanovs 3, Ermanosns 2. Grīnbergs 2.