Saspringtā mača galotnē veiksme stāv Pērnavas pusē, valmieriešiem pirmais zaudējums

Svētdien, 7. oktobrī, Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā sezonas pirmo izbraukuma spēli aizvadīja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbola komanda, Pērnavā viesojoties pie “Parnu Sadam”. Spēles liktenis atkal izšķīrās mača izskaņā, kad vairāk veiksmes bija mājinieku pusē un valmieriešiem nācās piedzīvot sezonas pirmo zaudējumu ar 82:87.

Pērnavā Roberta Zeiles trenētā komanda spēli sāka ar Edmundu Elksni, Jāni Kaufmani, Reini Ermansonu, Jāni Engeru un komandas kapteini Māri Ziediņu starta pieciniekā. Pirmajās minūtēs pagāja neliels brīdis kamēr valmierieši pierada pie Igaunijā izmantotajām bumbām. Tas spēles ievadā ļāva nelielu pārsvaru iekrāt mājiniekiem, taču Ermansona sekmīgās darbības uzbrukumā iekustināja valmieriešus, kuri drīz vien sadeldēja rezultāta starpību. Pirmās ceturtdaļas pēdējā minūtē Klāvs Dubults izlīdzināja spēles rezultātu ar precīziem soda metieniem, bet mājinieku pēdējos uzbrukumos tika pieskaitīti punkti arī viņu rēķinam. Līdz ar to spēles pirmās desmit minūtes “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” noslēdza iedzinējos ar rezultātu 23:28.

Mača otro desmitminūti ar trīs punktu metienu ievadīja Valters Liepiņš, bet Dubults pievienoja divus punktus caurgājienā. Ceturkšņa vidū “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” basketbolisti bija sajutuši spēles garšu un komanda ātrā spēles tempā veica lielisku bumbas kustību, atrodot brīvos metienus. Divus metienus pēc kārtas realizēja Engers, kuram ar diviem precīziem metieniem nākošajos uzbrukumos pievienojās Kaufmanis. Tas ļāva valmieriešiem sasniegt deviņu punktu vadību. Bet divas minūtes līdz puslaika izskaņai pēc neveiksmīgas epizodes laukumā, kājas savainojumā iedzīvojās Elksnis, tādējādi viens no komandas līderiem bija spiests atstāt laukumu. Līdz puslaika izskaņai valmieriešiem izdevās saglabāt uzņemtos apgriezienus, noslēdzot otro ceturtdaļu ar sev labvēlīgo  50:39.

Pavērsiens spēlē notika mača otrajā puslaikā. Spēlējot bez Elkšņa, bija pajukusi “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” spēle uzbrukumā. Teju septiņas minūtes trenera Zeiles padotajiem neizdevās gūt nevienu punktu. Tas mājinieku komandai ļāva pilnībā izkausēt valmieriešu iekrāto pārsvaru, pārņemot spēles vadību. Tikai Oto Grīnberga divi precīzie trejači ļāva pirms noslēdzošās ceturtdaļas vadībā būt Valmieras komandai – 60:55.

Noslēdzošo ceturksni ar savu trešo tālmetienu ievadīja Grīnbergs, panākot valmieriešiem cerīgo astoņu punktu pārsvaru. Taču mājinieku komanda neatlaidīgi dzinās pakaļ un Igaunijas basketbolistiem klāt stāvēja veiksme. Vairākkārt pērnavieši guva grozus par spīti pretinieku izdarītajiem noteikumu pārkāpumiem, kas mājiniekiem deva iespējas gūt papildus punktus no soda līnijas. Četras minūtes līdz mača noslēgumam rezultāts bija neizšķirts (74:74) un sākās īstā cīņa par uzvaru. Vairākkārt komandas apmainījās ar nelielu pārsvaru, valmieriešu rindās galvenokārt punktus gūstot Kaufmanim. 48 sekundes pirms spēles beigām Kaufmanis panāca +2, taču mājinieki atbildēja ar diviem punktiem un sodu, tādējādi pārņemot vadību. Mača pēdējos uzbrukumos valmierieši centās izraut panākumu ar tālmetieniem, bet Pērnavas basketbolisti atbildēja ar droši realizētiem soda metieniem. Ar spēles beigu signālu “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” basketbolistiem nācās samierināties ar sezonas pirmo neveiksmi, piekāpjoties ar 82:87.

“Parnu Sadam” – “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” 87:82 (28:23, 11:27, 16:10, 32:22)

Kaufmanis 16, Engers 11, Ziediņš 10, Liepiņš 10, Grīnbergs 9, Ermansons 8, Dubults 8, Elksnis 6, Šepte 2, Kohanovs 2, Ivanovs.