Saspēles vadīšanu “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” uztic Edmundam Elksnim

Komplektējot komandas sastāvu dalībai Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pastiprinājusies ar valmierieti Edmundu Elksni, kurš komandas rindās būs viens no atslēgas spēlētājiem, pildot saspēles diriģenta funkcijas.

Valmieras pilsētas basketbola godu jaunajā sezonā pārstāvēs 27 gadus vecais saspēles vadītājs Edmunds Elksnis, kurš pērnajā sezonā bija starp pieciem labākajiem piespēlētājiem Latvijas čempionātā. Modernajā basketbolā saspēles vadītājam ir milzīga loma komandas panākumu kaldināšanā un “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” to uzticējusi tieši savas pilsētas basketbolistam Elksnim.

187 cm garais Elksnis ir lielisks piemērs jaunajiem basketbolistiem kā ar neatlaidīgu darbu sasniegt savus mērķus un izkarot vietu profesionālajā basketbolā. Jaunatnes vecumā basketbolists netika uzskatīts par īpaši lielu talantu, jaunatnes līgā spēlētājam pārstāvot sava vecuma otro komandu. Taču kamēr citi vienaudži, kuri tika izsaukti arī uz jaunatnes izlasēm, pamazām no profesionālā basketbola sapņa atteicās, Elksnis neatlaidīgi strādāja pie savas individuālās meistarības un izcīnīja savu vietu lielajā basketbolā. Latvijas un Baltijas līgās Valmieras basketbolists sevi apliecinājis kā vienu no ātrākajiem spēlētājiem, kuram līdzi spēj tikt tikai retais.

Karjeras pirmajās četrās sezonās “Valmieras” sastāvā Elksnim par spēles laiku nācās cīnīties ar ļoti laba līmeņa saspēles vadītājiem, tādēļ spēles laiku iegūt bija sarežģīti un loma laukumā bija samērā neliela. Taču jaunā līmenī basketbolistam sevi izdevās pacelt pēc pārcelšanās uz “Jūrmalas/Fēnikss” vienību, kurā Elsnis kļuva par vienu no kūrortpilsētas komandas pamatsastāva spēlētājiem un demonstrēja ļoti atzīstamu sniegumu, vairāku basketbola apskatnieku versijā tiekot uzskatīt par sezonas progresējušāko spēlētāju. Pēc divām sezonām jūrmalnieku rindās, pērnajā gadā Elksnis atgriezās mājās. Vietējās komandas sastāvā 27 gadus vecais saspēles vadītājs sasniedza karjeras labākos statistikas rādītājus, Latvijas čempionātā 28 mačos izceļoties ar 11,6 punktiem, 5,1 rezultatīvu piespēli, 3,8 izcīnītām atlēkušajām bumbām un 1,1 pārtvertu bumbu.  Savukārt desmit Baltijas līgas spēlēs valmierieša rēķinā 9,4 punkti, 3,9 rezultatīvas piespēles un 2,9 izcīnītas bumbas zem groziem. Karjeras laikā Elksnim izdevies tikt pie Latvijas čempionāta bronzas medaļas 2013. gadā “Valmieras” komandas sastāvā.

Edmunda Elkšņa komentārs: “Pirms šīs sezonas ir ļoti interesanti. Pārstāvēsim Valmieru, bet komanda ir pavisam jauna, kluba vadība ir jauna un citi, taču ļoti labi pazīstami, treneri. Treniņu process ir tik tiešām kvalitatīvs – būsim gatavi jaunajai sezonai. Savas pilsētas godu aizstāvēt ir īpaši un tagad to darīsim ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā.  Ar nepacietību gaidu sezonas sākumu.”

 

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols