Jānis Kaufmanis aizstāvēs savas pilsētas godu “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” krāsās

Gatavojoties debijas sezonai Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas sastāvam pievienojies spēlētājs, kurš var tikt uzskatīts par Valmieras pilsētas basketbola seju – Jānis Kaufmanis.

Valmieras studentu basketbola komanda turpina treniņus, šī mēneša izskaņā gatavojoties debitēt Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā. Viens no komandas vadošajiem spēlētājiem jaunajā sezonā būs 28 gadus vecais valmierietis Jānis Kaufmanis, kurš komandai pievienos divkārtēja Latvijas čempiona pieredzi.

185 cm garais aizsargs Latvijas basketbolā liekus komentārus nevienam neprasa. Ilggadējais Valmieras basketbola pārstāvis labi pazīstams ar saviem nāvējošajiem metieniem atliecienā no tālas distances un neapturamajiem caurgājieniem uz kreiso pusi. Kaufmanis karjeras laikā apliecinājis sevi kā uzvarētāju, divreiz izcīnot Latvijas čempionāta zelta medaļas (2012. gadā ar “VEF Rīga” un 2016. gadā ar “Valmiera/Ordo”) un 2013. gadā atnesot Valmieras pilsētai LBL bronzas medaļu. Tāpat Kaufmanis bija viens no Latvijas U18 izlases spēlētājiem, kuri 2007. gadā ieguva Eiropas čempionāta bronzas medaļu, kas bija pirmā Latvijas jaunatnes basketbola vēsturē. Tāpat Kaufmaņa pierakstā ir divas spēles Latvijas vīriešu valstsvienības rindās 2010. gada vasarā.

28 gadu vecumā Kaufmanis sasniedzis savus karjeras brieduma gadus, ko apliecina basketbolista individuālā statistika aizvadītajā sezonā. Latvijas čempionātā 25 nospēlētās spēlēs aizsargs izcēlās ar 14,8 punktiem, 4,6 atlēkušajām bumbām un trīs rezultatīvām piespēlēm. Visi šie statistikas rādītāji bija augstākie spēlētāja līdzšinējā karjerā. Savukārt Baltijas līgā valmierietis sasniedza 16,3 punktus, 3,4 atlēkušās bumbas un 3,8 rezultatīvas piespēles 12 nospēlētos mačos. Kopumā Kaufmanim šī būs 13. sezona profesionālajā basketbolā. Vienu sezonu valmierietis pavadījis leģionāra statusā Spānijas komandā “Forca Lleida”, vienu gadu nosacītā “leģionāra” statusā Rīgas VEF sastāvā, bet pārējās desmit sezonas Kaufmanis pavadījis “Valmieras” zaļo toņu formastērpos.

Jāņa Kaufmaņa komentārs: “Ar nepacietību gaidu kad būs iespēja doties laukumā, jo pagājušā sezona beidzās ļoti ātri un esmu noilgojies pēc basketbola. Pilsēta paliek tā pati, bet komandas biedri būs citi. “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” spēlētāji ir jauni un ambiciozi, tādi paši ir arī komandas treneri. Mēnesi jau esam notrenējušies pie fiziskās sagatavotības trenera Ivo Lakuča un mums vēl ir mēnesis,  lai sagatavotos sezonas sākumam. Domāju, ka kopīgiem spēkiem būsim gatavi cīnīties par uzvarām.“

 

Leave a Reply

VALMIERA GLASS VIA basketbols